שירות הדברת תיקנים וג'וקים מכל סוג – מדבירים בפריסה ארצית מלאה במחירים נוחים במיוחד. צרו קשר לפרטים

קשה מאוד למצוא אדם שלא נבהל או נגעל ממראה של ג'וק שמתרוצץ או מעופף לו בקרבת מקום, מה שגורם לכך ששירותי הדברת ג'וקים הם דבר שכל משפחה, ועד של בניין או בעל עסק מזמין מפעם לפעם.

אנחנו בפסט מאסטר מציעים לכם שירות הדברה של ג'וקים ותיקנים בפריסה ארצית רחבה ובמחירים משתלמים במיוחד, שכוללים גם אחריות ארוכת טווח על העבודה. אנו משתמשים בשיטות ההדברה היעילות והבטוחות ביותר, כאלה שעומדות בכל הדרישות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

איך מדבירים מקקים, כל כמה זמן צריך לבצע הדברה, כמה עולה לרסס נגד ג'וקים ומדוע כדאי לכם ליצור קשר דווקא איתנו לביצוע העבודה? הנה כל התשובות.

 

הדברת ג'וקים ומקקים בכל הארץ – ריסוס נגד ג'וקים במחיר מיוחד

✔️ ריסוס תוך שימוש בחומרים מאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

✔️ הדברה ירוקה של כל סוגי התיקנים, הג'וקים והמקקים!

✔️ ריסוס נגד תיקן גרמני, תיקן אמריקאי, מזרחי, פסים בכל הארץ

✔️ מחויבים לשירות מקצועי ואדיב. טיפול מנע למניעת חזרת ג'וקים מכל סוג

✔️ הדברת ג'וקים בביוב, במטבח בבית, במשרד, בחנות, במאפייה ועוד

✔️ לקבלת הצעה מיידית למדביר תיקנים במחיר אטרקטיבי >>

חייגו עכשיו: 050-8303463

 

הדברת ג'וקים
הדברת ג'וקים ותיקנים במחיר אטרקטיבי – פריסה ארצית רחבה – פסט מאסטר

 

 

למה חשוב להדביר ג'וקים?

הבעייתיות הגדולה עם ג'וקים (מכונים גם תיקנים או מקקים) שמופיעים בכמויות בבית, בחצר או בעסק היא בעיקר אי הנעימות ותחושות הגועל הנובעות מחשיפה אליהם, כמו גם החשש המתמיד לגבי הג'וק הבא שיופיע.

המזיק הנ"ל אינו ידוע כמעבירי מחלות חמורות כמו מזיקים אחרים, אך כן יכול לגרום לזיהומים שונים, בעיקר במערכת העיכול.

הבעיה השלישית והיותר חמורה שאמורה לגרום לכם להזמין שירות הדברת ג'וקים היא העובדה שהם מסוגלים לגרום לנזקים למכשירים חשמליים, במידה והם מסתתרים ומתרבים בתוכם.

 

תעודת זהות: מי אתם ג'וקים? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיתיקן – Blattodea
שמות נוספיםמקק
האם מסוכן?לא
מערכה, סידרהפרוקי רגליים, תיקנאים
סוגים נפוציםתיקן אמריקני, תיקן גרמני, תיקן פסים חום, תיקן מזרחי, תיקן שדה אפריקני, תיקן מערות מצרי, תיקן מדגסקר (לוחש)
באילו מקומות נפוץ?תיקנים יימשכו לרוב אל אזורים או כוכים לחים שיהוו מקלט בטוח, שמירה על חום (בחודשי החורף) ומזון, לרוב: חדרי אמבטיה ושירותים, במטבח (תחת הכיור, בתנור, סביב מכונת הקפה), ג'וקים בקירות הבית, בתעלות המזגן, פתחי ניקוז וכמובן ג'וקים בביוב
צבע המזיקחום, חום-נחושת, חום בהיר, שחור
איך מדבירים? (שיטות מובילות)ריסוס כימי, פתיונות ג'ל, מלכודות דבק, אבקה רעילה, הדברה ירוקה
הדברת ג'וקים מחירים – כמה יעלה להדביר?החל מ-250 ₪

תיקן פסים חום

תיקן פסים חום – הדברה עם פסט מאסטר

 

אילו סוגי ג'וקים נפוצים בישראל?

קיימים מספר סוגי ג'וקים שנפוצים בישראל וחשוב מאוד לדעת לזהות אותם על מנת לבצע הדברה יעילה שלהם. תהליך הזיהוי מתבצע על ידי המדביר באמצעות מלכודות דבק ובהתאם לזאת נבחרת שיטת ההדברה המתאימה ביותר.

הנה סוגי הג'וקים הנפוצים ביותר בישראל:

#1 תיקן אמריקאי – מצוי במקומות מלאים בפסולת אורגנית כגון ביוב, חדרי אשפה, מטבחים ומחסנים. הוא בעל שני מחושים, מסוגל לעופף, אורכו עד 5 ס"מ והצבע שלו חום כהה עד בהיר. בזכות רגליו שכוללות זיפים הוא מסוגל לטפס גם על אלמנטים אנכיים כגון קירות וצינורות. למידע נוסף: הדברת תיקן אמריקאי.

#2 תיקן גרמני – זהו תיקן קטן יחסית, באורך של עד 2 ס"מ בלבד. הוא אינו מסוגל לעוף והוא נוטה להסתתר במקומות חשוכים כגון ארונות מטבח ובתוך מכשירים חשמליים למיניהם (מתקני מים ומיקרוגלים אהובים עליו מאוד). מסיבות אלו, הדברת תיקן גרמני נחשבת לנוחה וקלה יותר באופן יחסי.

#3 תיקן מזרחי – ג'וק שאורכו מעט יותר גדול מזה של התיקן הגרמני, אף הוא אינו מסוגל לעוף וצבעו שחור. בדומה לתיקן האמריקאי, ג'וק זה משגשג במקומות עשירים בפסולת אורגנית ובמיוחד בחדרי אשפה.

#4 תיקן פסים חום – שמו מעיד על המאפיין הבולט שלו – פסים חומים שנמתחים לאורך החזה והכנפיים שלו, שבהם ניתן להבחין בקלות. תיקן זה אוהב מאוד מקומות קרירים כגון קירות בטון ולכן הוא נוטה להתחבא ולהפתיע אותנו כאשר אנחנו מזיזים תמונות או רהיטים שצמודים אליהם. לקריאה מורחבת: הדברת תיקן פסים חום.

#5 תיקן שדה אפריקני – סביבת המחייה של תיקן זה היא מחוץ למבנים. גודלו עד 2.5 ס"מ בלבד, צבעו חום ורק הזכר מסוגל לעוף. תיקנים מהסוג הזה בדרך כלל מתחבאים במהלך היום מתחת לאבנים וסלעים ויוצאים לחפש אחר מקורות מזון בשעות החשיכה.

#6 תיקן מערות מצרי – אף הוא תיקן שסביבת המחייה שלו היא מחוץ למבנים. גודלו עד 3.5 ס"מ, כאשר הנקבות בעלות מבנה עגלגל יותר מהזכרים. בדרך כלל לא נראה את התיקנים הללו, אלא אם נחפור באדמה על מנת למצוא אותם.

 

בסרטון – המדבירים שלנו מבצעים הדברה נגד ג'וקים בבניין מגורים

 

מתי צריך להדביר ג'וקים ותיקנים?

לאף אחד מאיתנו לא כיף להיתקל פתאום בג'וק שמסתובב בבית או בדירה שלנו. במהלך השנה סביר להניח שניתקל לפחות פעם אחת בג'וק שמתרוצץ באחד מחדרי הבית, ולכן כצעד מנע מומלץ לבצע הדברה נגד תיקנים אחת לשנה.

את ההדברה עדיף לעשות בעונת האביב (חודשי אפריל-יוני) משום שבעונה זו הם מתחילים להופיע.

 

היכן כדאי לבצע הדברת תיקנים?

בשל גודלם הקטן של כל סוגי הג'וקים והמבנה הצר שלהם, הם מסוגלים להתחבא בכל מקום בבית ולכן כל כך חשוב לבצע הדברה יסודית שלהם.

אז איפה יש ג'וקים? הדברת ג'וקים מבוצעת בדרך כלל במקומות הבאים:

✔️ ג'וקים במכשירי חשמל – ג'וקים במכונת קפה ובמתקן מים כמו תמי 4 ואחרים, ג'וקים בתנור ובמיקרוגל ואפילו בטוסטר – כל אלו הינם מקרים נפוצים מאוד שאמורים לגרום לכם להתקשר אלינו באופן מיידי. אלו מקומות מסתור אהובים מאוד על כל סוגי הג'וקים והג'וקונים, כשגם ג'וקים במזגן הם דבר נפוץ, במיוחד בתוך הפילטרים של המזגן, כאשר הם מלאים וסתומים. כמו כן, הם נמשכים לשאריות מזון, ולכן לא מפתיע שנמצא אותם לפעמים משוטטים ליד מכשיר התמי 4, מכונת הקפה בבית או מתחת לכיור.

✔️ ג'וקים במטבח ובאמבטיה – מזיקים אלו אוהבים מקומות לחים יחסית כך שהמטבח והאמבטיה מהווים מקומות מחייה טובים עבורם. במקרה של ג'וקים במטבח הם אוהבים מאוד להסתתר בארונות מתחת לכיור ואילו במקרה של ג'וקים באמבטיה, באסלה בשירותים או במקלחת, מקורם בדרך כלל ממערכת הביוב שמנקזת את המים משם. הם עולים במעלה הצנרת בשעות החשיכה וחודרים לתוך הבית. זוהי הסיבה שאחת הפעולות הראשונות שנבצע היא הדברת ג'וקים בביוב, כדי למנוע כל אפשרות של חדירה משם.

✔️ ג'וקים על הקירות – ישנם סוגי ג'וקים בבית שאוהבים מקומות קרירים כגון קירות בטון וגבס. ג'וקים בקיר הם בעיה חמורה מאחר והם יכולים להקים לעצמם קינים שלמים בתוך הקירות וזאת לאחר הסתננות דרך חריצים קטנים. במקרה של קירות גבס, שגשוג הקן אף יכול לגרום לנזק ממשי להם.

✔️ ג'וקים בביוב – בביובים ופתחי ניקוז יש בדרך כלל הצטברות של תיקנים רבים ועל כן חשוב להדביר בסמוך לפתחים הללו מעת לעת.

✔️ ג'וקים במרפסת או בגינה – מקור מרכזי להגעתם של תיקנים הביתה. ראיתם ג'וק בגינה, בחצר או במרפסת? כדאי לקרוא למדביר מורשה.

✔️ ג'וקים במסעדה או בבית קפה – ג'וקים אוהבים מקומות לחים וחשוכים שמכילים שאריות מזון. בתי עסק כמו מסעדות ובתי קפה משליכים כמויות גדולות של זבל לפחי אשפה שנמצאים בקרבת מקום והדבר מושך אותם לאזור בכמויות גדולות. אם רמת ההיגיינה לא מספיק טובה זה גם לא ממש עוזר להרחיק תיקנים מהמקום. סובלים ממכת ג'וקים במסעדה או בבית הקפה שלכם? צרו קשר ונגיע לסייע.

✔️ ג'וקים בבניין משותף – אזורי ביוב בבניינים משותפים מושכים מקקים באופן קבוע ועל כן מומלץ לבצע הדברת מנע נגד ג'וקים בבניין אחת לשנה. נשמח להעניק לכם שירותי מקצועי לטיפול בבעיה.

 

ריסוס נגד ג'וקים בבית - פסט מאסטר
ריסוס נגד ג'וקים בבית – פסט מאסטר

 

הדברת ג'וקים בחצר, בבניין או ברכב

הצורך בשירותי הדברה מגורם מוסמך יכול לעלות גם במתחמים מחוץ לבית. כאשר מדובר בבניין מגורים למשל, חשוב לבצע הדברה שנתית נגד מקקים גם בחדר המדרגות ובחדר הזבל וכאשר מדובר בבית פרטי, גם הדברת ג'וקים בחצר היא דבר חשוב, שכן משם הם יכולים לחדור לתוך הבית בקלות.

ג'וקים בחצר מגיעים בדרך כלל ממקור ביוב אך חלקם נמשכים לסוגי צמחים ואפילו חרקים אחרים שמהווים עבורם מקור מזון. ג'וקים יכולים להימצא גם בתוך הרכב שלכם, במידה והוא אינו נקי מספיק.

 

ריסוס נגד ג'וקים בבית

כאמור, בשלב הראשוני יש להציב מלכודת ג'וקים באזורים שונים בבית ובחצר. מדובר במלכודות דבק אשר עוזרות לנו לזהות באיזה סוג מקק מדובר ובהתאם לזאת לבחור בשיטת ההדברה המתאימה.

במידה והדבר מתאפשר ואין בבית תינוקות, ילדים קטנים, נשים בהיריון וחיות מחמד, ריסוס נגד ג'וקים נחשב לפתרון היעיל ביותר שנציע לכם.

חומר ריסוס מומלץ נגד ג'וקים הוא כזה שמשתייך למשפחת הפרתרואידים ונמצא בריכוז גבוה בתכשירים שבהם רשאים להשתמש אך ורק מדבירים בעלי רישיון.

ההדברה מתבצעת לאורך כל נתיבי התנועה של הג'וקים ובסביבת הקנים שלהם. במידה ומדובר על הדברת קן ג'וקים שלם, ייתכן ויהיה צורך במספר ביקורים ובשימוש גם בפיתיונות ומלכודות למיניהן.

טרם ביצוע ריסוס נגד מקקים בבית, יש לנקות את הבית בצורה יסודית – לעטוף משחקים של ילדים בניילון נצמד, לסגור ארונות בגדים ולשאוב אבק בכל הבית. לאחר ביצוע הריסוס יש לדאוג לאוורר את הבית ולא לאכלס את המקום לפחות 8 שעות לאחר מכן.

אנשים רבים שואלים אותנו האם ריסוס נגד ג'וקים מסוכן לבריאות? בהנחה שאין בבית תינוקות, פעוטות, ילדים, נשים בהיריון וחיות מחמד ותקפידו להישאר מחוץ לבית למשך 8 שעות לפחות ולהתקשר עם מדביר מקקים מקצועי, אשר עושה שימוש בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, אין סיבה שתחששו.

היתרון של הדברת ג'וקים באמצעות ריסוס הוא בכך שההדברה יעילה גם כנגד סוגי חרקים נוספים שפלשו לבית ולחצר שלכם, דוגמת פשפשים, קרציות וכדומה.

 

האם ריסוס נגד ג'וקים מסוכן?

ריסוס כימי מכיל חומרים עם רעילות מסוימת, ולכן עלול להיות מסוכן במידה ולא נשמעים להוראות המדביר ונכנסים לאזור שרוסס תוך זמן קצר.

מדבירים מורשים ממליצים על פרק זמן של כ-8 שעות לפחות במהלכו אין להיכנס לחלל שרוסס. זאת כדי לאפשר לחלל להתאוורר כמו שצריך ולחומרי ההדברה להתפוגג.

חשוב: אם בדירה מתגוררים ילדים קטנים, תינוקות, נשים בהיריון או בעלי חיים כמו כלבים, חתולים וכדומה מומלץ שלא להשתמש בחומרים כימיים, אלא לבקש מהמדביר לבצע את ההדברה באמצעות אבקות או ריסוס ירוק.

 

הדברת ג'וקים טבעית בגינה או בחצר
הדברת ג'וקים טבעית בגינה או בחצר – פסט מאסטר

 

הדברת ג'וקים באמצעות מלכודות ופיתיונות

מאחר ולא בכל בית מתאפשר לרסס חומרים כימיים, באפשרותנו להציע לכם גם כמה שיטות הדברה ירוקה נגד ג'וקים, הנה המומלצות שבהן:

✔️ פיתיונות ג'ל – פיתיונות אלו מכילים חומר מאכל כלשהו שאהוב על סוג התיקן ובתוכו רעל שמיועד עבורו. התיקן נוגס בפיתיון ואף נחשף אליו לאורך כל גופו. כאשר הוא חוזר לקן שלו, הוא למעשה מעביר את הרעל לכל האוכלוסייה שמושמדת כולה לאחר שעות ספורות.

✔️ אבקות רעילות – כמות החומר באבקות הללו מאוד נמוכה ועל כן ניתן להשתמש בהן גם בתוך הבית ומבלי שצריך לצאת ממנו, גם כאשר מדובר בנשים בהיריון. אבקה מומלצת במיוחד היא גלאקסי גארד אשר מסוגלת לחסל ג'וקים בצורה מהירה ויעילה.

הדברה אורגנית למקקים באמצעות השיטות הללו היא מאוד מומלצת גם במקרים בהם מדובר בג'וקים שמתחבאים במקומות נסתרים שאליהם הריסוס אינו יכול להגיע. התיקן הגרמני, למשל, הינו קטן ממדים ונוטה להתחבא בתוך מכשירי חשמל, כך שעבורו ריסוס אינו רלוונטי. גם אם יצא ממחבואו, כלל לא בטוח שהריסוס ישפיע עליו, שכן סוג תיקן זה עמיד מאוד בפני מרבית חומרי ההדברה. עוד על הדברה אורגנית.

השימוש במלכודות ופיתיונות הינו מאוד יעיל עבור הדברת ג'וקים קטנים וגדולים גם יחד, גם אם הדבר ידרוש מאיתנו להגיע אליכם למספר ביקורים לשם כך. קיימות גם מספר פעולות של הדברת ג'וקים טבעית שתוכלו לבצע בכוחות עצמכם, שבהחלט יכולות לסייע לאחר סיום ההדברה שלנו.

למשל, ערבוב של מים וחומץ יחד עם שמן אתרי וריסוס של התערובת בכל מקום שבו ראיתם ג'וק מתרוצץ. רצוי לדאוג גם לאיטום סדקים בקירות, לבדוק את מכשירי החשמל לעיתים תכופות ולהחליף אותם במידת הצורך ולטפל בצמחייה שמושכת את סוג המקקים לחצר שלכם ומשם לתוך הבית שלכם.

 

הדברה ירוקה נגד תיקנים

למה כדאי לבחור בשיטת הדברה ירוקה נגד ג'וקים? משום שכך תוכלו להיות בטוחים שהחומרים הירוקים בהם ישתמש המדביר ידידותיים לסביבה וישמידו את המזיקים מבלי לגרום נזק.

כמובן שגם ריסוס כימי הוא בטיחותי לשימוש, אך תמיד טוב לבחור באופציה ירוקה.

 

הדברת ג'וקים לבד או עם חברת הדברה / מדביר מוסמך?

חושבים להדביר ג'וקים לבד ולרסס אותם בעצמכם? אם מדובר בג'וק אחד או שניים פעם בכמה חודשים כמובן שאין סיבה לקרוא למדביר וניתן להדבירם באמצעות תכשירים סטנדרטיים, אך אם אתם סובלים ממכת ג'וקים בכמות גדולה, או שזיהיתם תיקן גרמני – מומלץ לקרוא לחברת הדברה או מדביר מוסמך.

 

מחיר הדברת ג'וקים

כמה עולה מדביר מקקים? מחיר ריסוס נגד ג'וקים הוא דבר שמשתנה בהתאם לגודל השטח המרוסס ומורכבות העבודה, וכך גם לגבי השימוש בפיתיונות ואבקות למיניהן, כשניתן לומר כי הדברה באמצעות ריסוס הינה זולה יותר מאשר השימוש בפיתיונות ג'ל/אבקה. להלן טווח מחירים של הדברת מקקים בבית או בעסק כפי שמוצע לכם על ידינו בפסט מאסטר:

הדברת מקקים מחיר לפי סוגמחיר מומלץ – הדברת תיקנים
עלות ביקור מדביר ג'וקים250 – 150 ₪
המחיר של הדברת ג'וקים בדירה או בבית פרטי500 – 250 ₪
מחיר הדברת תיקנים, הדברה של ג'וקים בביוב400 – 250 ₪
מחיר הדברת ג'וקים בחדר מדרגות של בניין600 – 250 ₪
עלות הדברת ג'וקים בחדר אשפה350 – 250 ₪
כמה עולה להדביר מקקים במשרד או בעסק500 – 250 ₪

את שירותי ההדברה מומלץ להזמין אחת לשנה, בנוסף לפעולות הדברה עצמיות שרצוי לבצע אחת ל- 60 ימים, באמצעות תכשירים שניתן לרכוש בחנויות השונות. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

 

הדברה של ג'וקים בביוב ושל כאלה שיכולים לעוף

מקור החדירה של ג'וקים רבים הוא מערכת הביוב כך שתהליך ההדברה חייב להתייחס גם לכך.

הדברה בביוב מתבססת על ריסוס כימי ושימוש בפיתיונות ג'ל, כאשר התהליך יעיל יותר לאחר שאיבת תוכן צינורות הביוב וריקונם על ידי ביובית.

בבתים פרטיים יש לפנות את הבית למשך מספר שעות ובמתחמי מגורים גדולים יותר אין סיבה להתפנות, מאחר והטיפול מתבצע במערכת המאספת, שרחוקה מפתחי הביוב הביתיים.

בכל הקשור לג'וקים מעופפים, הרי שמקורם אינו ממערכת הביוב אלא מבחוץ, דרך החלונות, פתחים ברשתות וחריצים אחרים.

ג'וקים מהסוג הזה נמשכים לאור, כך שאם ראיתם אחד, חשוב מאוד כי תתקשרו איתנו על מנת לבצע הדברת ג'וקים מעופפים בבית, שכן אחרת, סיכוי גבוה כי יגיעו רבים נוספים מהם ויטרידו את מנוחתכם.

איך להיפטר מג'וקים בבית
איך להיפטר מג'וקים בבית

 

תוך כמה זמן ההדברה תתחיל להשפיע?

מתי נראה את תוצאות ההדברה נגד תיקנים? הדברה באמצעות ריסוס היא מהירה יותר מבחינת השפעה ובתוך כמה ימים תתחילו לראות ג'וקים מתים בשטח.

תהליך ההדברה באמצעות פיתיונות ואבקות הינו איטי יותר ולעיתים גם יהיה צורך במספר ביקורים, כמובן במסגרת האחריות שניתנת לכם על ידינו וללא צורך בתשלום נוסף.

בדרך כלל ניתן לראות תוצאות בתוך כ-24 עד 48 שעות. אם בוצע ריסוס, כבר ביומיים הראשונים נצפה לראות ג'וקים מתים רבים. אם ההדברה בוצעה עם ג'ל יתכן שנראה תוצאות תוך שבוע עד שבועיים מיום הביצוע.

 

איך להתכונן לקראת הדברת תיקנים?

כאשר אתם מזמינים אותנו להדביר מקקים ותיקנים ישנם מספר דברים שכדאי להכין מבעוד מועד טרם הגעת המדביר.

#1 יש לוודא שמקום ההדברה נקי ככל שניתן, בעיקר משאריות מזון באזור המטבח, השיש, מתחת לכיור או בפח זבל חיצוני (במידה ומדובר בבית פרטי). אם יש אפשרות לדאוג שהבית יהיה מסודר לפני שהמדביר מגיע הדבר יכול לחסוך זמן.

#2 אם בבית חיים ילדים קטנים או בעלי חיים מומלץ לאחסן כל סוג של ציוד ששייך להם או כזה שהם באים איתו במגע יומיומי, על מנת לוודא שחומרי ההדברה לא יגיעו אליהם.

#3 אם קיים אבק על הרצפה הדבר עשוי לפגוע ביעילות ההדברה. כדאי לשטוף את הרצפה לפני הגעת המדביר ולשאוב את השטיחים או ריצוף הפרקט.

#4 בבית מתגוררת אישה בהיריון, ילדים קטנים או אנשים שסובלים מאסתמה? עדכנו בכך את המדביר לפני שהוא מתחיל בעבודתו.

 

הנחיות חשובות לאחר הדברת תיקנים

  • בהדברה ירוקה נגד ג'וקים ניתן לחזור לדירה לאחר כשעתיים.
  • בריסוס כימי יש להמתין כ-8 שעות לפחות לפני הכניסה לבית.
  • אין לשטוף את הבית מיד לאחר ההדברה. יש לחכות מספר ימים כדי לא להסיר את חומרי ההדברה במקום.
  • חשוב לפתוח את כל החלונות שניתנים לפתיחה על מנת לאוורר את הבית כמה שיותר.
  • בקשו מהמדביר אחריות על העבודה שבוצעה. בדרך כלל תינתן אחריות בכתב למשך 3-6 חודשים.

 

איך למנוע כניסת ג'וקים לבית בעתיד?

לסביבת המגורים שלכם יש השפעה מכרעת על הופעת ג'וקים בבית. במידה ותשמרו על סביבה נקייה הדבר יצמצם משמעותית את הסיכוי למכת ג'וקים בעוד שאם תשאירו פסולת מזון, אוכל על השיש, פירורים ברחבי הבית או לא תתחזקו את הצנרת שלכם – רוב הסיכויים שתיתקלו בתיקנים אחת לתקופה.

הדברת תיקנים – תשובות לשאלות נפוצות

ג'וקים לרוב מסתננים דרך מערכת הביוב במעלה הצנרת בשעות החשיכה. הם נוטים לאהוב מקומות לחים יחסית כמו חדר אמבטיה או מטבח אשר מהווים עבורם אזורי מחייה אידיאליים, בדגש על הארונות ותחתם.

אפשר לנסות להשתמש בתערובת של מים עם חומץ (2 כפיות מים על כל כפית חומץ) וכדי לחזק את האפקט ניתן להוסיף גם מספר טיפות של שמן אתרי. מומלץ להעביר את התערובת לבקבוק רסס ולרסס באזורים הרלוונטיים.

כשמדובר בהדברה מקצועית, אחת הפעולות הראשונות שנבצע היא ריסוס נגד ג’וקים בביוב, זאת על מנת למנוע כל אפשרות של חדירה משם למשך תקופה. המלצה זו תקפה גם במידה והחלטתם לנסות להתמודד עם המזיק לבדכם.

הקפידו לפזר את חומר הריסוס נגד ג'וקים באזורי ארונות שירותים וחדר האמבט (מתחת ומאחור), באזור פתחי הניקוז של הכיורים ושל המקלחת ולאחר מכן המשיכו למלאכת הסריקה של הבית.

כמו כן, מומלץ לנקות היטב באקונומיקה אזורים בעלי שומניות מצטברת כמו דפנות התנור, הטוסטר או המיקרו, סביב ומאחורי המקרר וכל אזור בו עשוי להימצא שאריות או חלקיקי מזון.

* חשוב לבדוק כי החומרים שאתם רוכשים הינם חומרים מפוקחים ובאישור לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה ולהתייעץ עם גורם מוסמך על אופן השימוש בחומר!

באופן כללי קקי של ג'וקים נראה כמו גרגרים זעירים בצבעי החום-שחור. קקי של תיקן אמריקאי קטן יותר מזה של התיקן הגרמני כאשר במקרה השני מדובר בגודל של קצת פחות מגרגר אורז. בנוסף, צואת תיקן גרמני נוזלית יחסית לצואה המוצקה של תיקן גרמני.

כשמדובר בהדברה נגד ג'וקים התכשיר היעיל ביותר הינו ג'ל הפיתיון, זהו תכשיר עם רמת רעילות נמוכה יחסית. זוהי תמצית תירס אהובה במיוחד על מקקים, המכילה חומרי הדברה בכמות מזעריות ביותר. לאחר שאחד התיקנים יאכל מהחומר וימות, יגיעו לזירה תיקנים נוספים במטרה לאכול אותו ויורעלו אף הם, כך עד השמדתם הסופית.

חשוב לציין כי החומר מותר לשימוש אך ורק למדבירים מוסמכים לכך!

מומלץ לבצע הדברת מנע אחת לשנה, רצוי בחודשים אפריל-מאי.

אחריות על עבודת הדברה מהסוג הזה תנוע בין 3 ל-6 חודשים בממוצע, תלוי בסוג התיקן.

התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני הם הנפוצים ביותר בישראל, כאשר התיקן האמריקאי נפוץ מעט יותר מהגרמני. שיטות ההדברה שלהם מעט שונות: תיקן אמריקאי מדבירים בדרך כלל באמצעות ריסוס בעוד שאת התיקן הגרמני נדביר עם ג'ל.

לקריאת המשך

הדברה של ג'וקים
תיקן אמריקאי
תיקן גרמני
תיקן גרמני
תיקן מזרחי
תיקן מזרחי

favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.