הדברה נגד פשפשי מיטה ע"י מדבירים מוסמכים במחירים מעולים – מגיעים לכל כתובת בישראל

הדברת פשפש המיטה יכולה לעזור לכם לחזור לישון בשקט! אם גם אתם קמים בכל בוקר עם עקיצות לא ברורות ולא נתקלתם באף יתוש בביתכם, סיכוי גבוה כי הדברת פשפש מיטה היא השירות שאתם צריכים להזמין. אצלנו בפסט מאסטר תוכלו לקבל שירותי הדברה מקצועיים נגד פשפש המיטה במחירים משתלמים במיוחד, כולל אחריות מלאה על העבודה.

אנו מציעים את השירותים שלנו בפריסה ארצית רחבה ועושים שימוש בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות ובשיטות המתקדמות ביותר. איך מדבירים פשפשי מיטה, כמה עולה הדברת פשפש המיטה ומדוע כדאי לכם לבחור דווקא בנו? הנה כל התשובות.

 

הדברת פשפש המיטה במחירים נוחים (כל הארץ)!

✔️ גיליתם פשפשים במיטה? זה הזמן לקרוא לנו 🙂 זמינים 24/7

✔️ מדביר פשפש המיטה ייצא אליכם ברגע הקריאה לכל יישוב בישראל

✔️ תקבלו מאיתנו אחריות בכתב בסיום הדברה נגד פשפש המיטה

✔️ נמאס לכם מהעקיצות? אנו מציעים הדברה של פשפשי המיטה במקצועיות

✔️ הדברת פשפש המיטה במחיר אטרקטיבי בדירה, בבית או בכל מקום אחר

מוזמנים להתקשר אלינו: 050-8303463

 

הדברת פשפש המיטה
שירות הדברת פשפש המיטה בפריסה ארצית

 

 

מה זה פשפש המיטה? מי אתה וכיצד הגעת אלינו?

פשפש המיטה הינו חרק זעיר שאורכו עד 6 מ"מ כאשר הוא מגיע לבגרות. עד לשלב זה הוא עובר גלגולים שונים (ביצה ונימפה) בגדלים הרבה יותר קטנים, שיכולים להגיע גם למ"מ אחד כך שקשה מאוד להבחין בו. הצורה שלו עגולה ושטוחה וצבעו נע בין חום-צהבהב בשלב הנימפה ועד לאדום-שחור בשלב הבגרות.

המקור של פשפש המיטה הוא ממדינות מעבר לים, כאשר הוא משתמש בבני אדם על מנת לעבור ממקום למקום, בזכות יכולתו להיצמד לעור ולבגדים שלנו. הוא אוהב במיוחד את אזור המיטות שבהן אנחנו ישנים,, שם הוא יכול לעקוץ אותנו בחופשיות במהלך שעות הלילה והחשיכה ולהשביע את רעבונו באמצעות הדם שהוא שואב מבני האדם.

מקומות מסתור נוספים שאהובים על פשפש המיטה הם קרטונים, מוצרי טקסטיל שונים וסדקים בתור פרטי ריהוט, כך שבקלות הוא יכול למצוא את דרכו למכולות בתוך מוצרים אלו ומשם הדרך להתפשטותו בישראל קלה מאוד.

בשנת 2008 דיווח משרד הבריאות על עלייה תלולה במספר המקרים המדווחים על ידי מדבירים לגבי פשפש המיטה. הסיבה לכך, ככל הנראה, היא המהפכה התיירותית בה ישראלים רבים גילו את עולם השכרת הדירות בחו"ל (כגון Airbnb) שאינן ברמת בתי מלון בכל הקשור לתנאי ההיגיינה המחמירים, מה שגרם לכך שישראלים רבים חזרו עם פשפשי מיטה במטוס לישראל.

זה יכול להיות על הבגדים, על גבי המזוודות וכדומה. מסיבה זו חשוב מאוד להכניס באופן מיידי בגדים ומצעים לכביסה לאחר חזרה מנופש ולאכסן את המזוודה כמה שיותר רחוק מחדר השינה.

 

תעודת זהות: מי אתה פשפש המיטה? מאפיינים בולטים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיפשפש המיטה – Cimex lectularius
שמות נוספיםפשפשאים
האם הוא מסוכן?פשפשי מיטה אינם מסוכנים אך מהווים מטרד
נזקים שהוא גורם להםמעוררי גרד חזק ופריחה, בעייתיים יותר אם לאדם יש אלרגיה אליהם
באילו מקומות נפוץ?במקומות בהם אנשים ישנים, מזרנים ומיטות
צבע המזיקחום-צהבהב, שחור
איך נפטרים מפשפשי המיטה בבית? (שיטות מובילות)שאיבה, קיטור חם ואז ריסוס
מחיר הדברת פשפשי מיטההחל מ-550 ₪ עבור הדברת פשפש המיטה בבית פרטי

תמונות של פשפשי מיטה שהודברו

איך נראה פשפש המיטה

בסרטון: ערן המדביר שלנו מבצע הדברה נגד פשפשי המיטה בבית

חושדים שיש לכם פשפשי מיטה בבית? קראו בדחיפות למדביר

כאשר מדברים על נזק של חרק, אין חובה להתייחס רק לסכנת חיים כאל סכנה. גם כאשר חרקים או מזיקים אחרים נכנסים לבית והפעולות שלהם אינן מסכנות חיים ממש, עדיין מדובר במטרד שיכול להפריע מאוד לשגרת החיים ולגרום לאי נוחות רבה, בעיקר אם לא מטפלים בזה בזמן.

אחד החסרונות הרבים של פשפש המיטה והיכולת של אנשים להתמודד עמו, הוא ההתרבות המהירה שלו והדמיון של מראה העקיצות שלו, לעקיצות של חרקים אחרים ואפילו לתסמינים של אלרגיות או מחלות מסוימות. הנטייה של מי שמתמודדים עם העקיצות המציקות של המזיק כאשר הם מזהים את הסימנים על עורם – היא ללכת לרופא, שפעמים רבות למרות הידע הרפואי שלו עלול בטעות לאבחן את העקיצות כאלרגיה למשהו, במקום כעקיצות של חרק מזיק, בגלל שהסימנים הם קטנטנים וצפופים בדרך כלל.

זוהי הסיבה שבנוסף לטיפול רפואי שיעזור למתן את הגרד ולהקל על התסמינים הפיזיים, תמיד כדאי לקרוא למדבירים מוסמכים בהקדם ולוודא שאכן מדובר בפשפשי מיטה – במיוחד כי ההדברה של המטרידים הקטנים הללו איננה פשוטה וחייבת להתבצע בצורה מדויקת ובהתאמה נכונה של החומרים אל המצב בשטח. 

 

מדוע חשוב לבצע הדברה של פשפש המיטה?

הדברה נגד פשפש מיטה היא דבר הכרחי מאחר וגם הוא, כמו סוגי מזיקים אחרים, ניזון מדמם של בני האדם. אומנם הוא לא מעביר מחלות, אך העקיצות שלו מאוד מגרדות ואף עלולות להכאיב, וזה הדבר האחרון שהייתם רוצים להרגיש במיטה שלכם, שאמורה להוות את מקום הרוגע והשלווה שלכם.

בנוסף, יש לקחת בחשבון כי מי שאלרגי ורגיש לעקיצות של חרק זה, עלול להגיע למצב מסכן חיים בשל שוק אנפילקטי במערכת החיסון. הדברת פשפש המיטה בבית או בדירה היא דבר הכרחי גם בשל ריחות הצחנה של צואת הפשפשים, דבר שלא ניתן להתעלם ממנו לאורך הזמן.

אומנם ישנם חרקים למיניהם דוגמת עכבישים שאוהבים לטרוף פשפשי מיטה, אך כאשר הם מתפשטים בכמויות גדולות, רק הדברה מקצועית והתקשרות איתנו תוכל לעזור לכם להשמידם באופן ודאי.

 

למה רק חברת פסט מאסטר מומלצת להדברת פשפשי מיטה?

לכל אחד מסוגי המזיקים שאנחנו יודעים לתת מענה כנגדם, ישנן שיטות הדברה ספציפיות שמותאמות הן לסוג המזיק והן למצב בשטח. יש הבדל בין הדברה של פשפשי מיטה שרק החלו את תהליך ההתרבות שלהם, ל"מכה" אדירה של פשפשי מיטה, שהתפתחו והקימו מושבות גדולות מימדים בבית שהוזנח זמן רב.

אם רק מיטה אחת הודבקה בפשפשי מיטה, אין זה אומר שהמיטה הנוספת או הספות והרהיטים האחרים חסינים בפני המזיק הזה, שהרי מדובר במזיק כמעט בלתי ניתן לזיהוי בעין רגילה ושנוטה להתרבות בקצב אדיר.

עניין נוסף הוא הגודל של הבית: דירות של חדר או שניים, שונות בתכלית בהשוואה אל וילות שיש בהן כמה וכמה קומות וחדרי שינה מרובים. מקומות המסתור של פשפשי המיטה באזורים גדולים שכאלה, שבהם נמצאים בני אדם על בסיס קבוע, הם רבים מספור. בשילוב העובדה כי פשפשי מיטה נחשבים למאתגרים מאוד להשמדה, תוכלו להבין שרק חברת הדברה שבאמת יכולה לאבחן כראוי את מצב הפשפשים בבית, תדע גם להציע את הדרכים הנכונות להרחיק אותם.

קריאה למדביר שאיננו מוסמך עלולה להוביל לנזק כפול:

#1) הדברה לא בטיחותית – שימוש בחומרי הדברה שאינם מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה, כמו אלו שאנחנו מקפידים להשתמש בהם בפסט מאסטר, מסכנת את יושבי הבית. חשוב ביותר לפעול רק בשיטות הדברה ידועות ובטוחות.

#2) הדברה לא יעילה – גם אם הגיע מדביר ופיזר חומרי הדברה מסוימים שלא עשו נזק, לא תוכלו להיות רגועים בנוגע ליעילות ההדברה. אפקטיביות מסוימת וקלה יש גם לשיטות הדברה שמיועדות לחרקים אחרים, אבל אף שיטת הדברה שאינה ייעודית וספציפית עבור פשפשי מיטה, לא באמת תאפשר את חיסולם המלא.

אנחנו בפסט מאסטר מגיעים לבית הלקוח ומבצעים הדברה בטוחה ויעילה נגד פשפשי מיטה:

✔️ חומרי הדברה מאושרים ובטוחים – גם השיטות הטכניות של שאיבה ושימוש בקיטור וגם החומרים הכימיים שאנחנו עושים בהם שימוש, כולם מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

✔️ שיטות הדברה אפקטיביות ומוכחות – שנים רבות של ניסיון עושות את ההבדל! המומחים שלנו בפסט מאסטר התמודד עם מגוון עצום של מזיקים, במקומות רבים, בדירות, במשרדים, בוילות, בבתים צמודי קרקע ובכל מקום שבו עלולים להסתתר חרקים ובמיוחד פשפשי מיטה.

ההמלצה שלנו היא לבחור בחברת הדברה מומלצת נגד פשפשי מיטה – ולהגיד לחרקים הללו שלום ולא להתראות.

 

מה קורה אם לא מטפלים בפשפשי מיטה?

פשפשי מיטה בבית אינם מסכני חיים, כאמור, אבל הם יכולים להיות בכל מקום בבית כמעט לרבות על בגדים, על המזרון, במסגרות של תמונות, על בסיס המיטה ועוד, כפי שנסביר בהמשך. הזיהוי המאוחר שלהם והטיפול, במידה שהוא מתעכב, בהמשך ההתרבות שלהם – עלול לגרום למצב שבו עקיצותיו פשוט ימשיכו להיות חלק מהחיים והגרד יהיה בלתי נסבל.

המטרה שלנו בפסט מאסטר היא להיפטר מפשפש המיטה הקיים וגם להפסיק את תהליך הגדילה והמעבר שלו לפרט בוגר, כדי שההתרבות תפסיק וההדברה תצליח. רק כאשר נעשה טיפול מונע במקביל להדברה והשמדה של הפרטים הקיימים, ניתן באמת להיפטר באופן סופי מהמטרידים הללו.

 

כיצד תדעו בוודאות כי פשפש המיטה נמצא בביתכם?

הדרך הטובה ביותר לזהות האם פשפש המיטה פלש לביתכם היא כמובן להזמין איש מקצוע, אך ישנם גם כמה סימנים שהופעה שלהם מעידה בסבירות גבוהה כי אין ברירה מלבד הזמנה של שירות הדברת פשפש מיטה בהקדם:

✔️ גירודים בלתי פוסקים בכל פעם שאתם נכנסים למיטה.

✔️ עקיצות על הגוף בקימה בבוקר בצורת מקבצים בקו ישר.

✔️ נקודות שחורות על גבי הסדין או פינות המיטה, הבסיס שלה, הספות שבסלון וגם על גבי שקעים, קירות ורהיטים. זוהי למעשה הצואה של הפשפשים.

✔️ ריכוז של ביצים לבנות בכל אחד מהמקומות שציינו.

✔️ סימני דם קטנטנים על גבי הסדין.

✔️ ריח לא טוב ברחבי הבית.

לעיתים סימני הצואה והדם שמותירים אחריהם פשפשי המיטה נראים כמו התפתחות של מרכזי עובש, אך כאשר מדובר בסדינים, ספות, ארגזי מצעים ואפילו רהיטים שונים ושקעים חשמליים  – ככל הנראה שמדובר בפשפש המיטה שהתחיל להתפשט ברחבי הבית ויש להזמין מדביר שיבדוק את העניין לעומק.

 

למה לא כדאי לחכות עם הדברת פשפשי מיטה

מבין כל המזיקים נחשבים פשפשי המיטה לעיקשים ביותר, כלומר שעל מנת להדביר אותם בצורה טובה ולהרחיק אותם מהבית שלכם, לפעמים ביקור אחד לא יספיק. הדברה יעילה מתחילה במניעה ובתשומת לב יתרה של בני הבית, בנוגע לתופעות מוזרות שהם מרגישים בסביבת השינה שלהם בעיקר, אך גם במתחמים נוספים ברחבי הבית.

מקומות המסתור של המזיק הזה הם רבים ולא תמיד ניתן למצוא את כל האזורים שבהם הפשפשים נמצאים, לכן אפילו אם לא הבחנתם בכל הסימנים שהזכרנו עד עכשיו  מוטב שלא להמתין אלא להזמין חברת הדברה שמתמחה בהשמדת פשפשי מיטה ומשתמשת בחומרים שמאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

בין אם תזדקקו לשירותי הדברת פשפש מיטה בחדר השינה ובין אם לשירותי הדברת פשפשי מיטה בספה שבסלון, בין אם אתם מנהלים מתחם אירוח וזקוקים לבעל מקצוע שיודע איך להתמודד עם פשפש המיטה בבתי מלון – חשוב שתדעו כי במרבית המקרים יהיה צורך ביותר מביקור אחד כדי לבצע את המשימה, מאחר ומדובר במזיק עיקש ביותר כפי שכבר ציינו.

 

איך מדבירים פשפשי מיטה – שלב אחר שלב

שלב האבחון הראשוני הוא שלב חשוב שאותו מבצע מדביר מקצועי, כיוון שהניסיון של בעל המקצוע מאפשר לו לזהות "עקבות" של הופעת פשפשי מיטה בקלות יחסית, כך שגם אם אתם בטוחים היכן מתחבאים כל הפשפשים ויכולים להצביע על אזורים ספציפיים, מרבית הסיכויים שהמדביר ימצא מקומות נוספים שבכלל לא חשבתם עליהם.

כיוון שהיצורים הקטנטנים הללו אוהבים להסתתר בתוך חריצים של מצעים, מזרנים ואפילו במסגרות של תמונות, סביר להניח שלא תוכלו לעולם לדעת היכן נמצאים כלל המזיקים הללו ולכן הבדיקה הראשונית של חברת ההדברה מאפשרת לאמוד את היקף הנזק שעמו צריך להתמודד.

בנוסף, המדביר המקצועי יידע להבדיל בין פשפש בוגר לעומת צעיר ולהציע את שיטות ההדברה שישמידו את פשפשי המיטה על כל שלבי ההתפתחות השונים שלהם, כי המטרה היא, כאמור, להיפטר מהחרקים הקיימים בבית וגם למנוע מהפרטים הצעירים ביותר – אפילו אלו שנמצאים בשלב הביצה – מלהמשיך ולהתפתח.

מדביר פשפשים מומלץ כמו שתמצאו אצלנו ידאג לבצע ניטור מקדים על מנת לעלות על מוקד ההתפרצות וההתרבות של הפשפשים ובהתאם לזאת יבצע הדברה מקצועית במספר שלבים שנועדו לטפל בכל שלבי ההתפתחות השונים שלהם (ביצים, נימפות, בוגרים). טיפול בפשפשי מיטה בצורה מקצועית כולל שלושה שלבים עיקריים:

#1) שאיבה – בשלב הראשוני נשתמש בשואב אבק תעשייתי רב עוצמה על מנת לשאוב את כל פריטי הפשפשים, הביצים והנימפות שנמצאו חשופים בשטח. השואב מצויד במסנן מיקרוני מסוג HEPA כך שאף פשפש מיטה גלוי אינו מסוגל לחמוק ממנו והוא מסולק מהחדר לצמיתות. זהו שואב חזק ביותר שמסוגל לשאוב לא רק מזרונים וריפודים אלא גם רהיטים, ארגזי מצעים, ארונות בגדים, רצפות ומוצרי טקסטיל.

#2) שימוש בקיטור חם – הדברת פשפש המיטה בקיטור נועדה לחסל את פשפשי המיטה שאינם חשופים שנותרו, כאלה שמתחבאים בין סיבי מוצרי הטקסטיל, במשקופים, במזרנים ובתוך הספות. אומנם פשפשי מיטה הינם יצורים שעמידים גם בתנאי סביבה קשים מאוד, אך עדיין, חום גבוה בשילוב לחות גבוהה מסוגלים לפגוע בפשפשי מיטה בוגרים ונימפות ובמיוחד בביצים שלהם.

#3) ריסוס – השלב האחרון כולל את השמדת הפשפשים האחרונים שנותרו וזאת באמצעות חומרים כגון פירתרואידים או קרבמאטים. אלו הם חומרי הדברה לפשפש המיטה אשר מאושרים על ידי משרד הבריאות. חלקם פוגעים בפשפשים במהירות וקוטלים אותם באופן כמעט מיידי ואילו אחרים פוגעים ביכולת הפריון העתידית שלהם.

הנה טבלה שמתארת בקצרה את פעולות המדביר, הצפויות להתרחש בבית שבו יש צורך להיפטר מפשפש המיטה:

מיקום פשפש המיטהאיך מטפלים?
פשפש המיטה במזרון אם הפשפשים חדרו לסיבי המזרון יש צורך לבצע הדברה באמצעות קיטור כדי להשמיד אותם לחלוטין.
פשפש המיטה בבגדיםפתרון יעיל לפשפשים בבגד הוא באמצעות כביסה במעלות גבוהות
פשפשים בחדר השינה (בשידה, בארונות, בשטיח, בתמונות או מסביב למיטה)יש להזיז את המזרון, לבצע ריסוס יסודי ולאחר מכן מומלץ להשתמש בקיטור כדי לוודא שלא יחזרו
פשפש המיטה על הקיריש לרסס באזור המתאים

מה קורה לאחר ההדברה?

רק הטיפול המשולב (שאיבה, קיטור, ריסוס) יכול להביא לכ- 100% הצלחה בחיסול אוכלוסיית פשפשי המיטה שפלשו לביתכם, זאת בשילוב של פעולת ניטור מקדימה, שכל אחד מהמדבירים שלנו מקפיד עליה. בסיום ההדברה יש לפנות את הבית לכ-6 שעות כאשר מדובר בילדים ומבוגרים ולכ-12 שעות כאשר מדובר בחיות מחמד.

הרעיון של פינוי הבית מיושביו למספר שעות, לרבות בעלי החיים שמתגוררים בו, היא כפולה:

✔️ בטיחות ומניעת סכנות בריאותיות – חומרי ההדברה עלולים להיות מסוכנים לבריאות וכמובן שמוטב שלא לשאוף אותם, או ללקק אותם במידה שמדובר בכלבים, חתולים או אפילו תינוקות זוחלים שמסתובבים ברחבי הבית. הרחקת הדיירים מן הבית לשעות ארוכות, מצמצמת עד לאפס את הסכנה שמצויה בתוך הכימיקלים שבהם משתמשים המדבירים עבור בעלי חיים ובני אדם, אך ממשיכה להיות יעילה כנגד פשפשי המיטה.

✔️ חזרה לבית נקי ממזיקים – זה נכון שלא תמיד מתגברים בבת אחת ולאחר פעולת הדברה יחידה, על כל פרטי הפשפשים שמצויים בבית. עם זאת, הדברה משולבת שמכילה את שלושת השלבים, אפקטיבית מאוד וכן מרחיקה את מרבית מזיקים. המטרה היא לאפשר לבני הבית לשוב לביתם לאחר ש"מכת" פשפשי המיטה, לכל הפחות החלק המאתגר ביותר שבה, כבר טופלה.

 

פשפשים במיטה – פעולות שחשוב לבצע לפני ההדברה שלנו

מאחר ומדובר במזיק מאוד עמיד ולכזה שמסוגל להתחבא גם במקומות מאוד צרים שקשה להגיע אליהם, חשוב כי תבצעו מספר פעולות מקדימות אשר יהפכו את פעולת ההדברה שלנו לאפקטיבית עוד יותר:

✔️ כביסה – הכניסו את כל מוצרי הטקסטיל שלכם (בכל הבית או רק בחדר הנגוע) למכונת הכביסה, בטמפ' של 60 מעלות ובתוכנית כיבוס ארוכה ככל שניתן. אם מדובר במוצרי טקסטיל שרגישים לכביסה בטמפ' זו, ניתן לכבס אותם ב- 40 מעלות, לאוורר אותם בשמש היוקדת או אפילו להקפיא אותם. במידה ומדובר בבגדים, רצוי גם להעביר אותם ניקוי יבש.

✔️ שטיפת ריצפה – יסודית ככל שניתן וזאת לאחר שהזזתם רהיטים והגעתם לכל המקומות הנסתרים שבדרך כלל אינם עוברים טיפול.

✔️ היפטרו ממוצרי טקסטיל ישנים – כיסויי ספה, סדינים, מזרנים, כריות וכל חפץ שכבר נמצא במצב גרוע וישן מאוד.

✔️ רוקנו את ארגז המצעים שלכם והשאירו אותו חשוף למשך מספר שעות.

✔️ היפטרו מחפצי פלסטיק שאין לכם עוד צורך בהם, או לפחות שטפו אותם במים חמים ובאלכוהול. קישוטים וצעצועים ישנים אהובים מאוד על פשפשי מיטה בתור מקומות מחבוא.

 

שגרה מונעת מזיקים – טיפול מונע נגד פשפש המיטה

לאחר שהמדביר עוזב את הבית ובהנחה שתהליך ההדברה של פשפשי המיטה הסתיים לחלוטין ואין בכלל מזיקים מהסוג הזה בביתכם, עדיין צריך לזכור כי המזיק הספציפי הזה הוא עקשן וקטנטן ולכן קיים סיכוי, או ליתר דיוק סיכון, שפשפשי מיטה ימצאו את דרכם בחזרה אליכם הביתה.

על מנת להגדיל עד כמה שניתן את טווח הזמן בין סיום הדברה יעילה שבוצעה כנגד פשפשי מיטה ועד לרגע שבו פשפשים חדשים חודרים לתוך הבית, כדאי להיכנס לסוג של "שגרה מונעת". המטרה היא להכניס הרגלים חדשים וקבועים הביתה, בנוגע להתנהלות שוטפת בכל הקשור למזיקים, כלומר לא רק להסתפק בהכנות המיוחדות לפני ההדברה, כפי שפורטו מעלה – אלא ממש להתמיד בפעולות מסוימות שמטרתן שלא לאפשר לפשפשי מיטה להתקרב מלכתחילה.

אלו הם שלושת המצבים שנחשבים להכי "מועדים לפורענות" בקרב משפחות ישראליות, שכדאי להתייחס אליהם באופן מיוחד ולהנחיל שגרה מונעת נגד פשפשי מיטה:

#1) חזרה מנופש – יציאה לחופשה מחוץ לבית ואפילו אם מדובר בסופשבוע קצרצר, יכולה להיות הסיבה לכניסתם של מזיקים שונים אליכם הביתה וביניהם פשפשי מיטה. אם אתם לא מהמחמירים, תוכלו להתייחס רק לבגדים שלבשתם במהלך החופשה, כלומר לכביסה המלוכלכת, כ"בעייתית" ולהכניס רק את הביגוד הזה למכונה בטמפרטורה גבוהה. אם אתם רוצים להיות בטוחים ורגועים יותר, עדיף לכבס את כל הבגדים ששהו במזוודה במהלך הנופש, גם אלו שכלל לא השתמשתם בהם.

#2) חופשה מהצבא – חיילים שחוזרים מהצבא ואפילו אם לא מדובר בחיילים קרביים שישנים בשטח, עלולים להביא איתם הביתה "חברים" חדשים ובלתי רצויים. עוד לפני הכנסת המדים והביגוד לכביסה, רצוי לנער היטב את תיק הגב של החייל או החיילת, ואם אפשר מוטב לכבס גם אותו. שימו לב, פשפשי מיטה מחבבים, ממש כמו שמם, מיטות וכל מה שקשור למיטה – ולכן גם המצעים הנקיים והריחניים ביותר ששמתם לחיילים שלכם בתיק, עלולים להידבק בהם בבסיס הצבאי עצמו. שימו דגש מיוחד על כביסה של מצעים והקפידו על 60 מעלות במכונה, מה שיוריד למינימום את הסיכוי של פשפשי המיטה להתפתח.

#3) פשפשי מיטה במקום העבודה – קשה מאוד לזהות את פשפש המיטה במקום העבודה ובמיוחד קשה להיפטר ממנו, במקומות שבהם ישנם אנשים רבים ששוהים באותו המקום יחד ולכל אחד מהם ישנם הרגלים שונים ומקומות רבים שבהם הם נמצאים מחוץ לשעות העבודה. שטיחים מקיר לקיר במשרדים גדולים נחשבים לאהובים במיוחד על המזיקים הללו וזה עניין מאתגר עד מאוד להתמודד עם פשפשי מיטה שבוחרים להתרבות דווקא באזורים כאלה. מה שכן ניתן לעשות, זה להקפיד על שגרת ניקיון בסביבת העבודה הקרובה אליכם, לבדוק כל כמה זמן שואבים אצלכם במשרד את השטיחים וכמובן שתמיד אפשר להמליץ למנהלים

שלכם על חברת הדברה איכותית, שמתמחה בחיסול פשפשי מיטה, שהרי בסופו של דבר הרחקת מזיקים היא לטובת כל יושבי המשרד.

 

האם יש תרופות סבתא נגד פשפש המיטה?

העצות שלנו בכל הנוגע לשגרה מונעת, מתייחסות לבית נקי מפשפשי מיטה או בית שכבר בוצעה בו הדברה מקצועית. כמובן שככל שאנשים מקפידים על פעולות מונעות באופן קבוע, הסיכוי שמזיקים חדשים ייכנסו הביתה הולך ופוחת, אבל למרבה הצער שום "תרופת סבתא" או אמצעי הדברה "ביתיים", לא יצליחו להתמודד עם הבעיה הזו ולמעשה ייתכן שיהיה צורך במספר קריאות לשירותי הדברה, כדי להיפטר לחלוטין מן המזיקים הללו.

פשפשי מיטה נחשבים למזיקים שככל הנראה הכי מאתגר להשמיד אותם, אך אנחנו בפסט מאסטר לא מתפשרים על עבודה חלקית ולאחר אבחון יסודי של מצב הפשפשים בביתכם, נציע את שלבי ההדברה הנכונים שיאפשרו הרחקה מלאה של המזיקים.

 

מדוע הדברת פשפשי מיטה עולה יותר מהדברת מזיקים אחרים?

ישנם חרקים מסוימים שמגיעים הביתה ומייד ניתן להבחין בהם, למשל נמלים, שבהחלט אפשר לזהות ובכל שעה במהלך היום. יתרה מכך, נמלים וחרקים מזיקים ומטרידים אחרים, בדרך כלל יופיעו תוך יצירת דפוס הליכה מסוים שמאפשר את מציאת הקן שלהם בקלות יחסית.

פשפשי המיטה שונים מכל חרק אחר, בכמה מובנים:

#1) הגודל של הפשפשים – פשפשי מיטה הם זעירים ביותר. במצב שבו הם עדיין לא מצצו דם מבני האדם, הם בקושי ניתנים להבחנה בגלל שהם שקופים כמעט, לכן ישנם אנשים רבים שיש להם פשפשי מיטה בכמות גדולה בבית והם לא ישימו לב לכך כלל, עד שיתחילו להיעקץ.

#2) מקומות מסתור של פשפשי מיטה – בשל הצורה השטוחה של פשפש המיטה והעובדה שהוא כל כך זעיר, הוא יכול להיכנס לכל מקום ואפילו לסדקים בתוך מסגרות של תמונות, על קצות הוילון ועוד הרבה מאוד מקומות שלא הייתם יכולים להעלות על הדעת. בשונה מעכבישים, נמלים או גו'קים אמריקאיים שמחפשים אחר מזון, בין אם מדובר על אשפה של בני אדם או בחרקים קטנים מהם שאותם הם צדים – פשפשי מיטה פשוט ניזונים מדם, אך הדבר לא מונע מבעדם לשהות באזורים שבכלל לא קרובים לדם של בני אדם ולא רק בחדר השינה.

#3) כמות הפרטים העצומה במושבה של פשפשי מיטה – בניגוד למקקים או לחרקים גדולים יחסית אחרים, פשפשי המיטה הקטנטנים מתרבים בצורה מהירה ומבלי שניתן יהיה להבחין בכך כמעט, כלומר שבשלב שבו הם מתחילים באמת להטריד, כלומר לעקוץ את בני הבית, סימן שהם נמצאים בבית בכמויות אדירות.

המשמעות של שלושת הנתונים הללו, היא שחיסול פשפשי מיטה היא משימה מאתגרת ביותר. ראשית, זיהוי המקומות שבהם נמצאים פשפשי המיטה בבית הוא מורכב, בעיקר בבתים שבהם ישנם כמה וכמה חדרי שינה וייתכן בהחלט שיש בכל אחד מן החדרים מושבה נפרדת של פשפשים.

שנית, בשל מקומות המחבוא הרבים והשונים של פשפש המיטה ולאור העובדה שהוא מתרבה במהירות, אף הדברה ביתית ומקומית לא יעילה נגדו ויש לבצע "מלחמה משולבת" ורב שלבית, של שאיבה, קיטור וריסוס כפי שהסברנו קודם.

הסתכלות על הבית בעיניים המקצועיות של מדביר מנוסה ומיומן, היא האמצעי היחיד שיאפשר אבחון נכון של מצב הפשפשים אצלכן בבית ואת הבחירה הנבונה בהדברה שבאמת תעשה לחרקים הללו סוף. במידה שהדברה יחידה לא תספיק כדי להיפטר מכל הפשפשים, יהיה צורך להגיע שוב, לבצע את ההדברה פעם נוספת ורק אז ההרחקה תהיה מספיק אפקטיבית כדי להשאיר את הבית באמת נקי מפשפשי מיטה.

המורכבות של העבודה, הזמן שלוקח לבצע את הבדיקות המקדימות ואת ההדברה עצמה ושילוב החומרים כולו, הם הגורמים שמייקרים את הדברת פשפשי המיטה בהשוואה להדברות מסוגים אחרים.

למרות כל זה, אין שום דרך אחרת להרחיק לחלוטין פשפשי מיטה ולכן אנחנו ממליצים להיעזר במומחים.

 

מחירי הדברת פשפש המיטה – כמה עולה?

למרות שעלות מדביר פשפשי מיטה נחשבת ליקרה יותר לעומת הדברה של סוגי מזיקים אחרים, מאחר וקשה מהם להיפטר מהם והדבר דורש במקרים רבים מספר ביקורים, אצלנו בחברת פסט מאסטר מציעים לכם עבור שירותי טיפול בפשפש המיטה מחירים הרבה יותר זולים ממה שתמצאו אצל חברות אחרות. מחיר כל סוגי ההדברות שלו כוללים גם אחריות מלאה לתקופת זמן ארוכה. 

טווח המחירים המומלץ להדברת פשפש המיטה הינו:

הדברת פשפש המיטה מחיר – לפי סוג השירותמחירים מומלצים להדברה
עלות ביקור מדביר פשפשים לשם אבחון החל מ-250 ₪
מחיר הדברת פשפש המיטה בבית1,000 – 800 ₪
המחיר של הדברת פשפש המיטה בבית מלון7000 – 1000 ₪
מחירי הדברת פשפש מיטה במשרד, עסק, קליניקה וכדומה3000 – 1000 ₪

 מחיר הדברה אורגנית – המחיר להדברת פשפש מיטה ירוקה (אורגנית) בדרך כלל נוטה להיות גבוה בכ-30% עד 50%, בשל הצורך לבצע מספר ביקורים רב יותר.

כמה עולה הדברת פשפש המיטה עשה זאת בעצמך? מרבית החומרים יעלו לכם כמה עשרות שקלים בלבד, כשניתן למצוא בחנויות גם תרסיסים ייעודיים בעלות של כ-150 שקל לתרסיס. העלויות אומנם נמוכות אך עליכם לקחת בחשבון כי הפשפשים יחזרו בסופו של דבר ולכן רצוי לפנות אלינו לשם קבלת שירותי הדברה מקצועיים יותר.

צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד!

 

הדברה נגד פשפש המיטה – עשה זאת בעצמך

כפי שכתבנו קודם, בשל האתגר שבהרחקת מזיקים בכלל ובהדברת פשפשי מיטה בפרט, אנחנו בפסט מאסטר ממליצים להימנע מניסיונות הדברה ביתיים נגד המזיק הספציפי הזה, כיוון שרוב הסיכויים שלא תוכלו להתמודד נגדו – והזמן שיחלוף בינתיים, רק "יתרום" לשגשוג נוסף של מושבת הפשפשים שכבר התמקמה אצלכם ויותיר אתכם מתוסכלים ובעיקר מתגרדים.

תמיד נמליץ ללקוחותינו לקרוא לנו כדי לטפל כמו שצריך, אחת ולתמיד, בכל סוגי המזיקים ובמיוחד בפשפש המיטה, כי אנחנו מאמינים שרק מדביר מוסמך והדברה מקצועית עם חומרים המותאמים באופן ייעודי לאזור ההדברה, יכולים להשמיד בצורה מיטבית את המזיקים שנכנסו לביתכם.

למרות זאת, אם אתם מעוניינים להמשיך ולהרחיק את המזיק לאחר ביצוע ההדברה, או לוותר עליה לחלוטין מטעמי חיסכון, תוכלו לבצע גם סוג של "הדברה ירוקה", שיש בה יעילות מועטה אך היא כן נחשבת לבעלת אפקט מסוים.

פשפש המיטה רגיש למספר חומרים דוגמת חומץ (יש לערבב אותו עם מים ולרסס בכל מקום נגוע), אבקת סודה לשתייה (באמצעות תרסיס או פיזור שלה ברחבי הבית), אבקת בורקס (BORAX) באמצעות פיזור או הוספה למכונת הכביסה, אלכוהול (באמצעות מריחה שלו על רהיטים וחפצים), אדמה דיאטומית (גם כן באמצעות פיזור שלה)  ושמנים אתרים דוגמת נים, אקליפטוס, מנטה ועוד (באמצעות דילול במים וריסוס).

הדברת פשפש המיטה פסט מאסטר
פשפש המיטה - הדברת בפריסה ארצית

הדברת פשפש המיטה - שאלות ותשובות נפוצות

מדובר בחרק זעיר אשר צורתו עגולה ושטוחה וצבעו נע בין חום-צהבהב בשלב הנימפה ועד לאדום-שחור בשלב הבגרות. אורכו יכול להגיע עד ל-6 מ"מ בבגרותו ובמידה ומדובר בביצה ו/או נימפה עשוי להיות קשה מאוד להבחין בו שכן הגדלים זעירים אף יותר ועשויים להגיע עד מילימטר אחד בלבד.

לרוב נמצא באזורים החשופים (ברגליים בעיקר) מקבץ מאורגן של עקיצות המסודרות בטור. העקיצות אדומות ובעלות כתם כהה במרכזן, גורמות לנפיחות מקומית ולגירוד אך לא לכאב.

על מנת להרחיק את פשפש המיטה ניתן להשתמש בחומרים שפשפש המיטה רגיש אליהם כדוגמת ריסוס חומץ מעורבב עם מים בכל מקום נגוע, פיזור או ריסוס אבקת סודה לשתייה ברחבי הבית, אבקת בורקס (BORAX) באמצעות פיזור או הוספה למכונת הכביסה, מריחה של אלכוהול על רהיטים וחפצים וריסוס שמנים אתרים מדוללים במים דוגמת נים, אקליפטוס, מנטה ועוד.

קיימים סוגי שונים של טיפול טבעי בפשפשי מיטה, ניתן לעשות שימוש בחומרים כמו: אבקת בורקס, חומץ, אבקת סודה לשתייה, אלכוהול רפואי, שמנים אתרים מהולים במים.

בנוסף, מומלץ גם לכבס את מוצרי הטקסטיל בבית/ בחדר הנגוע למשך תכנית ארוכה ככל הניתן ב-60 מעלות, להפטר ממוצרי טקסטיל ישנים שיכולים להיות מזוהמים, ריקון ארגז המצעים והשארתו פתוח וחשוף למספר שעות ולהיפטר ממוצרי פלסטיק בסביבת הטרמיטים.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.