זיהוי חרקים הוא פעולה שרבים מתקשים איתה ובצדק, לא נהוג להתעניין יותר מדי בחרקים עד שלא חייבים. אל דאגה, לפניכם מדריך לזיהוי חרקים מפורט, לשיחת ייעוץ בחינם – צרו קשר.

זיהוי חרקים, ואין זה משנה אם בבית, בגינה או בעסק, הוא דבר חשוב מאוד, על מנת שניתן יהיה לדעת האם הם מסוכנים או עלולים לגרום נזקים לרכוש ועל מנת שתוכלו לדעת האם יש צורך להזמין אותנו על מנת שנבצע הדברה מקצועית כנגדם. מגוון החרקים שיכולים לפלוש ולהזיק לכם בבית, בגינה או בעסק הוא פשוט עצום ובמקרים רבים תתקשו לזהות את סוג החרק בעצמכם. אצלנו בפסט מאסטר יודעים לבצע זיהוי וודאי של סוג החרק המדובר ולמעשה גם תמיד מקפידים על כך, על מנת שנוכל לבחור את שיטת ההדברה המתאימה והיעילה ביותר כנגדו.

רוצים לדעת איך לזהות חרקים בבית, בגינה או בעסק שלכם בצורה מהירה? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם מדריך זיהוי חרקים שיסביר לכם כיצד לשלוח אלינו תמונה של סוג החרק שפלש למתחם שלכם. לאחר קבלת התמונה אנחנו כבר נדע לתת לכם מענה מהיר לגביו ולהגיע אליכם במקרה הצורך. מהו שירות זיהוי חרקים בבית לפי תמונה וכיצד תוכלו לזהות חרקים מסויימים בעצמכם? קראו את המדריך הבא ותקבלו את כל התשובות.

 

זיהוי חרקים בבית, בחצר או בגינה – המדריך לזיהוי חרקים

✔️ נעקצתם על ידי חרק? צלמו את העקיצות, ציינו איפה נעקצתם ושילחו אלינו את התמונה

✔️ זיהוי חרקים לפי תמונה בחינם דרך הווטסאפ עם מדביר מורשה 

✔️ צלמו את המזיק ושילחו אלינו בכדי לזהות את סוגו באופן מיידי ולהערכת מצב 

✔️ חייגו כעת לשיחת ייעוץ עם מדביר חרקים בחינם >>

טלפון יצירת קשר: 050-8303463

 

זיהוי חרקים
זיהוי חרקים בבית חינם לפי תמונה (שיחה עם מדביר)

 

 

זיהוי חרקים – המקרה בו לא רואים אותם בבירור בשטח

לפני שנפרט על הדרכים בהן תוכלו לזהות חרקים שאתם ממש רואים בעיניים, כדאי מאוד שתכירו את הסימנים שיאפשרו לכם לזהות חרקים מסוגים שונים שנמצאים בשטח שלכם מבלי שאתם רואים אותם בפועל (למשל, כאלה שפועלים רק בשעות החשיכה או שקטנים מידי בשביל שניתן יהיה לראות אותם). ישנם כמה סימנים נפוצים עבור זיהוי חרקים מהסוג הזה: 

✔️ למידע מלא בנושא: הדברת חרקים

#1 עקיצות – זיהוי עקיצות חרקים הוא דרך מאוד יעילה לדעת עם מה אתם מתמודדים. למשל, קל מאוד להבין שנעקצים מיתושים שכן הם נראים לעין ומזמזמים לכם באוזניים, אך אם אתם קמים בבוקר עם עקיצות שלא ברורה סיבתן, הדבר יכול להצביע על נוכחותם של חרקים טפילים דוגמת פשפשים ופרעושים.

מאחר ומדובר בחרקים זעירים במיוחד שקשה מאוד לראות, הזיהוי הראשוני אמור להיעשות על פי דפוס העקיצות. הפרעושים נוטים לעקוץ באזור הקרסול ואילו פשפשים עוקצים בכל הגוף במקבצים טוריים וסימטריים.

 

זיהוי חרקים לפי סוג עקיצה
זיהוי עקיצת פשפש מיטה
עקיצות של פשפש המיטה סביב המרפק
עקיצה של צרעה
עקיצת צרעה באזור הברך
 
זיהוי עקיצות
נפיחות כתוצאה מעקיצת צרעה
 
זיהוי עקיצות לפי תמונה
עקיצות יתושים על העורף

✔️ עשוי לעניין אותך גם: המדריך לזיהוי עקיצות

 

#2 אלרגיות – האם שמתם לב שעם התחממות הטמפרטורות התחלתם להשתעל, להתעטש, להיות מנוזלים ולסבול מעיניים שורפות ואדומות? יתכן מאוד כי אתם סובלים מהימצאותו של חרק קטן מאוד בבית שלא ניתן לראות בעין ושהתחיל להתפשט בבית שלכם – קרדית האבק.

איך נראה קרדית האבק? ובכן, זיהוי חרקים קטנים מאוד בבית מהסוג הזה, יכול להתבצע רק על סמך תסמיני האלרגיה הלא ברורים שלכם ואולי גם באמצעות זכוכית מגדלת שתאפשר לכם לראות אותו, וגם זה לא בטוח. האלרגיות נגרמות כתוצאה מחשיפה לגללי הצואה של החרק, שמצטברים בכל מקום בו יש אבק ומוצרי טקסטיל, בתוך המצעים, מתחת למיטה וכו'.

✔️ קריאה נוספת: הדברת קרדית האבק

 

#3 קירות שנעשים שחורים – האם יש לכם בבית או בעסק קיר גבס שלפתע נעשה שחור? אולי זה בגלל פיצוץ צינור מים בתוך הקיר אך בהחלט ייתכן כי מדובר במצב של טרמיטים בתוך הקיר. אלו הם חרקים דמויי נמלים שמסוגלים לחצוב כמעט בכל חומר – עץ, גבס ואפילו בטון.

המושבות שלהם עשירות בלחות, מה שגורם לשינוי צבעי הקיר, כשגם הצואה שלהם יכולים לגרום לכך, במקרים מסויימים. עוד סימן מסגיר להימצאות טרמיטים הוא כנפיים קטנות ברחבי המתחם, מה שמעיד שהם נמצאים במעוף הכלולות שלהם.

✔️ לקריאת המשך: הדברת טרמיטים

 

איך לזהות חרקים באופן ישיר – כאשר רואים אותם בשטח

הדרך הטובה ביותר לזיהוי חרקים היא באמצעות התבוננות בהם – עין מקצועית ובעלת ניסיון כמו של המדבירים שלנו בפסט מאסטר, תוכל לא רק להגיד לכם באיזה סוג מדובר, אלא מה תת הסוג, האם מדובר בחרק שכיח או נדיר, האם הוא מסוכן וכו'.

על פניו נראה כי זיהוי חרקים בדרך שכזאת הוא דבר קל מאוד, אך לא כך הדבר עבורכם – למשל, האם תוכלו לדעת בעצמכם האם מדובר בסתם יתוש רגיל שמעופף אצלכם ליד חלון חדר השינה או שמדובר ביתוש הנמר האסייתי? האם הזבוב שמעופף אצלכם עכשיו במטבח הוא רגיל ולא מסוכן או שמדובר בזבוב החול המסוכן שהצליח להיכנס דרך החלון?

או לחלופין, האם מדובר במרבה רגליים תמים שמטייל אצלכם בגינה או בנדל ארסי ומסוכן? ואיך תדעו להבדיל בין נמלים מעופפות לבין טרמיטים מכונפים שנמצאים במעוף הכלולות שלהם, או בין נמלים רגילות לבין נמלת האש המסוכנת.

על מנת שלא תצטרכו להסתבך ולהסתכן, במקרים האלה עליכם להסתמך אך ורק על המקצועיות שלנו וזאת דרך 2 אפשרויות:

✔️ צילום תמונה ושליחה אלינו – נסו לצלם בעזרת הפלאפון שלכם תמונה כמה שיותר ברורה של החרק ואנו נבצע עבורכם את הזיהוי במידת האפשר. זיהוי חרק לפי תמונה היא השיטה היעילה ביותר על מנת לזהות את סוג החרק מרחוק. בהתאם לממצאים, ננחה אתכם כיצד לנהוג והאם יש צורך בשירותי ההדברה שלנו.

רצוי מאוד שלא תהרגו את החרק אלא תשלחו לנו תמונה שלו חי, מאחר ופעמים רבות כשהחרק מת ומעוך, קשה יותר לזהות אותו.

במקרה של חרק מעופף שקשה יותר לצלם, נסו לפחות לצלם לנו את הנזקים שהוא גרם לכם. חרק גדול מעופף בגינה או בבית יכול לגרום לנזקים רבים שנדע לזהות באמצעותם את הסוג שלו.

✔️ הזמנה שלנו אליכם – לא תמיד ניתן להגיע למצב שמאפשר את צילום החרק המדובר, כאמור, כמו במקרה של חרק מעופף, אך גם במקרה של חרקים קטנים במיוחד שקשה לקלוט אותם כמו שצריך במצלמה. לעיתים גם מדובר בקשישים שלא ממש יודעים כיצד לתפעל כמו שצריך את מצלמת הפלאפון שלהם.

במקרים שכאלה, תוכלו להזמין אותנו אליכם בכל שעה שתרצו על מנת שנמצא את הזיהוי בשטח. אנחנו זמינים עבורכם 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ונוכל להגיע אליכם מתי שתזדקקו לכך.

✔️ שימוש באפליקציות – זוהי אפשרות נוספת שתוכלו לפנות אליה, אך היא פחות מומלצת. גם יישומים אלו מסוגלים לנתח את התמונה שתעלו אליהם ולקבוע באיזה חרק מדובר, אך עליכם לקחת לחשבון שהאפליקציות לא מדויקות כמו המומחים שלנו ולעיתים יכולים להטעות ולהבהיל אתכם לשווא.

זיהוי חרקים בבית, בגינה או בעסק באמצעות פנייה ישירה אלינו הוא הדרך הטובה והמומלצת ביותר ושום אפליקציה שקיימת בשוק לא משתווה לרמת המקצועיות של המדבירים שלנו.

 

זיהוי חרקים על ידי מדבירים בשטח – זיהוי מזיקים בצמחים

כאמור, באמצעות תמונה אחת פשוטה, במרבית המקרים נדע לזהות את כל סוגי החרקים או המזיקים שפלשו לשטח שלכם.

יחד עם זאת, לעיתים נצטרך להגיע אליכם בכל זאת, במידה והתמונה לא מספיק ברורה או פשוט בשביל להיות בטוחים לגבי הקביעה שלנו. כיצד מתבצע זיהוי חרקים בשטח או מזיקים בצמחים?

במידה ולא הצלחנו למצוא את החרק ולראות אותו בעיניים, אנו נדע לזהות אותו באמצעות שיטות אחרות. למשל, מדביר מנוסה כמו שלנו ידע לזהות חרקים שנסתרים מאוד מהעין על ידי הפעלת חושים נוספים כגון חוש השמיעה, כמו במקרה של טרמיטים שהקימו להם קן בתוך משקוף או פריט ריהוט יקר ערך.

במידה ומדובר בחרק חמקמק ביותר, ישנה האפשרות להשתמש בפיתיונות שאותם מציבים על גבי מלכודת דביקה. הפיתיונות הללו מכילים פרומונים (חומרים שמושכים את החרקים אליהם באמצעות ריח) או סוגי מזונות שונים, כך שהחרקים יוצאים ממקום מחבואם ונדבקים על גבי המלכודת. שיטה זו מעולה ומשמשת רבות הן לצרכי זיהוי חרקי בית והן עבור זיהוי חרקים בגינה.

ומה לגבי הדברת עשבים נגד חרקים? במקרה שהרצון הוא להדביר חרקים באזור בעל עשבים, מעבר לדילול העשבייה, יש להיוועץ עם מדביר מורשה לגבי חומרי ההדברה שבהם יש לעשות שימוש בעת הטיפול בחרקים בעשבים: 

 

חומרי הדברת חרקים בעשבים

סוג העשבחומרי הדברהיצרן
הדברת עשב חד שנתיOxadiazonתכשיר גרגרי רונסטאר: מרחב אגרו
חרקים בעשבים חד ורב שנתיים

Ammonium

Thiocyanate

Aminotriazole

תרכיז נוזלי וידזול: אגן יצרני כימיקלים
הדברה נגד חרקים עבור: יבלית, אצבען מאדים, גביע, ברומיתדטורה, קחוון, אבוטילון, חיטה, אמיתה, אמיך, כף אווז, זיפן, אלבסיני ונוספיםGlyphosateתרכיז נוזלי גאלופ:כ.צ.ט בע”מ
הדברת חרקים בחלמית, דורת ארם צובא, פספלון מורחבGlyphosatתרכיז נוזלי טייפון: תפזול בע”מ
ריסוס עשבים רב שנתיים וחד שנתיים נגד חרקיםFlumioxazinאבקה רטיבה סטרייק: אגן יצרני כימיקלים
דגנים למיניהם וזנים שונים של רחב עליםGlyphosateגרגרים מסיסים ראונדאפ מקס: אגן יצרני כימיקלים

קריאה נוספת: מה זה הדברת עשבים?

 

זיהוי חרקים מעופפים

גם במקרה של זיהוי חרקים מעופפים שנחשב לקשה יותר, שכן רוב החרקים בקטגוריה זו קטנים ביותר ויודעים להסתתר טוב כך שקשה להגיע אליהם, עדיין נדע לאתר ולזהות אותם. הדבר מתאפשר באמצעות ציוד מיוחד שמאפשר לקבל פרופיל של כל החרקים המעופפים בבית, בגינה או בעסק ועל ידי כך לבחור  בשיטת ההדברה הטובה ביותר.

ציוד זה כולל בדרך כלל מנורת לכידה של חרקים מעופפים, כאשר בתחום זה ניתן למצוא מנורות באיכויות שונות, החל ממנורות UV פשוטות וכלה במנורות שמשחררות גם פרומון וכוללות משאבה ללכידה. ככל שפועלים על פי ידע מקדים, כך שיטת ההדברה הופכת להיות סלקטיבית יותר בהתאם לסוג החרק ונמנעת תופעה של שימוש בחומרי הדברה מיותרים או ריכוזים גבוהים מדי.

זיהיתם קן דבורים או צרעות בקרבתכם? אל תנסו להרחיק אותן בעצמכם או להסיר את הקן. צרו קשר בהקדם עם מדביר מוסמך שיגיע במהירות לפנות בבטחה את הקן. 

 

"צילמתי, זיהיתי ועכשיו אסע לרכוש חומרי הדברה לבד באופן עצמאי!"

אנשים רבים נעזרים בנו על מנת לבצע זיהוי חרקים באמצעות תמונה ששלחו אלינו, ולאחר מכן מוותרים על שירותי ההדברה שלנו וחושבים שיוכלו לבצע את ההדברה לבד. רבים מהם חוזרים אלינו בסופו של דבר לאחר שנכשלו במשימה. זה נכון שישנם תכשירי הדברה כלליים או ספציפיים יותר כנגד חרקים מסוימים, שאותם ניתן לרכוש באופן עצמי בחנויות, אך עליכם לקחת בחשבון כי שימוש שאינו נכון בהם עשוי לגרום נזק לכם, לבני משפחתכם ולחיות המחמד שלכם.

בנוסף, השימוש בחומרי הדברה אינו יכול להוות פתרון מלא שכן רק אנשי  מקצוע בקיאים דיו על מנת לאתר את מקום ההתרבות של החרקים ולחסל את הבעיה מן השורש. על כל זאת ועוד, לעיתים ישנם חרקים ארסיים שכלל לא כדאי לבוא עימם במגע ללא אמצעי הגנה מסודרים. לכן, שירות זיהוי החרקים נועד בעיקר על מנת שיהיה לכם מושג מול מה אתם  מתמודדים, אך בשום פנים ואופן לא כדאי לכם לבצע את ההדברה בעצמכם.

 

טיפול ממוקד לאחר שמזהים את החרק – פסט מאסטר כאן לשירותכם

לאחר שחרק מזוהה, ננקטת השיטה היעילה והבטוחה ביותר כנגדו. ריסוס כימי עשוי להיות יעיל ביותר, אך הוא גם גורם נזק לאדם ולסביבה ולכן ניתן לנסות להשתמש גם בשיטות אחרות שאנחנו מציעים לכם:

#1) פיתיונות ג'ל מורעלים – פיתיונות הג'ל נצרכים על ידי החרקים שנושאים אותם לתוך המושבה ומרעילים את כולה. ניתן להשתמש בשיטה זו לצרכי הדברת נמלים, טרמיטים, תיקן גרמני, קיני צרעות ועוד.

#2) הדברה אלקטרונית – מתבצעת באמצעות שימוש באמצעים אלקטרוניים למיניהם, כמו המקרה שאותו תיארנו של שימוש במנורות מיוחדות להדברת חרקים מעופפים. אפשרות נוספת היא באמצעות מכשירים המפיקים גלי קול שהחרקים לא מסוגלים לסבול.

הדברה ירוקה – כוללת שימוש בחומרים טבעיים ואורגניים אשר נחשבים לבעלי רעילות גבוהה לחרקים ואינם פוגעים באדם וסביבתו. הם פועלים במגוון מנגנוני פעולה כגון רעלים שפוגעים בעצבים של החרקים, ביכולת הרבייה שלהם, יכולות ההתפתחות ועוד.

הדברה ביולוגית – כאשר מזוהה סוג החרק, ניתן להתאים נגדו סוג הדברה שמשתמש באמצעים ביולוגיים, מולקולות מסוימות או אויבים טבעיים. למשל – חיידקי בצילוס נגד יתושים, מושית (חיפושית משה רבנו) כנגד כנימות המזיקות לגידולים חקלאיים, נמטודות נגד טרמיטים ועוד.

גם פעולות כמו ייבוש מקורות מים עומדים ואיטום חריצים ופתחים, הם דבר הכרחי לאחר הליך זיהוי חרקים, כחלק בלתי נפרד מההדברה המבוצעת על ידנו.

זיהוי חרקים – תשובות לשאלות נפוצות

זיהוי חרקים דיגיטלי הוא דבר אפשרי וזאת באמצעות אפליקציות שונות שמתעסקות בכך. ניתן להשתמש גם בשירות של גוגל (Google Lens), אך חשוב לדעת שיישומים אלו אינם תמיד מצליחים לבצע את הזיהוי בצורה טובה והם גם לא יכולים להמליץ לכם מה לעשות, גם כאשר מתבצע זיהוי נכון של החרק.

קשה לדעת מראש האם חרק ארסי או לא רק לפי הצורה  שלו. ישנם חרקים גדולים יחסית או כאלה שיכולים להיראות מאיימים, אך הם אינם מזיקים כלל וכלל  (תיקן אמריקאי או ג'וק מספריים, למשל). אחרים יכולים להיות קטנים הרבה יותר אך כן ארסיים ומסוכנים (למשל צרעות, עכבישים, עקרבים ועוד). הדרך הטובה ביותר לדעת האם חרק ארסי או לא, היא פשוט לצלם תמונה שלו ולשלוח אלינו לפסט מאסטר. אנו ניתן לכם תשובה באופן מיידי.

 טרמיטים מקימים מושבות בתוך קירות, רהיטי עץ ובאדמה ולמעשה נוגסים בכל הבא ליד, תוך גרימת נזק אדיר לרכוש שבתוך הבית וליסודותיו. טרמיטים אינם נוטים לצאת ממקום מחבואם ולכן הזיהוי מתבצע או על ידי חשיפת המושבה (למשל, פירוק משקוף) או על ידי גילוי סימנים המעידים על נוכחותם כגון סימני רטיבות על הקירות, תעלות בוץ קטנות וארוכות, סימני נסורת שמופיעים ליד רהיטים ועוד.

כיני יונים הם חרקים טפילים שניזונים מדמם של יונים וציפורים אחרים. הם קטנים מאוד (עד 0.4 מ"מ) ולכן לא ניתן להבחין בהם ללא שימוש בציוד מגדיל מיוחד. הזיהוי נשען על השילוב של זיהוי נוכחות ציפורים בקרבת מקום (למשל, קן של יונה  על אדן החלון), תסמינים של גרד בלתי פוסק בגוף, עקיצות ותחושה שמשהו זוחל על העור. במידת הצורך, המדביר יכול להשתמש בזכוכית מגדלת מיוחדת בכדי לבצע אבחון מדויק וסופי.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.