קשה מאוד למצוא אדם שלא נבהל או נגעל ממראה של ג’וק שמתרוצץ או מעופף לו בקרבת מקום, מה שגורם לכך ששירותי הדברת ג’וקים הם דבר שכל משפחה, ועד של בניין או בעל עסק מזמין מפעם לפעם. אנחנו בפסט מאסטר מציעים לכם שירותי הדברה של ג’וקים בפריסה ארצית רחבה ובמחירים משתלמים במיוחד, שכוללים גם אחריות ארוכת טווח על העבודה.

אנו משתמשים בשיטות ההדברה היעילות והבטוחות ביותר, כאלה שעומדות בכל הדרישות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

איך מדבירים ג’וקים ותיקנים, כל כמה זמן צריך לבצע הדברה נגד ג’וקים, כמה עולה לרסס נגד ג’וקים ומדוע כדאי לכם להתקשר דווקא איתנו? הנה כל התשובות.

 

הדברת ג’וקים ומקקים בפריסה ארצית (מגוון שיטות ריסוס נגד ג’וקים)

✔️ ריסוס ג’וקים תוך שימוש בחומרים מאושרים ע”י המשרד להגנת הסביבה בלבד

✔️ מגוון אפשרויות להדברה ירוקה של כל סוגי התיקנים, המקקים והג’וקים!

✔️ ריסוס נגד תיקן גרמני, הדברת תיקן אמריקאי, ריסוס ג’וקים, הדברות מקקים בכל הארץ

✔️ מדביר מקקיםמחויבים לשירות מקצועי ואדיב. טיפול מנע למניעת חזרת ג’וקים מכל סוג

✔️ הדברת ג’וקים בביוב, במטבח בבית, במשרד, בחנות, במאפייה ועוד

✔️ לקבלת הצעה מיידית למדביר ג’וקים במחיר אטרקטיבי >>

חייגו עכשיו: 050-8303463

 

הדברת ג'וקים
הדברת תיקנים בפריסה ארצית רחבה – פסט מאסטר

 

 

מדוע חשוב להדביר נגד ג’וקים?

הבעייתיות הגדולה עם ג’וקים (מכונים גם תיקנים או מקקים) שמופיעים בכמויות בבית, בחצר או בעסק היא בעיקר אי הנעימות ותחושות הגועל הנובעות מחשיפה אליהם, כמו גם החשש המתמיד לגבי הג’וק הבא שיופיע. ג’וקים אינם ידועים כמעבירי מחלות חמורות כמו מזיקים אחרים, אך הם כן יכולים לגרום לזיהומים שונים, בעיקר במערכת העיכול.

הבעיה היותר חמורה שאמורה לגרום לכם להזמין שירות הדברת ג’וקים היא העובדה שהם מסוגלים לגרום לנזקים למכשירים חשמליים, במידה והם מסתתרים ומתרבים בתוכם.

 

תעודת זהות: מי אתם ג’וקים? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיתיקן – Blattodea
שמות נוספיםמקק
האם מסוכן?לא
מערכה, סידרהפרוקי רגליים, תיקנאים
סוגים נפוציםתיקן אמריקני, תיקן גרמני, תיקן פסים חום, תיקן מזרחי, תיקן שדה אפריקני, תיקן מערות מצרי, תיקן מדגסקר (לוחש)
באילו מקומות נפוץ?תיקנים יימשכו לרוב אל אזורים או כוכים לחים שיהוו מקלט בטוח, שמירה על חום (בחודשי החורף) ומזון, לרוב: חדרי אמבטיה ושירותים, במטבח (תחת הכיור, בתנור, סביב מכונת הקפה), ג’וקים בקירות הבית, בתעלות המזגן, פתחי ניקוז וכמובן ג’וקים בביוב
צבע המזיקחום, חום-נחושת, חום בהיר, שחור
איך מדבירים ג’וקים? (שיטות מובילות)ריסוס כימי, פתיונות ג’ל, מלכודות דבק, אבקה רעילה, הדברה ירוקה
הדברת ג’וקים מחירים – כמה יעלה להדביר?החל מ-200 ₪

 

 

אילו סוגי ג’וקים נפוצים בישראל?

קיימים מספר סוגי ג’וקים שנפוצים בישראל וחשוב מאוד לדעת לזהות אותם על מנת לבצע הדברה יעילה שלהם. תהליך הזיהוי מתבצע על ידי המדביר באמצעות מלכודות דבק ובהתאם לזאת נבחרת שיטת ההדברה המתאימה ביותר. הנה סוגי הג’וקים הנפוצים ביותר בישראל:

* תיקן אמריקאי – מצוי במקומות מלאים בפסולת אורגנית כגון ביוב, חדרי אשפה, מטבחים ומחסנים. הוא בעל שני מחושים, מסוגל לעופף, אורכו עד 5 ס”מ והצבע שלו חום כהה עד בהיר. בזכות רגליו שכוללות זיפים הוא מסוגל לטפס גם על אלמנטים אנכיים כגון קירות וצינורות. למידע נוסף: הדברת תיקן אמריקאי.

* תיקן גרמני – זהו תיקן קטן יחסית, באורך של עד 2 ס”מ בלבד. הוא אינו מסוגל לעוף והוא נוטה להסתתר במקומות חשוכים כגון ארונות מטבח ובתוך מכשירים חשמליים למיניהם (מתקני מים ומיקרוגלים אהובים עליו מאוד). מסיבות אלו, הדברת תיקן גרמני נחשבת לנוחה וקלה יותר באופן יחסי.

* תיקן מזרחי – ג’וק שאורכו מעט יותר גדול מזה של התיקן הגרמני, אף הוא אינו מסוגל לעוף וצבעו שחור. בדומה לתיקן האמריקאי, ג’וק זה משגשג במקומות עשירים בפסולת אורגנית ובמיוחד בחדרי אשפה.

* תיקן פסים חום – שמו מעיד על המאפיין הבולט שלו – פסים חומים שנמתחים לאורך החזה והכנפיים שלו, שבהם ניתן להבחין בקלות. תיקן זה אוהב מאוד מקומות קרירים כגון קירות בטון ולכן הוא נוטה להתחבא ולהפתיע אותנו כאשר אנחנו מזיזים תמונות או רהיטים שצמודים אליהם.

* תיקן שדה אפריקני – סביבת המחייה של תיקן זה היא מחוץ למבנים. גודלו עד 2.5 ס”מ בלבד, צבעו חום ורק הזכר מסוגל לעוף. תיקנים מהסוג הזה בדרך כלל מתחבאים במהלך היום מתחת לאבנים וסלעים ויוצאים לחפש אחר מקורות מזון בשעות החשיכה.

* תיקן מערות מצרי – אף הוא תיקן שסביבת המחייה שלו היא מחוץ למבנים. גודלו עד 3.5 ס”מ, כאשר הנקבות בעלות מבנה עגלגל יותר מהזכרים. בדרך כלל לא נראה את התיקנים הללו, אלא אם נחפור באדמה על מנת למצוא אותם.

 

בסרטון – המדבירים שלנו מבצעים הדברה של ג’וקים בבניין מגורים

 

היכן כדאי לבצע הדברת ג’וקים בבית?

בשל גודלם הקטן של כל סוגי הג’וקים והמבנה הצר שלהם, הם מסוגלים להתחבא בכל מקום בבית ולכן כל כך חשוב לבצע הדברה יסודית שלהם. הדברת ג’וקים בבית מבוצעת בדרך כלל במקומות הבאים:

✔️ בתוך מכשירי חשמל – ג’וקים במכונת קפה ובמתקן המים, ג’וקים בתנור ובמיקרוגל ואפילו בטוסטר – כל אלו הינם מקרים נפוצים מאוד שאמורים לגרום לכם להתקשר אלינו באופן מיידי. אלו מקומות מסתור אהובים מאוד על כל סוגי הג’וקים, כשגם ג’וקים במזגן הם דבר נפוץ, במיוחד בתוך הפילטרים של המזגן, כאשר הם מלאים וסתומים.

✔️ במטבח ובאמבטיה – ג’וקים אוהבים מקומות לחים יחסית כך שהמטבח והאמבטיה מהווים מקומות מחייה טובים עבורם. במקרה של ג’וקים במטבח הם אוהבים מאוד להסתתר בארונות שמתחת לכיור ואילו במקרה של ג’וקים באמבטיה או במקלחת, מקורם בדרך כלל ממערכת הביוב שמנקזת את המים משם. הג’וקים עולים במעלה הצנרת בשעות החשיכה וחודרים לתוך הבית. זוהי הסיבה שאחת הפעולות הראשונות שנבצע היא הדברת ג’וקים בביוב, כדי למנוע כל אפשרות של חדירה משם.

✔️ על גבי הקירות – ישנם סוגי ג’וקים בבית שאוהבים מקומות קרירים כגון קירות בטון וגבס. ג’וקים בקיר הם בעיה חמורה מאחר והם יכולים להקים לעצמם קינים שלמים בתוך הקירות וזאת לאחר הסתננות דרך חריצים קטנים. במקרה של קירות גבס, שגשוג הקן אף יכול לגרום לנזק ממשי להם.

✔️ ג’וקים בביוב – בביובים ופתחי ניקוז יש בדרך כלל הצטברות של תיקנים רבים ועל כן חשוב להדביר בסמוך לפתחים הללו מעת לעת.

 

ריסוס נגד ג'וקים בבית - פסט מאסטר
ריסוס נגד ג’וקים בבית – פסט מאסטר

 

הדברת ג’וקים בחצרות, בניינים ורכבים

הצורך להזמין שירותי הדברה מגורם מוסמך לכך יכול לעלות גם במתחמים מחוץ לבית. כאשר מדובר בבניין מגורים למשל, חשוב לבצע הדברה שנתית נגד מקקים גם בחדר המדרגות ובחדר הזבל וכאשר מדובר בבית פרטי, גם הדברת ג’וקים בחצר היא דבר חשוב, שכן משם הם יכולים לחדור לתוך הבית בקלות.

ג’וקים בחצר מגיעים בדרך כלל ממקור ביוב אך חלקם נמשכים לסוגי צמחים ואפילו חרקים אחרים שמהווים עבורם מקור מזון. ג’וקים יכולים להימצא גם בתוך הרכב שלכם, במידה והוא אינו נקי מספיק.

 

הדברת ג’וקים באמצעות ריסוס

כאמור, בשלב הראשוני יש להציב מלכודת ג’וקים באזורים שונים בבית ובחצר. מדובר במלכודות דבק אשר עוזרות לנו לזהות באיזה סוג מקק מדובר ובהתאם לזאת לבחור בשיטת ההדברה המתאימה. במידה והדבר מתאפשר ואין בבית תינוקות, ילדים קטנים, נשים בהיריון וחיות מחמד, ריסוס נגד ג’וקים נחשב לפתרון היעיל ביותר שנציע לכם.

חומר ריסוס מומלץ נגד ג’וקים הוא כזה שמשתייך למשפחת הפרתרואידים ונמצא בריכוז גבוה בתכשירים שבהם רשאים להשתמש אך ורק מדבירים בעלי רישיון. ההדברה מתבצעת לאורך כל נתיבי התנועה של הג’וקים ובסביבת הקינים שלהם. במידה ומדובר על הדברת קן ג’וקים שלם, ייתכן ויהיה צורך במספר ביקורים ובשימוש גם בפיתיונות ומלכודות למיניהן.

טרם ביצוע ריסוס נגד מקקים בבית, יש לנקות את הבית בצורה יסודית, לעטוף משחקים של ילדים בניילון נצמד, לסגור ארונות בגדים ולשאוב אבק בכל הבית. לאחר ביצוע הריסוס יש לדאוג לאוורר את הבית ולא לאכלס את המקום לפחות 8 שעות לאחר מכן.

אנשים רבים שואלים אותנו האם ריסוס נגד ג’וקים מסוכן לבריאות? בהנחה שאין בבית תינוקות, פעוטות, ילדים, נשים בהיריון וחיות מחמד ותקפידו להישאר מחוץ לבית למשך 8 שעות לפחות ולהתקשר עם מדביר מקקים מקצועי, אשר עושה שימוש בחומרים המאושרים על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, אין סיבה שתחששו.

היתרון של הדברת ג’וקים באמצעות ריסוס הוא בכך שההדברה יעילה גם כנגד סוגי חרקים נוספים שפלשו לבית ולחצר שלכם, דוגמת פשפשים, קרציות וכדומה.

 

הדברת ג'וקים טבעית בגינה או בחצר
הדברת ג’וקים טבעית בגינה או בחצר – פסט מאסטר

 

הדברת ג’וקים באמצעות מלכודות ופיתיונות

מאחר ולא בכל בית מתאפשר לרסס חומרים כימיים, באפשרותנו להציע לכם גם כמה שיטות הדברה ירוקה נגד ג’וקים, הנה המומלצות שבהן:

✔️ פיתיונות ג’ל – פיתיונות אלו מכילים חומר מאכל כלשהו שאהוב על סוג התיקן ובתוכו רעל שמיועד עבורו. התיקן נוגס בפיתיון ואף נחשף אליו לאורך כל גופו. כאשר הוא חוזר לקן שלו, הוא למעשה מעביר את הרעל לכל האוכלוסייה שמושמדת כולה לאחר שעות ספורות.

✔️ אבקות רעילות – כמות החומר באבקות הללו מאוד נמוכה ועל כן ניתן להשתמש בהן גם בתוך הבית ומבלי שצריך לצאת ממנו, גם כאשר מדובר בנשים בהיריון. אבקה מומלצת במיוחד היא גלאקסי גארד אשר מסוגלת לחסל ג’וקים בצורה מהירה ויעילה.

 הדברה אורגנית למקקים באמצעות השיטות הללו היא מאוד מומלצת גם במקרים בהם מדובר בג’וקים שמתחבאים במקומות נסתרים שאליהם הריסוס אינו יכול להגיע. התיקן הגרמני, למשל, הינו קטן ממדים ונוטה להתחבא בתוך מכשירי חשמל, כך שעבורו ריסוס אינו רלוונטי. גם אם יצא ממחבואו, כלל לא בטוח שהריסוס ישפיע עליו, שכן סוג תיקן זה עמיד מאוד בפני מרבית חומרי ההדברה. עוד על הדברה אורגנית

השימוש במלכודות ופיתיונות הינו מאוד יעיל עבור הדברת ג’וקים קטנים וגדולים גם יחד, גם אם הדבר ידרוש מאיתנו להגיע אליכם למספר ביקורים לשם כך. קיימות גם מספר פעולות של הדברת ג’וקים טבעית שתוכלו לבצע בכוחות עצמכם, שבהחלט יכולות לסייע לאחר סיום ההדברה שלנו.

למשל, ערבוב של מים וחומץ יחד עם שמן אתרי וריסוס של התערובת בכל מקום שבו ראיתם ג’וק מתרוצץ. רצוי לדאוג גם לאיטום סדקים בקירות, לבדוק את מכשירי החשמל לעיתים תכופות ולהחליף אותם במידת הצורך ולטפל בצמחייה שמושכת את סוג המקקים לחצר שלכם ומשם לתוך הבית שלכם.

 

מחיר הדברת ג’וקים – כמה עולה להדביר מקקים?

מחיר ריסוס נגד ג’וקים הוא דבר שמשתנה בהתאם לגודל השטח המרוסס ומורכבות העבודה, וכך גם לגבי השימוש בפיתיונות ואבקות למיניהן, כשניתן לומר כי הדברה באמצעות ריסוס הינה זולה יותר מאשר השימוש בפיתיונות ג’ל/אבקה. להלן טווח מחירים של הדברת מקקים בבית או בעסק כפי שמוצע לכם על ידי חברת פסט מאסטר:

הדברת מקקים מחיר לפי סוגמחיר מומלץ – הדברת תיקנים
עלות ביקור מדביר ג’וקים250 – 150 ₪
המחיר של הדברת ג’וקים בדירה או בבית פרטי500 – 200 ₪
מחיר הדברת תיקנים, הדברה של ג’וקים בביוב400 – 250 ₪
מחיר הדברת ג’וקים בחדר מדרגות של בניין600 – 200 ₪
עלות הדברת ג’וקים בחדר אשפה300 – 200 ₪
כמה עולה להדביר מקקים במשרד או בעסק500 – 250 ₪

את שירותי ההדברה מומלץ להזמין אחת לשנה, בנוסף לפעולות הדברה עצמיות שרצוי לבצע אחת ל- 60 ימים, באמצעות תכשירים שניתן לרכוש בחנויות השונות. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

 

הדברה של ג’וקים שמקורם בביוב ושל כאלה שיכולים לעוף

מקור החדירה של ג’וקים רבים הוא מערכת הביוב כך שתהליך ההדברה חייב להתייחס גם לכך. הדברת ג’וקים בביוב מתבססת על ריסוס כימי ושימוש בפיתיונות ג’ל, כאשר התהליך יעיל יותר לאחר שאיבת תוכן צינורות הביוב וריקונם על ידי ביובית.

בבתים פרטיים יש לפנות את הבית למשך מספר שעות ובמתחמי מגורים גדולים יותר אין סיבה להתפנות, מאחר והטיפול מתבצע במערכת המאספת, שרחוקה מפתחי הביוב הביתיים. בכל הקשור לג’וקים מעופפים, הרי שמקורם אינו ממערכת הביוב אלא מבחוץ, דרך החלונות, פתחים ברשתות וחריצים אחרים.

ג’וקים מהסוג הזה נמשכים לאור, כך שאם ראיתם אחד, חשוב מאוד כי תתקשרו איתנו על מנת לבצע הדברת ג’וקים מעופפים בבית, שכן אחרת, סיכוי גבוה כי יגיעו רבים נוספים מהם ויטרידו את מנוחתכם.

איך להיפטר מג'וקים בבית
איך להיפטר מג’וקים בבית

 

תוך כמה זמן ההדברה תתחיל להשפיע?

הדברת ג’וקים באמצעות ריסוס היא מהירה יותר מבחינת השפעה ובתוך כמה ימים תתחילו לראות ג’וקים מתים בשטח. תהליך ההדברה באמצעות פיתיונות ואבקות הינו איטי יותר ולעיתים גם יהיה צורך במספר ביקורים, כמובן במסגרת האחריות שניתנת לכם על ידינו וללא צורך בתשלום נוסף.

הג’וקים לרוב מסתננים דרך מערכת הביוב במעלה הצנרת בשעות החשיכה. הם נוטים לאהוב מקומות לחים יחסית כמו חדר אמבטיה או מטבח אשר מהווים עבורם אזורי מחייה אידיאליים, בדגש על הארונות ותחתם.

כשמדובר בהדברה מקצועית נגד ג’וקים, אחת הפעולות הראשונות שנבצע היא ריסוס נגד ג’וקים בביוב, זאת על מנת למנוע כל אפשרות של חדירה משם למשך תקופה. המלצה זו תקפה גם במידה והחלטתם לנסות להתמודד עם המזיק לבדכם.

הקפידו לפזר את חומר הריסוס נגד ג’וקים באזורי ארונות שירותים וחדר האמבט (מתחת ומאחור), באזור פתחי הניקוז של הכיורים ושל המקלחת ולאחר מכן המשיכו למלאכת הסריקה של הבית.

כמו כן, מומלץ לנקות היטב באקונומיקה אזורים בעלי שומניות מצטברת כמו דפנות התנור, הטוסטר או המיקרו, סביב ומאחורי המקרר וכל אזור בו עשוי להימצא שאריות או חלקיקי מזון.

* חשוב לבדוק כי החומרים שאתם רוכשים הינם חומרים מפוקחים ובאישור לשימוש על ידי המשרד להגנת הסביבה ולהתייעץ עם גורם מוסמך על אופן השימוש בחומר!

באופן כללי קקי של ג’וקים נראה כמו גרגרים זעירים בצבעי החום-שחור. קקי של תיקן אמריקאי קטן יותר מזה של התיקן הגרמני כאשר במקרה השני מדובר בגודל של קצת פחות מגרגר אורז. בנוסף, צואת תיקן גרמני נוזלית יחסית לצואה המוצקה של תיקן גרמני.

כשמדובר בהדברת ג’וקים התכשיר היעיל ביותר הינו ג’ל הפיתיון, זהו תכשיר עם רמת רעילות נמוכה יחסית. זוהי תמצית תירס אהובה במיוחד על מקקים, המכילה חומרי הדברה בכמות מזעריות ביותר. לאחר שאחד התיקנים יאכל מהחומר וימות, יגיעו לזירה תיקנים נוספים במטרה לאכול אותו ויורעלו אף הם, כך עד השמדתם הסופית.

חשוב לציין כי החומר מותר לשימוש אך ורק למדבירים מוסמכים לכך!