זיהוי קקי של עכבר או חולדה – כל הדרכים להבדיל ביניהם ומה לעשות לאחר הזיהוי? צלמו בבירור את צואת המזיק ושילחו אלינו לקבלת שירות זיהוי בחינם.

כאשר קקי של עכבר או חולדה מתגלה אצלכם בבית, בגינה או בעסק, חשוב מאוד שתדעו לזהות זאת במהירות, על מנת שתוכלו לנקוט בצעדים המתאימים – התקשרות אלינו לפסט מאסטר על מנת שנגיע אליכם ללכוד את המכרסם, במידה ומדובר במכרסם בודד, או לבצע הדברה, במידה ויתגלה כי קיימת כמות גדולה של מכרסמים בשטח שלכם. על מנת לעזור לכם בזיהוי, הכנו עבורכם מדריך מפורט בנושא. בכל מקרה, תמיד תוכלו לשלוח אלינו גם תמונה בוואטסאפ של הצואה שהתגלתה במתחם שלכם ולקבל תשובה מהירה בעניין. זיהוי צואת עכבר או חולדה זו המקצועיות שלנו בפסט מאסטר ונוכל להגיד לכם כיצד לפעול, במידה ואכן מדובר באחד מהם.

איך מזהים קקי של עכבר, איך נראה קקי של חולדה, מהם ההבדלים בין קקי של עכבר וחולדה, האם יש בצואת עכברים מחלות ומה לגבי צואת חולדות, מה עושים כשמזהים צואה של עכבר או חולדה בבית ומדוע חשוב שתתקשרו אלינו בהקדם כאשר זיהיתם צואה לא ברורה בשטח שלכם? הנה כל התשובות.

 

צואה של עכבר או חולדה בבית ולא בטוחים במה מהם מדובר?

✔️ כל מה שצריך לדעת על ההבדל בין קקי של עכבר לקקי של חולדה או מכרסם אחר

✔️ צלמו את צואת המזיק ושילחו אלינו תמונה ברורה לצורך זיהוי טלפוני

✔️ שירות לוכד מכרסמים בזמינות גבוהה: לוכד עכברים וחולדות 24 שעות

✔️ לסיוע בזיהוי, איתור ולקבלת הצעת מחיר עבור לכידת המזיק >>

יש ליצור קשר: 050-8303463

 

קקי של עכבר או חולדה
איך לזהות קקי של עכבר או חולדה – המדריך של פסט מאסטר

 

 

מה הבעיה עם קקי של עכבר או חולדה?

קקי של עכבר או חולדה יכול להעיד על כך שישנה מכת מכרסמים בבית, בגינה או בעסק שלכם. מזיקים אלו פעילים לאורך כל השנה אך בעיקר בקיץ. אומנם לא מדובר בבעלי חיים ארסיים אך הם בהחלט עשויים לנשוך ולהעביר בנשיכתם מחלות רבות. כמו כן, הצואה שלהם, בעיקר זו של החולדות, מלאה בחיידקים שמסוכנים לאדם, כך שנוכחותם עשויה לגרום לבעיה תברואתית של ממש.

מעבר לזאת, כאשר ישנם מכרסמים בבית, בגינה או בעסק, הדבר עשוי לגרום גם לנזקים לרכוש. הם מסוגלים לכרסם ברהיטים ובמכשירי חשמל ואף בכבלי תקשורת וחשמל. כאשר מדובר במכרסם בודד, כמעט ולא ניתן להבחין בו, אך מאחר והוא לא יכול להסתיר את צואתו, כך ניתן לדעת כי הוא מסתובב בשטח. לעיתים נצטרך לנקוט בפעולה אקטיבית על מנת לגלות את צואת המזיק כמו להזיז ספות או רהיטים אחרים. בכל מקרה, אם גיליתם איפשהו צואה של עכברים בבית, זה הזמן ליצור קשר.

 

זיהוי גללים של עכברזיהוי גללים חולדה
מאפיינים כלליים של המזיקגודל של עכבר יגיע ברוב המקרים לכדי כ-10 סנטימטרים בממוצע. צבעם חום, אפור או לבן.

חולדה גדולה הרבה יותר מעכבר ובעלת מאסה ולרוב תהיה בגווני הצבע אפור
מאפייני הגלליםקטן יחסית: יגיע עד כ- 0.5 ס"מ באורכו, צבע שחור עד חום כהה, לרוב מרוכז כמקבץ של גרגירי צואה צרים (המזכירים צורת גרגר אורז)גללים עבים וארוכים משמעותית מגללים של עכבר, בגלל נפחם הרב יותר לעתים הגללים גם מקומרים יותר ועשויים להגיע לאורך של עד כ-1.5 ס"מ
מיקום הגלליםיפוזר בכל אזורי המתחם בו נמצאים העכברים עם דגש על אזורים חשוכים וחבויים:לרוב יימצא אך ורק באזורים בהם החולדות מוצאות את מזונן, מחילות שלרוב אינן נגלות לעינינו
כמות הגלליםלרוב נמצא כמות רבה יחסית של צואה הפזורה באזורים שונים ברחבי המתחם, בצורת מקבצים של גרגרים כהים קטניםלרוב נמצא גללים בודדים (עד עשרה) הפזורים לאורך כמה סנטימטרים, זאת מהסיבה שאת צרכיהן עושות החולדות בזמן תנועתן
סכנותגללי עכברים פחות מסוכנים בהשוואה לצואת חולדות, ויש אף כאלה שאף יענו לשאלה האם צואת עכברים מסוכנת בשלילהחולדות עשויות לשאת מחלות בהסתברות הרבה יותר גבוהה משל עכברים ולהפיצן כלפי בני האדם. לכן, צואת חולדה בבית היא מפגע בטיחותי שיש לטפל בו במיידי, לחטא את האזור ולוודא שהמזיק יורחק לצמיתות
איפה מומלץ לחפש קקי של עכבר או חולדה?
בארון שתחת הכיור במטבח או חדר האמבטיה, גומחות או חורים בקירות הבית, מתחת או מאחורי מוצרי חשמל גדולים כדוגמת מקרר, תנור, או מדיח, מזווה, ארונות המטבח, כל מקום בו מצוי מזון, אזורים של צנרת חשופה או פתחי אוורור, בתעלות של כבל או בארונות החשמל, חללים שאינם בשימוש תדיר כדוגמת מחסן, מרתף או עליית גג בבית או בדירה

 

כיצד נראה קקי של עכבר?

ישנם הבדלים ברורים בין קקי של עכברים וחולדות, בשל העובדה שעכברים הם מכרסמים קטנים בהרבה בהשוואה לחולדות. בהתאם לזאת, קקי של עכבר הוא קטן יותר ועשוי להגיע למקסימום אורך של כ- 0.5 ס"מ. הצבע של הקקי הוא שחור אך ישנם מקרים שהצבע יהיה מעט חום, בהתאם לסוג המזונות הזמינים עבורו. קקי של עכבר קטן הוא בדרך כלל בצורה של מספר גרגירי צואה צרים שמרוכזים במקבצים, זאת בשל העובדה שעכברים מטילים את צואתם בזמן שהם עומדים ולא בזמן תנועה.

קקי של עכבר בבית או בעסק נהוג למצוא במקומות חשוכים כגון ארונות חשמל, מאחורי ארונות המטבח, תעלות סגורות במבנה, עליות גג נטושות, בוידעם וכו'. הבעיה עם עכברים בבית או בעסק היא בכך שהם עשויים ליצור לעצמם בתוך זמן קצר רשת של מקומות מסתור במקום. את הצואה שלהם הם מטילים באותם מקומות מסתור, כך שאם מצאתם צואה של עכבר מתחת לכיור, קיים סיכוי גדול שזהו רק אחד מהמקומות שבהם הוא מסתובב.

קקי של עכבר בבית
צואה של עכברים על השטיח במקום בו עמדו קודם רהיטים

 

איך נראה קקי של חולדה?

חולדה היא הרבה יותר גדולה מעכבר ויכולה להגיע לאורך של עד 30 ס"מ! בהתאם לגודלה, כך גם גללי הצואה שלה הרבה יותר ארוכים ורחבים מאשר אלו של עכבר ויכולים להגיע עד לאורך של 1.5 ס"מ. מעבר לזאת, ישנם עוד מספר הבדלים בין קקי של חולדה לעכבר:

#1) צורת הקקי – משום גודלם, הגללים עשויים להתפתל בצורות שונות, כך שאם זיהיתם זאת בצורת הקקי שהתגלה בשטח שלכם, הדבר מעיד בוודאות די גדולה על נוכחות של חולדה בבית או בעסק ולא על עכבר קטן. הבדל נוסף בין קקי של עכבר או חולדה מבחינת הצורה הוא בכך שעכברים נוטים להטיל גללים במקבצים ואילו חולדות מרווחות בין הגללים בשל העובדה שהן מטילות צואה בזמן תנועה.

#2) מיקום הצואה – קקי של חולדות יימצא אף הוא במקומות המסתור שלהן, שזהים לאלו של העכברים (כל מקום מסתור חשוך ונסתר מן העין יתאים) אך בשונה מן העכברים, חולדות נוטות להטיל צואה גם בסמוך למקורות המזון שלהן. אז אם מצאתם גללים של מכרסמים בתוך מגירות המטבח ליד אריזות מזון שנשארו פתוחות, ככל הנראה מדובר בחולדות.

#3) הסיכון הבריאותי – עכברים וחולדות הם אוכלי כל ולעיתים אף ניזונים מהצואה של עצמם. בשל עובדה זו גללי הצואה שלהם מזוהמים ביותר ומורידים את רמת התברואה וההיגיינה במקום. יחד עם זאת, ניתן לומר כי צואה של חולדות היא זו המזוהמת יותר מבין השתיים ולכן חשוב לפעול במהרה כאשר מגלים אותה בשטח.

 

קקי של חולדה תמונה
קקי של חולדה – תמונה

 

קקי של חולדה - זיהוי חולדה בבית
קקי של חולדה – אם נתקלתם בו כנראה שיש חולדות בבית

 

כך תדעו לחשב כמה מכרסמים פלשו אליכם לבית או לעסק

זיהוי צואת עכבר או חולדה בצורה הנכונה עשוי לספק מידע רב על מספר המכרסמים שנמצאים במקום, פחות או יותר. עכברים מטילים הרבה יותר צואה ביום מאשר חולדות. בעוד חולדה מטילה עד 50 גללי צואה ביום, עכברים יכולים להטיל הרבה מעבר לכך.

לכן, הרבה לפני שמגיע אליכם מדביר מקצועי מומלץ שתזמינו מאיתנו, מומלץ מאוד שתסלקו את הצואה (לפי ההוראות שניתן לכם מייד) ותבדקו ביום שאחרי כמה גללי צואה הופיעו במקומה ולפי מספר זה נוכל לדעת כמה פריטים נוכחים במקום ולפעול בהתאם, באמצעות לכידה או הדברה שלהם.

 

מצאתם קקי של עכבר או חולדה? כך תחטאו את המקום

כאמור, הגללים של צואת עכברים וחולדות מלאים בחיידקים שיכולים להזיק לבריאותכם ובהתאם לזאת חשוב שתבצעו חיטוי עוד לפני שנגיע אליכם. חיטוי נגד קקי של עכבר או חולדה מתבצע על פי ההנחיות הבאות:

X אין לגעת בגללי הצואה בידיים חשופות, גם אם מדובר בצואה שכבר עומדת במקום מספר ימים ונראית יבשה.

X אין לשאוב את גללי הצואה בשל החשש לגעת בהם, שכן פעולה זו עשויה לפזר חלקיקים זעירים עשירים בחיידקים מזיקים בכל עבר.

X יש לאסוף את גללי הצואה עם כפפות ונייר ולחטא את המקום עם אקונומיקה.

הדרך המומלצת ביותר היא לאוורר את המקום למשך חצי שעה, לחטא את המשטח באקונומיקה (מבלי להזיז את הגללים), לאחר מכן לאסוף את הגללים עם כפפות ונייר, להשליכם לפח מחוץ לבית ולחטא את המשטח שוב עם אקונומיקה. באופן זה תימנעו ממחלות שמועברות ממכרסמים לאדם מבלי לקחת סיכונים מיותרים.

 

כיצד מדבירים עכברים וחולדות?

מעבר לעניין הזיהוי – האם מדובר על קקי של עכבר או חולדה, צריך גם לפעול למען העלמת המכרסמים מהשטח שלכם. אנחנו בפסט מאסטר מתמחים בכך ומציעים לכם שירותי לכידה והדברה של עכברים וחולדות בהתאם לצורך. הדברת עכברים וחולדות מתבצעת על ידנו באמצעות אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

✔️ מלכודות – שיטה שמתאימה ללכידת מכרסמים בודדים בתוך דירות מגורים, משרדים, מקלטים, מחסנים וכו'. את המלכודות מפזרים בתוך ובסמוך למקומות המסתור שלהם. המלכודות יכולות להיות הומניות שאינן גורמות למות המכרסמים (כגון מלכודת כלוב) או מלכודות אחרות שגורמות למוות שלהם (קפיץ, דבק).

✔️ רעל – במקרים בהם מדובר בכמות גדולה של מכרסמים שנמצאת במקום או כאשר מדובר בחולדות בוגרות וגדולות, מלכודות אינן יעילות ויש להשתמש בהדברה כימית. רק לוכד עכברים וחולדות מקצועי מוסמך להשתמש ברעלים והוא מציב אותם בתוך תיבות עם פתח צר מאוד, כך שרק מכרסמים יוכלו לעבור דרכן ולא ידיים של ילדים או פיותיהם של חיות מחמד.

✔️ הדברה אלקטרונית – כאשר מתגלה קקי של עכבר או חולדה בשטח פתוח כמו גינה ובעיקר שטחים חקלאיים, נציע לכם את אפשרות ההדברה האלקטרונית. שיטה זו כוללת שימוש במכשירים שמפיקים גלי קול שאינם נסבלים על ידי המכרסמים, מה שגורם להם להתרחק מייד מהמקום.

כאשר השיטה שנבחרת לטיפול במכרסמים היא כזו שכוללת קטילה שלהם, אנו מציעים לכם גם שירות של פינוי פגרים, כך שלא תצטרכו להתמודד איתם בעצמכם. פעמים רבות הפגרים עשויים להיות נסתרים מן העין ולעיתים ממוקמים במקומות שאליהם קשה מאוד להגיע, מה שמצריך התמחות ומקצועיות ללא פשרות. פספוס של פגר יביא להתפתחות ריחות צחנה קשים במקום וכמו כן, הפגר עצמו מהווה מוקד משיכה למחוללי מחלות ומזיקים אחרים.

✔️ קריאה נוספת: לוכד עכברים | הדברת חולדות | פינוי עכבר מת או חולדה מתה

 

פסט מאסטר – איתכם משלב הזיהוי ועד הלכידה הסופית

בין אם זיהיתם קקי של עכבר או חולדה בבית, בגינה או בעסק שלכם באמצעות המדריך שלנו ובין אם באמצעות תמונת הוואטסאפ ששלחתם אלינו, אנחנו בפסט מאסטר נדאג לשלוח אליכם איש מקצוע מטעמנו שיאבחן את השטח ובהתאם לזאת יבצע את הפעולה המתאימה – לכידה או הדברה. כל זאת במחיר משתלם ובפריסה ארצית רחבה, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. מוזמנים ליצור איתנו קשר ולקבל את כל הפרטים.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.