יש ברשותכם חיית מחמד? סביר להניח שמתישהו תזדקקו לשירות הדברת פרעושים מקצועי של פסט מאסטר המוצע במחיר נוח במיוחד ומציג תוצאות יעילות ביותר. כדאי ליצור איתנו קשר מיד עם זיהוי הסימנים הראשונים, על מנת שלא יעקצו גם אתכם ויהפכו למטרד רציני בכל סביבת המגורים שלכם.

מהיכן מגיעים אותם פרעושים, מה ההבדל בין פרעושים, פשפשים וקרציות, איך הורגים פרעוש, פשפש או קרציה, כמה עולה מדביר פרעושים ופשפשים וקרציות ומדוע כדאי לכם לבחור דווקא בנו? להלן כל התשובות לשאלות הללו.

 

הדברה נגד פרעושים בכל כתובת בישראל סביב השעון!

✔️ מדביר פרעושים מוסמך זמין 24 שעות לביצוע ריסוס נגד פרעושים

✔️ אחריות על כל עבודת הדברת פרעושים וקרציות שמתבצעת!

✔️ כל חומרי ההדברה בהם אנו עושים שימוש מורשים בידי המשרד להגנת הסביבה

✔️ אפשרות להדברת פרעושים ירוקה לצורך מניעת פגיעה בבעלי חיים וחיות מחמד

✔️ למידע נוסף ושיחה עם מדביר פרעושים מוסמך >>

לשיחה עם מדביר: 050-8303463

 

הדברת פרעושים
הדברת פרעושים בפריסה ארצית מלאה

 

מהם פרעושים ומדוע חשוב להדביר אותם?

פרעושים הינם יצורים טפילים שזקוקים לדמם של יונקים (בעיקר בעלי חיים, אך גם בני אדם) על מנת להתקיים. הם מעוניינים להתבסס באזור בו יש בעלי חיים על מנת שיוכלו להשיג לעצמם אספקת דם טרייה, מה שיאפשר להם להתרבות באין מפריע. יכולת ההתרבות של הפרעושים מהירה מאוד והם מסוגלים להכפיל את מספרם תוך כמה ימים בהינתן התנאים המתאימים ולכן כל כך חשוב להדביר אותם בהקדם.

יתרה מזאת, בזכות יכולת הניתור שלהם הם גם מסוגלים להתפשט לשאר הבית ולהתבסס במקומות נוספים שמקנים להם הגנה מלבד פרוותם של בעלי חיים, כגון ארונות בגדים, ארגזי מצעים, קרטונים ועוד, כך שגם אם מצאתם פרעושים על חיית המחמד שלכם, סביר להניח שמספרם גדול בהרבה.

מעבר להיותם יצור טורדני ומגרד, פרעושים מעבירים בפעולת יניקת הדם שלהם מחלות שעלולות לפגוע גם בכם, כגון מיקופלסמה ותולעי סרט שטוחות, כך שמומלץ להזמין שירותי הדברה מיד עם הופעת הסימנים הראשונים להם (אם חיית המחמד שלכם מתחילה להתגרד, כאשר אתם מתחילים לשים לב לעקיצות גם באיברי הגוף שלכם ולהופעת נקודות שחורות על המיטה, הספה או השטיח, שמהוות צואה של אותם פרעושים).

יש לציין גם טפילים נוספים שעלולים לגרום לתופעות דומות, דוגמת קרציות (גדולות פיזית מפרעושים) ופשפשים (מוצצי דם של בני אדם), שניתן למגר רק באמצעות הדברה מקצועית.

 

תעודת זהות: מי אתם פרעושים? תכונות ומאפיינים

תכונה/ מאפייןתשובה
שם מדעיפרעוש – Siphonaptera
סוגים עיקרייםשלושה עיקריים: פרעוש החתול, פרעוש החולדה (דבר) ופרעוש האדם 
האם מסוכן?לא מסוכן לאדם אך נחשב למטרד של ממש, עלול להיות מסוכן לבעלי חיים צעירים כאשר ישנם פרעושים בכמות גבוהה, למשל גורי חתולים
נזקים אפשריים להם גורםמעורר גרד עז, מעביר מחלות ומחולל דלקות עור
באילו מקומות נפוץ?באיזור המרבץ של בעל החיים, במחסנים
צבע המזיקפרעוש בוגר: שחור-אדום
מה הורג פרעושים? (שיטות מובילות)ריסוס ושאיבת אבק באיזורים הנגועים, הדברה ירוקה
מחיר הדברת פרעושים בבית או בגינההחל מ 300 שקלים

 

מהיכן מגיעים הפרעושים אל הבית?

כאמור, הדברת פרעושים בבית או בדירה הינה דבר הכרחי כאשר מגדלים חיית מחמד והסיבה לכך אינה חייבת להיות בהכרח בגלל טיפול לא נכון שלכם בה, שכן פרעושים (כמו גם קרציות ופשפשים או פשפשי מיטה) נמצאים כמעט בכל מקום. מספיק שתטיילו עם הכלב או החתול שלכם מחוץ בבית והוא יהיה במגע עם כלבים אחרים ואפילו עם צמחייה, והוא יכול להידבק בפרעושים ולהכניס אותם אל תוך הבית.

למעשה, גם אם אין ברשותכם חיית מחמד כלל וכלל, ישנו סיכוי כי תידבקו בפרעושים בעת מגע עם חיית מחמד של אחרים או כשיש לדירה חצר. פרעושים, קרציות ובעיקר פשפשים אוהבים מאוד לחיות בצמחייה, במיוחד כאשר מדובר בגינה שאינה מטופלת כראוי.

אפשרות נוספת שעלולה להכניס פרעושים אל הבית שלכם היא כאשר ביצעתם הדברה כנגד עכברים או חולדות, שכן לאחר מיגורם, הפרעושים שחיו על גביהם מחפשים מקורות דם אחרים וחודרים אל תוך הבית בניסיון להגיע אל הדם שלכם או של חיית המחמד. זוהי הסיבה שחשוב לבצע הדברת פרעושים בגינה או בחצר מיד לאחר מכן.

 

תהליך הדברה של פרעושים

הדברת פרעושים היא דבר שחייב להתבצע תוך התחשבות בכל שלבי החיים שלהם. חשוב להבין כי הדברה של פרעושים בכלב או בחתול באמצעות כדורים, אבקות או אמפולות למיניהן, לא באמת תעזור על מנת לסלק את המפגע מהבית שלכם, שכן טיפול זה יעיל אך ורק כנגד הפרעושים הבוגרים.

מדביר מקצועי ייקח בחשבון את כל שלבי החיים של הפרעושים ויתאים את סוג ההדברה לשלב הספציפי, כך שהגלמים לא יוכלו להתפתח בהמשך. חומרי ההדברה יכללו בתוכם גם מעכבי גדילה על מנת לוודא זאת.

להלן האפשרויות השונות שמדביר מקצועי ישתמש בהן:

✔️ הדברת פרעושים טבעית – זוהי בעצם הדברת פרעושים ירוקה. בשיטה זו מתבצע שימוש עם חומרי הדברת פרעושים שאינם גורמים לנזק לאדם או לסביבה ולכן בטוחים לשימוש לא רק לחיית המחמד שלכם אלא גם כאשר ישנם ילדים בבית.

✔️ הדברה אורגנית של פרעושים – הדברה אורגנית היא הדרך הפופולארית ביותר כיום לחסל כל מזיק לא רצוי בבית ובחצר. היא כוללת שילוב של חומרים שנועדו להשמיד את כל הפרעושים לאורך מחזורי החיים שלהם (ביצים, זחלים, גלמים ופרעוש בוגר). חומרים אלו כוללים פרטרואידים ו- IGR (לחיסול ביצי פרעושים).

✔️ הדברה כימית – שיטה שכבר כמעט ואינה מצויה בשימוש עבור לקוחות פרטיים והיא כוללת שימוש בחומרים כימיים חזקים מאוד, שרעילים גם לאדם ולסביבה.

אנו בחברת פסט מאסטר מסוגלים לספק לכם את כל אחת משיטות ההדברה הללו, אך במידה ואתם חוששים מהדברה כימית-רעילה, מאחר ואין לכם סידור לחיית המחמד או לילדים בעת ההדברה, ההמלצה שלנו עבורכם היא לבחור בהדברה ירוקה-אורגנית. הדברה זו אומנם מעט יקרה יותר אך תספק לכם שקט נפשי רב. אם ברצונכם לדעת איך להדביר פרעושים וקרציות ופשפשים גם יחד, מדובר בשיטות הדברה די דומות ובאפשרותנו לספק לכם זאת במחיר משתלם ביותר.

על מנת להפוך את תהליך ההדברה ליעיל עוד יותר, רצוי לבצע גם שתי פעולות מקדימות חשובות:

#1) שאיבה – שימוש בשואב אבק חזק מאפשר לטפל בפרעושים הקיימים, מה שעוזר להפחית במידה משמעותית את כמות חומרי ההדברה בהם תיאלצו להשתמש. יש לשאוב את ארונות הבגדים, הפאנלים, הווילונות, השטיחים והספות.

#2) כביסה – פרעושים הינם יצורים שאינם מסוגלים לשרוד במים. לכן רצוי לכבס את כל הטקסטיל בבית בטמפרטורה של 90 מעלות ובתוכנית כביסה של שעה לפחות ואז לייבש בשמש.

הדברה של פרעושים בבית ובגינה
הדברה של פרעושים בבית – פסט מאסטר

הדברת פרעושים – עשה זאת בעצמך

כאמור, הדרך הכי טובה למנוע את התפשטות הפרעושים בביתכם מלכתחילה, היא באמצעות שמירה על ניקיון הבית (למשל, להציף את רצפת הדירה או החצר לעיתים קרובות), ביצוע שאיבה וכיבוס קפדניים וטיפול בחיית המחמד באופן שוטף. ניתן לייעל את תהליכי הניקוי של הבית באמצעות מספר פעולות פשוטות:

#1) הכנת תרסיס אורגני – תוכלו להכין תרסיס אורגני בעצמכם באמצעות ערבוב של 2 ליטר חומץ עם 1 ליטר מים, 250 מ”ל מיץ לימון ו-125 מ”ל הממליס. את התמיסה יש לרסס בכל רחבי הבית מפעם לפעם.

#2) פיזור סודה לשתייה – פיזור סודה לשתייה הוכח אף הוא כפעולה מצוינת של הדברה נגד פרעושים. חומר זה מאפשר לשלוף את הפרעושים אשר דבוקים חזק לשטיחים, וילונות ורהיטים. לאחר פיזור החומר כל שיש לעשות זה לשפשף היטב ולשטוף. גם פיזור של מלח יכול לעזור.

#3) לכידת הפרעושים – מלאו קערת מים חמים עם סבון כלים והציבו אותה בחדר לאורך הלילה. הפרעושים ימשכו לקערה וילכדו בה.

#4) פיזור אדמה דיאטומית – עוד אפשרות היא לרכוש אדמה דיאטומית ולפזר אותה בחצר. חומר זה מחסל את הפרעושים בצורה יעילה ביותר.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי פעולות הדברת פרעושים עשה זאת בעצמך אינן יעילות באופן מוחלט ועל כן כדאי ליצור איתנו קשר לביצוע הדברה באופן מקצועי.

 

מחירי מדביר פרעושים מקצועי

עלות הדברת פרעושים היא דבר שתלוי בשטח הבית, האם יש גם חצר, סוג חומרי ההדברה ועונת השנה. טווח מחירים של הדברת פרעושים בישראל הינו:

מחיר הדברת פרעושיםכמה עולה להדביר פרעושים? (מחירון מומלץ)
עלות הדברה נגד פרעושים לדירה קטנה ללא גינה (עד 3 חדרים / 70 מ”ר)300-500
מחיר הדברת פרעושים לדירה גדולה או דירה עם גינה (דירות 4/5/6 חדרים וכדומה, עד 130 מ”ר)450-700 ₪
המחיר של הדברת פרעושים בבית פרטי450-700 ₪
כמה עולה להדביר פרעושים בחצר או בגינההחל מ-320 ₪
מחיר הדברה ירוקה של פרעושיםתוספת 30-50% למחירים שלעיל

בנוסף יש לקחת בחשבון כי מחיר הדברה נגד פרעושים בעונות האביב והקיץ יהיה יקר יותר. עונות אלו הן הבעייתיות ביותר מבחינת מזיקים (גם קרציות ופשפשים) וככל שהביקוש רב, כך גם המחיר יעלה לכם יותר. מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר אטרקטיבית במיוחד.

 

הרחקת פרעושים – תשובות לשאלות נפוצות

פרעושים אינם מסכני חיים, אך העקיצות שלהן מגרדות ומחוללות זיהומים והם מעבירים מחלות. בנוסף, התרבות של פרעושים הופכת למטרד אסתטי ולכן הדברת פרעושים תסייע למגר אותם מהבית.

ברוב המקרים, פרעושים חודרים לבתים באמצעות חיות המחמד. עם זאת, גם בבתים בהם אין חיות מחמד לעתים יהיה צורך לבצע הדברה נגד פרעושים, בגלל מגע של אחד מבני הבית עם בעל חיים הסובל מהתופעה.

כאשר מגדלים חיות מחמד בבית, חשוב להעניק להם טיפול נגד פרעושים באופן קבוע אצל הווטרינר. הדברה של פרעושים חייבת להיעשות במקצועיות ומבלי לסכן את בני הבית ואת חיות המחמד, לכן ההעדפה היא להדברה ירוקה, נוסף על פעולות מכאניות כמו שאיבת אבק במקומות המרבץ של בעל החיים ובאזורים בהם נצפו כמויות של פרעושים.