הדברה של דבורים היא עניין שבשגרה. הצורך להדביר דבורים יכול לעלות אצל כל אחד מאיתנו. כולנו אומנם נהנים מהדבש של הדבורים במגוון רחב של מאכלים, אך יחד עם זאת, אף אחד מאיתנו לא ישלים עם מצב שבו קן דבורים נמצא באזור המגורים שלו.

דבורים אומנם לא יעקצו אותנו ככה סתם ללא סיבה, אך אין סיבה לקחת סיכונים, שכן העקיצה שלהן כואבת ואף עלולה להיות מסוכנת למי שאלרגי אליהן.

שירות הדברה נגד דבורים של חברת פסט פאסטר יאפשר לכם להיפטר מהדבורים שפלשו למתחם שלכם בצורה מהירה ויעילה. ההדברות שלנו מוצעות בפריסה ארצית רחבה ובמחירים משתלמים במיוחד, אשר כוללים גם אחריות על העבודה.

מהם סוגי הדבורים הקיימים בישראל, מהן השיטות הקיימות להדברה של דבורים, מהו מחיר הדברת דבורים ולמה כדאי לכם לבצע זאת איתנו? הנה כל התשובות.

 

מדביר דבורים מוסמך לריסוס והרחקת דבורים (מחיר טיל)

✔️ הרחקת דבורים מהבית, בחצר, בבית עסק, בבתי ספר ועוד. מדבירים מורשים! 

✔️ ריסוס נגד דבורים שמהוות סכנה, כולל הסרת הקן לצמיתות

✔️ טיפול בדבורת העץ, כוורת דבורים, הדברה של נחיל דבורים ועוד (עם אחריות)

✔️ אישור ורישיון לחומרי הרחקת דבורים והדברת צרעות באישור המשרד להגנת הסביבה

✔️ הרחקת קן דבורים – פינוי דבורים בתשלום ע"י מדבירים מורשים

✔️ לשיחת ייעוץ 24 שעות ביממה ולהצעת מחיר להרחקת דבורים >>

פנו אלינו במספר: 050-8303463

 

הדברת דבורים
הדברה נגד דבורים כול איתור והסרת הקן

 

 

מהי דבורה? ואילו סוגי דבורים נפוצים בישראל?

הדבורים הן למעשה גלגול התפתחותי של הצרעות, אך לעומתן, לא מדובר בחרק טורף או אוכל כל והן ניזונות רק מצוף ואבקת פרחים. מדובר בבעלי חיים שקיומם חיוני ביותר למאזן האקולוגי בעולם, בין היתר משום שהן תורמות להאבקה של צמחים.

כאשר תזמינו שירות הדברת דבורים, זה ככל הנראה יהיה כנגד מספר סוגי דבורים שנפוצים מאוד בישראל:

#1 הדבוריים – זוהי משפחת הדבורים הגדולה ביותר, שכוללת בתוכה יותר מ-5000 מינים של דבורים ארוכות לשון, שביניהן ניתן למצוא את דבורת הדבש המפורסמת אך גם את דבורת העץ שנחשבת לנפוצה ביותר בישראל ועליה נרחיב בהמשך.

#2 הקולטיים  – משפחה עם יותר מ-2000 מיני דבורים, כשהנפוצות שביניהן הן דבורת הקולט ודבורת המסוונית. דבורים אלו הן קצרות לשון, קיימות כבר אינספור שנים ובהתאם לכך גם מנגנון איסוף הצוף שלהן שנחשב לפרימיטיבי יחסית (הן אוספות צוף בבליעה ורק בפרחים בהם האבקה גלויה).

#3 המליטיים – משפחה זו נחשבת לקטנה יחסית (פחות מ-200 מינים) אך כוללת כמה תתי משפחות כשאחת מהן היא ככל הנראה העתיקה מכולן. הדבורים הנפוצות ביותר בישראל במשפחה זו הן דבורת הדזיפודה הגדולה בעלת הרגליים השעירות מאוד ודבורת המליטה, שדומה מאוד במראה לאחותה אך הרבה יותר קטנה ממנה.

בישראל ניתן למצוא עוד כמה סוגי משפחות דבורים, ביניהן משפחת ההליקטיתיים, הגזרניתיים, האנדרניים, ודבורים נוספות שעדיין לא עברו שיוך למשפחה כזאת או אחרת. בכל משפחה ישנן אלפי תת מינים של דבורים ובעולם מתגלות בכל עת דבורים חדשות עם מאפיינים שלא היו ידועים קודם לכן למדע.

 

תעודת זהות: מי את דבורה? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעידבורים – Anthophila
שמות נוספיםApiformes
האם מסוכן?לאלרגיים בלבד
נזקים אפשריים להם גורם
משפחהסדרת הדבוראים – Apoidea
צבע המזיקשחור-צהוב
תזונהצוף ואבקת פרחים
תתי זנים / משפחותקולטיים, דבוריים, אנדרניים, גזרניתיים, מליטיים, ליקטיתיים
מחיר הרחקת דבוריםהחל מ-250 ₪

 

הרחקת דבורים – מה אומר החוק?

ציינו כי הדבורים הן בעצם גלגול של הצרעות, אך עדיין חשוב לדעת כי קיים הבדל מהותי בין הדברת דבורים וצרעות – בעוד הדבורים מוגנות על פי חוק, צרעות ניתן להדביר ולחסל ללא חשש. הסיבה לכך קשורה בהיות הדבורים חיוניות ביותר למאזן האקולוגי, להאבקת הפרחים ולהתחדשות הצומח. מסיבה זו הדברת דבורים צריכה להיעשות על ידי מדביר דבורים מורשה שיעשה ככל שביכולתו שלא להשתמש באמצעים אגרסיביים כנגדן.

ההבדל בין סילוק קן דבורים או צרעות הוא בכך שכאשר מדברים על הדברה של דבורים מתכוונים למעשה להרחקת הקן ולא להשמדתו, אלא במקרים קיצוניים. למשל, כאשר אנחנו נתקלים במקרה בו יש לבצע הדברת כוורת דבורים ענקית בתוך קיר עמוק שאינו נגיש, על פי החוק עלינו להעביר את קן הדבורים למקום רחוק מבני אדם או לחלופין, לדבוראים שמשתמשים בהם לצרכים השונים (בחקלאות, להפקת דבש וכו').

ככלל, מותר לרסס נגד דבורים רק כאשר יש אישור מ"מגן דבורים אדום".

מעוניינים בביצוע הרחקת דבורים באופן טבעי? צרו איתנו קשר.

 

✔️ קריאה נוספת: מדביר מומלץ | הדברת חרקים

 

איך להרחיק דבורים?

הדרך לבצע הרחקת דבורים בבית היא, כאמור, באמצעות העברת הקן למקום אחר. כאשר הדבר אינו מתאפשר, מבצע המדביר הדברה באמצעות חומר הדברה לדבורים.

ישנן מספר שיטות לסילוק והרחקה של קן דבורים:

✔️ איתור המלכה והעברה של הקן – במידה ומצליחים להגיע אל הקן עצמו ולאתר את המלכה שבתוכו, הרי שקל ביותר להרחיק את הדבורים. הדבורים הפועלות ילכו אחרי המלכה לכל מקום כך שהמדביר רק צריך ללכוד את המלכה, להכניס אותה למיכל מיוחד (כל שאר הדבורים כבר יכנסו אחריה) ולהעביר אותה יחד עם כל השאר למקום מבטחים.

✔️ הדברת דבורים באמצעות שאיבה – כאשר לא ניתן לאתר את המלכה או כאשר מיקום הקן בעייתי ופחות נגיש, מתבצע שימוש בשואב דבורים מיוחד. השואב מבצע שאיבה עדינה של הדבורים, שאינן יכולות להימלט ממיכל האיסוף לאחר שנשאבו אליו. לאחר שאיבת כל הדבורים כולל המלכה, מעבירים אותם יחד עם הקן הריק למקום מרוחק. טיפול בקן דבורים במרפסת דירה או במזגן מתבצע בעיקר בשיטה זו ולעיתים כולל פירוק חלקי של הקיר על מנת לחשוף את הקן עם הדבורים שבתוכו.

האם ניתן ומומלץ לבצע שאיבה של קן הדבורים באופן עצמי עם שואב אבק רגיל? התשובה היא שלא. ראשית כל, הדבורים יתקפו אתכם אם הן יחושו סכנה לחייהן ומאחר וסביר להניח שאין לכם ביגוד הגנה מתאים, הרי שזוהי סכנה של ממש. בנוסף, שואב דבורים הוא אינו שואב אבק רגיל. הוא בנוי במיוחד לצורך שאיבתן של הדבורים, תוך הפחתת יכולת ההימלטות שלהן מן השאיבה והן גם אינן יכולות לצאת מהכלי לאחר שנשאבו.

 

ריסוס נגד דבורים – רק כשאין ברירה!

✔️ ריסוס נגד דבורים – השיטה הנוספת, שמבוצעת רק אם אין ברירה, היא הדברה באמצעות חומר ריסוס נגד דבורים שלמעשה משתק אותן ומחסל את כל הקן תוך זמן קצר. ריסוס דבורים מתבסס על חומר מסוג דלתאמתרין ומדבירים מקצועיים כמו שתמצאו אצלנו שפועלים על פי חוק, משתמשים אך ורק בתכשירי ריסוס שמאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה וזאת בכדי למנוע פגיעה באדם וסביבתו.

* רק מדביר מורשה רשאי לרכוש חומר להדברת דבורים ואסור לחנויות למכור אותו סתם כך לאנשים.

 

הדברת דבורת העץ – הדבורה הנפוצה והמיוחדת מכולן

הדבורה הנפוצה ביותר בישראל היא דבורת העץ והיא למעשה גם המיוחדת מכולן. הדברת דבורת העץ מבוצעת בדרך קצת שונה, מאחר ודבורה זו אינה חיה במושבות ובקנים ועל כן הדברת נחיל דבורים ע"י הרחקה הקן אינה רלוונטית בכל מה שקשור אליה. את דבורת העץ מוצאים בעצים בגינה אך במיוחד בעצים שהתיישנו כגון פרטי ריהוט, פרגולות וקורות עץ אחרות שנמצאות בגינה.

את דבורת העץ רואים עם התחממות הטמפרטורות במהלך השנה. בזמן זה היא יוצאת לאסוף את מזונותיה ומחביאה אותם בתוך העץ לזמן החורף. מרגע הופעתה יש להדביר אותה במהירות, מה שרצוי לבצע במהלך האביב והקיץ. הדברה באמצעות רעל דבורים מיוחד היא הדרך היעילה ביותר לבצע זאת, כשלאחר הטיפול יש לוודא כי פריט העץ עובר תחזוקה ראויה, באמצעות תיקון של החורים והסדקים ומריחת לכה כשכבת הגנה.

 

הדברה ירוקה נגד דבורים – עוד אפשרות שכדאי לקחת בחשבון

קיימת גם אפשרות נוספת שבאפשרותנו להציע לכם – הדברה ירוקה נגד דבורים . בשיטה זו נעשה שימוש בחומרים טבעיים שמסוגלים להרחיק את הדבורים מהמקום. הרחקת דבורים באופן טבעי מתאימה למשל עבור הרחקת דבורים מהגינה וניתן לבצע זאת באמצעות שתילה של צמחים למיניהם דוגמת נענע, שום וציפורן חתול או פיזור של חומץ או שמן ציטרונלה ברחבי הגינה, מה שיעיל מאוד כנגד מגוון רחב של סוגי חרקים נוספים.

בעבר הייתה מחשבה גם לבצע הדברת דבורים ביולוגית באמצעות אויבים טבעיים שלהן (אקרית הוורואה), אך מפאת החשיבות הגדולה שיש לדבורים על סביבתנו הוחלט שהדבר אינו כדאי ואסור כרגע.

 

מחיר הדברת דבורים – כמה עולה?

מחיר הדברת דבורים אינו אמור להיות יקר מידי ובמרבית המקרים ב-250 שקלים בלבד ניתן להרחיק את הקן ללא בעיה. המחיר יעלה בהתאם לגודל קן הדבורים שצריך להרחיק ומורכבות העבודה בהתאם לנגישות לקן. כמו כן, ניתן לומר כי העלות של ריסוס נגד דבורים היא זולה יותר בהשוואה להרחקת הקן, אך כאמור, הדבר מבוצע רק כאשר אין ברירה. הנה טווחי המחירים הממוצעים עבור הדברת דבורים.

הדברת דבורים מחיר לפי שירותכמה עולה מדביר דבורים? (מחירון מומלץ)
כמה עולה הרחקת דבורים מבית או דירה?250-550 ₪
הדברת דבורים וצרעות בחצרות בתים, גני ילדים ובתי ספר250-550 ₪
העלות של טיפול בדבורים בגג250-550 ₪
הרחקת דבורים בגן ילדים / משרד / עסק / בית כנסת 250-550 ₪
פינוי דבורים בתשלום – הרחקת קן דבורים250-550 ₪

 

פסט מאסטר – אצלנו המחיר יותר משתלם

אצלנו בחברת פסט מאסטר מציעים לכם מחירים משתלמים במיוחד עבור שירות הרחקת דבורים, אך גם יתרון חשוב נוסף – קבלת אחריות ארוכת טווח על העבודה. באופן זה תוכלו להיות בטוחים שאם הדבורים יחזרו לשטח שלכם מסיבה מסוימת תוך זמן קצר יחסית, תקבלו מאיתנו ביקור נוסף של מדביר ככל שיידרש, ללא שום תוספת תשלום מצידכם. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.