הדברת יקרונית התאנה בעצי תאנה, מנגו ועצי פרי נוספים. נתקלתם בחיפושית משונה בעלת מחושים ארוכים? כנראה שמדובר ביקרונית התאנה. פנו עוד היום למדביר חיפושיות שידע לאתר עבורכם את מקומות המסתור וירסס בהם חומרי הדברה נגד יקרונית התאנה

ישנם סוגים שונים של מזיקי עצים אך יקרונית התאנה נחשבת לאחת היותר בעייתיות מבחינת נזקים. מדובר בחיפושית הגדולה ביותר שניתן למצוא בארץ, כזו שמגיעה לאורך של עד 10 ס"מ ומלבד המראה המאיים שלה, היא גם מאיימת על העצים שאתם מגדלים, במיוחד על עצי התאנה והמנגו האהובים עליה ביותר. יחד עם זאת, אנחנו כאן על מנת להרגיע ולא להפחיד, כך שבוודאי תשמחו לדעת שאצלנו בפסט מאסטר יודעים כיצד לבצע הדברה של יקרונית התאנה בחצר ובבית בצורה יעילה ומהירה, וכי באפשרותנו להגיע אליכם לכל מקום בארץ.

מה זה יקרונית התאנה, האם יקרונית התאנה מסוכנת, איך מדבירים את יקרונית התאנה, איך נמנעים ממנה מלכתחילה וכמה עולה להדביר אותה? הנה התשובות.

 

הדברה יקרונית התאנה בבית, בחצר, בעצים, במטע או שדה במחיר מעולה

✔️ זיהיתם יקרונית התאנה בבית? אין סיבה לבהלה, צרו קשר ומדביר חיפושיות בדרך אליכם 

✔️ לא בטוחים אם החרק שראיתם הוא יקרונית התאנה? בקשו לשוחח עם מדביר

✔️ חומרי הדברה נגד יקרונית התאנה באישור המשרד להגנת הסביבה 

✔️ מדבירים יקרונית התאנה בכל ישוב בישראל מוכן להגיע לבצע ריסוס

✔️ לייעוץ חינם על סוג ההדברה הדרושה ולהצעת מחיר משתלמת >>

חייגו לטלפון: 050-8303463

 

ריסוס יקרונית התאנה
הדברת יקרונית התאנה במחיר שלא ידביר לכם את הכיס – פסט מאסטר

 

 

מהי יקרונית התאנה ומדוע חשוב להדביר אותה?

אם הזדמן לכם להיתקל בחיפושית ענקית בצבע חום-אפור, עם מחושים ארוכים וכתמים צבעוניים על הגב והחזה, ככל הנראה שמדובר ביקרונית התאנה, שנחשבת לאחד מסוגי המזיקים הקטלניים ביותר לעצים.

יקרונית התאנה פעילה בחודשי הקיץ החמים (בין יוני לספטמבר) ורדומה בחורף. על פי שמה, ניתן להבין כי חיפושית יקרונית התאנה בעץ תאנה נחשבת למקרה היותר שכיח, אך בשנים האחרונות רבים מזמינים אותנו גם עבור טיפול ביקרונית התאנה בעץ מנגו ואף בסוגי עצים נוספים.

 

יקרונית התאנה – מסוכן?

יקרונית התאנה פעילה בעיקר בלילה, היא מסוגלת לעופף וגם לעקוץ ולגרום לכאבים, אך היא אינה ארסית ולכן אינה מסוכנת לאדם. הבעיה הגדולה עם סוג חיפושית זה היא ביכולת ההתרבות המהירה שלה, מאחר והיא מטילה בכל מחזור כ-125 ביצים. את ההטלה היא מבצעת בתוך פתחים בגזעי וענפי העצים ולאחר מספר שבועות הביצים הופכות לזחלים. אותם הזחלים מתחילים לכרסם את חומר העץ מבפנים, תוך כדי יצירת תעלות שעשויות להגיע לאורך של עשרות ס"מ.

התעלות יוצרות חללים בתוך העצים, נגרמת פגיעה קשה במערכת הובלת המים והעץ יכול פשוט למות ואף לקרוס על יושביו. משום שמדובר בחיפושית מעופפת, היקרונית מסוגלת לפגוע גם בעצים קטנים שממוקמים במרפסות. במילים אחרות, אם לא תזמינו אותנו ברגע הראשון שזיהיתם אותה, אתם עלולים לספוג נזקים כבדים הן בגינה והן בבית שלכם. מידע נוסף: הדברת זחלים >>

 

תעודת זהות: מי את יקרונית התאנה? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעייקרונית התאנה – Batocera rufomaculata
גודל המזיקמדובר בחיפושית מהגדולות ביותר בישראל אשר גופה מגיע לכדי כ-80 מ"מ, כאשר אורך המחושים של הזכר עולה על אורך גופו.
צבע המזיקצבעה של יקרונית התאנה לרוב יהיה בצבעי האפור בהיר ולגבה יבלטו כתמים בצבע צהוב ו/או אדום
ממה ניזון המזיק ואיפה נפוץ?יקרונית התאנה נפוצה על עצי תאנה אשר מהענפים של עצים אלו היא ניזונה.
מזיק מעופף?מוטת הכנפיים הארוכה של יקרונית התאנה בנויה מכנפיים חזקות ומפותחות המקנות לה כושר תעופה
עונת פעילותחודשי הקיץ החמים – יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר
האם יקרונית התאנה מסוכנת?נשיכה של יקרונית התאנה אמנם עלולה להיות כואבת ביותר, אך היא איננה מסוכנת או ארסית.
איך מדבירים יקרונית התאנה? (שיטות מובילות)ריסוס (כימי או הדברה ירוקה), הדברה אלקטרונית (תאורה) או הדברה ירוקה ליקרונית התאנה
מחיר הדברת יקרונית התאנההחל מ-250 ₪

 

מהם הסימנים המסגירים של יקרונית התאנה?

לא תמיד תבחינו בחיפושית עצמה בשטח, שכן למרות גודלה העצום היא נוטה להתחבא בתוך סדקים בקליפת העץ ובמחילות שונות שיצרה בתוך הענפים.

יחד עם זאת, ישנם מספר סימנים שאמורים לגרום לכם לזהות שאתם חייבים להזמין אותנו עבור הדברת יקרונית התאנה בבית או בגינה שלכם. למשל חורים לאורך הענפים והגזע של העץ וכמו כן, סימני נסורת על הקרקע, עקב פעולתם של הזחלים שמכרסמים את חומר העץ מבפנים. מדריך זיהוי חרקים בבית

 

הדברה נגד יקרונית התאנה

חומרי הדברה נגד יקרונית התאנה יש הרבה, כאלה שמאפשרים להדביר אותה בצורה כימית. הנה כמה מהאפשרויות המומלצות ביותר:

✔️ קונפידור יקרונית התאנה – קונפידור הוא חומר גרגירי שבו משתמשים להדברת מדשאות אך הוא מתאים מאוד גם עבור השמדת ביצי יקרונית התאנה. מקובל להשתמש בו לאחר קטיף הפירות מהעץ, לפזר אותו על הקרקע, להשקות עם הרבה מאוד מים והעץ כבר יוביל את חומר הרעל דרך מערכת הובלת הנוזלים שלו, מה שיביא להרעלת כל הביצים.

✔️ ריסוס נגד יקרונית התאנה – ניתן גם לרסס רעלים כימיים מסוגים שונים (פרטרואידים) ישירות לתוך החורים שבעץ ולהשמיד את הזחלים, אך השיטה פחות מתאימה כאשר הזחלים כבר התחפרו עמוק מאוד בתוך העץ. מידע נוסף: ריסוס לבית >>

✔️ "חיטוט" – בשיטת הדברה זו טובלים חתיכת בד בחומר תחליבי רעיל ליקרונית (כגון "דורסן") ומחדירים אותה על ידי חוט ברזל לתוך החורים שבעץ, כמה שיותר עמוק בתוך התעלות.

✔️ הזרקה – שיטה שמתאימה כאשר מתגלות מחילות גדולות ומפותחות של יקרונית התאנה ומבוצעת על ידי הזרקה של חומרים כימיים פחות תחליביים כגון "מוסיפלן" ואחרים.

חשוב להדגיש כי כל אחד מסוגי החומרים שציינו נחשב לרעיל ביותר, כך שהוא יכול להגיע לפירות העצים ולהרעיל גם אתכם. לכן חשוב שלא לנסות ולרכוש את התכשירים לבד ולבצע את ההדברה באופן עצמאי, אלא תמיד לפנות אלינו על מנת שנשלח אליכם מדביר מומלץ שיבצע זאת עבורכם בצורה מקצועית ובטוחה.

 

מדבירים יקרונית התאנה בלי חומרים כימיים

קיימות גם שיטות הדברה נוספות שנוכל להציע לכם, כאלה שאינן כוללות שימוש בחומרים כימיים ונחשבות לשיטות ירוקות. למשל:

שימוש בחוט ברזל – גם זו קרויה שיטת החיטוט, אך היא אינה כוללת שימוש בחומרים כימיים אלא רק ניסיון לשלוף את יקרונית התאנה ממקום מחבואה וככל שניתן גם את הזחלים שלה. מומלץ לטבול את חוט הברזל עם תמיסת אלכוהול, מה שיכול לעזור בחיסול הזחלים ובה בעת גם לסתום את הפתחים שנוצרו בעץ.

מלכודת יקרונית התאנה – זוהי למעשה מלכודת שאותה מכין המדביר והיא מכילה פרומונים טבעיים שמושכים את החיפושית וזחליה. לעיתים השימוש במלכודות מבוצע שלא לצרכי הדברה אלא כאשר מעוניינים לנטר את תוצאותיה ולברר האם קיימים פרטים נוספים בסביבה או שההדברה בוצעה בהצלחה.

הדברה טבעית – בשיטה זו מרססים את הענפים בתמיסות שמכילות חומרים טבעיים שמרחיקים את הזחלים והחיפושיות, כגון תמיסות על בסיס שום, רוזמרין ועוד.

 

הדברת יקרונית התאנה – מחירים

מחיר הדברת יקרונית התאנה מתחיל מ-250 שקלים ולא אמור לעלות לכם יותר מידי, ובכל מקרה מדובר בעלות זעומה לעומת הנזק העצום שחיפושית זו עשויה לגרום לכם. ניתן לומר כי עלות ההדברה של יקרונית התאנה תלויה בעיקר במידת ההדבקה בשטח, בכמות החיפושיות והזחלים והעצים הנגועים.

אצלנו בפסט מאסטר תמצאו את המחירים המשתלמים ביותר עבור הדברה של יקרונית התאנה ואף תקבלו אחריות על העבודה.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

 

פעולות מניעה נגד הופעת יקרונית התאנה – טיפול

במקום לחכות שיקרונית התאנה תגיע אל הבית או החצר שלכם, חשוב כי תבצעו מראש מספר פעולות מניעה שימנעו מחיפושית מציקה זו להופיע אצלכם מלכתחילה. מבין הפעולות המומלצות ביותר עבור מניעת הופעת יקרונית התאנה ניתן לציין:

✔️ חיזוק העצים – באמצעות דישון, השקיה נכונה וגיזום, שכן היקרונית נטפלת בעיקר לעצים מוחלשים ופגיעים.

✔️ שתילת צמחים שמרחיקים את היקרונית – דוגמת נענע, מנטה, אורגנו ועוד.

✔️ עיטוף העץ ברשת נגד חרקים – פעולה שנוכל לבצע עבורכם ותמנע את חדירת החיפושיות אל תוך העץ.

✔️ הזמנת שירותי ההדברה של פסט מאסטר – על בסיס שנתי, בכדי למנוע כל סיכוי להשתרשות היקרונית וזחליה בתוך העצים.

 

לקריאת המשך: הדברת יקרונית הרהיטים


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.