מעוניינים להזמין שירותי הדברת מזיקים מקצועיים? אנחנו בחברת פסט מאסטר נשמח לסייע. אנו מתמחים במספר שיטות הדברה ויכולים למגר כל מזיק שפלש לבית או לחצר שלכם בצורה מהירה ויעילה.

מדוע חשוב להדביר מזיקים, אילו שיטות הדברה קיימות, כמה עולה הדברה וכיצד באפשרותנו לעזור לכם? המשיכו לקרוא ותבינו הכל.

 

הדברת מזיקים
הדברה נגד מזיקים 24/7 בפריסה ארצית מלאה

 

 

למה חשוב להדביר מזיקים?

בכל אזור בעולם ניתן למצוא מזיקים שונים ומשונים שלעיתים חייבים להדביר. מהם המזיקים הנפוצים ביותר להדברה ביתית בישראל? ובכן, במדינת ישראל ישנם מספר סוגים נפוצים, ביניהם: נמלים, ג'וקים, מקקים, תיקנים, יתושים, פשפשים, חשופיות, עש, פרעושים, טרמיטים, דבורים וצרעות, תולעים ועוד.

בנוסף, ניתן למצוא מזיקים גדולים יותר, כגון חולדות ועכברים אשר נחשבים למכרסמים.

הנה הרחבה קצת יותר מפורטת לגבי כל אחד מהסוגים הללו:

 • מוצצי דם – דוגמת פשפשים, פרעושים וקרציות, אשר מסוגלים לעקוץ ואף להעביר מחלות לאדם.
 • תיקנים – בעיקר התיקן הגרמני שחי לו בתוך מכשירי חשמל ומזהם אותם והתיקן האמריקאי המעופף שמגיח מהביוב, במיוחד בתקופת הקיץ.
 • נמלים – מגיעות ממקומות המסתור שלהן כשהטמפרטורות מתחממות, עוקצות ומטרידות, במיוחד כאשר מדובר בנמלי אש אדומות ולא רגילות.
 • עשים –זחלים שהופכים בסופו של דבר לפרפרים. הם מתרבים בתוך מוצרי מזון שהתקלקלו ומזהמים מטבחים שלמים.
 • מכרסמים – דוגמת עכברים וחולדות שמעבירים מחלות וגורמים נזק לרכוש.

בתוך מבנים ניתן למצוא גם עקרבים, נחשים, עכבישים, את יקרונית הרהיטים וזחלי רהיטים, זבובים, יתושים ואפילו דבורים וצרעות.

חלק מהמזיקים מגיעים מהחצר לתוך הבית ואילו אחרים נישאים על ידי האדם, בעלי חיים, מוצרי צריכה שונים או מגיעים מפתחי הביוב.

כל אחד מאלה מוגדר כפולש לא רצוי שעשוי לגרום לנזקים רבים ושירותי ההדברה נועדו למנוע זאת מבעוד מועד כטיפול מנע, או לגדוע את הבעיה במיידי.

 

ריסוס נגד ג'וקים בבית - פסט מאסטר
ריסוס נגד ג'וקים בבית – פסט מאסטר

 

לאילו נזקים גורמים המזיקים?

X נזקים בריאותיים – חלק גדול מהמזיקים עשוי לפגוע בבריאות האדם וזאת משום שהם נושאים על גבם חיידקים פתוגניים. החרקים הללו מפרישים הפרשות שונות בסביבתנו, מה שעלול לגרום לבעיות בריאותיות שונות. על כל זאת ועוד, ישנם כאלה שמסכנים את חיינו מאחר והעקיצה שלהם רעילה או גורמת לאלרגיה, ביניהם דבורים, צרעות, עכבישים וכדומה.

X נזקים לרכוש – הדברה נגד מזיקים חשובה על מנת לשמור על הרכוש שלנו בתוך הבית, במיוחד פרטי ריהוט עשויי עץ שאהובים על רבים מהם, דוגמת טרמיטים.

X נזקים לצמחייה ולגן – בבתים עם חצר או גינה, תופעת המזיקים עלולה להתבטא גם מחוץ לבית עצמו, עם פגיעה קשה בצמחייה, מה שעלול לגרום לנזק בלתי הפיך, ללא טיפול מהיר באמצעות הדברה.

מזיקים שונים יכולים לגרום גם לנזקים קשים לעצים, עד לכדי סכנת התמוטטות ופגיעה בבני אדם וברכוש.

 

כיצד תדעו לזהות חדירת מזיקים למתחם שלכם?

בחלק מהמקרים ניתן לזהות בבירור את אותם מזיקים שחדרו לחיינו עם שובלים של נמלים בכל הבית, זבובים, מקקים ושאר מרעין בישין.

אלא שלא תמיד הם נראים לעין בצורה ברורה, לא בבית וכך גם לא בחצר, ומה שנראה כמעין קילופי צבע או עץ חולה מתגלה בסופו של דבר כחבלה שנגרמת על ידם.

להלן מספר סימנים שמעידים על כך שחדרו למתחמכם מזיקים עוינים:

 • סימני מזיקים בבית – גללים קטנים, סימני התפוררות רהיטים, תחושת שריפה בעיניים, עיטושים, סימני הכתמה מוזרים על בגדים.
 • סימני מזיקים בחצר או בגינה – טיפול נגד מזיקים בדשא, בצמחים, בעצי פרי ונוספים נדרש כאשר מגלים חורים מוזרים באדמה או על גבי העצים והצמחייה, כשמופיעים גללים רבים ברחבי הגינה או כשעלים רבים מתחילים לנשור ללא סיבה.
 • סימנים נוספים – המזיקים אף עשויים לפגוע בתשתית הצנרת והחשמל בבית, לשנות את ההתנהגות של בעלי החיים בבית ובחצר ולעיתים אף לגרום לקילופי צבע בקירות. על כן חשוב לשים לב לכל שינוי שחל במבנה וסביבתו.

התזמון הטוב ביותר להזמנת שירות הדברת מזיקים הוא כמובן עם זיהוי הבעיה, אך ניתן תמיד לבצע גם טיפול מונע, שאותו מומלץ להזמין לסביבת חודשי האביב (אפריל-מאי) או הקיץ (יולי עד ספטמבר).

 

באילו שיטות להדברת מזיקים אנחנו מתמחים?

בעבר התבצע שימוש אגרסיבי בחומרי הדברה רעילים מאוד (על בסיס זרחן) על מנת לבצע הרחקת מזיקים באופן מיידי.

אלא שחומרים אלו אינם ספציפיים אך ורק למזיקים ובסופו של דבר עלולים לגרום לפגיעה קשה בבריאות האדם וסביבתו (במיוחד אם ישנן חיות מחמד בבית), במידה ולא מקפידים על מרחק.

כיום, באמצעות שיטות הדברה מתקדמות ניתן להגיע לאותו אפקט רצוי, אך עם הרבה פחות נזק בריאותי וסביבתי וזאת על ידי הדברת מזיקים אקולוגית ידידותית לסביבה. זוהי למעשה הדברה ירוקה נגד מזיקים ואצלנו בחברת פסט מאסטר מתמחים בכך ומציעים לכם אותה במגוון שיטות:

✔️ איטום – בשיטה זו "סותמים" פתחים שדרכם הם חודרים למבנה ועל ידי כך מרחיקים אותם מבלי לפגוע בהם.

✔️ מלכודות – מאפשרות ללכוד את המזיק מבלי להשתמש בחומרים כלשהם.

✔️ הדברה של מזיקים עם ריסוס – תוך שימוש בחומרים סלקטיביים ביותר שאינם רעילים לאדם.

✔️ שיטות ביולוגיותהדברה ירוקה, או למשל, שימוש בפרומונים, צרעות או חומרים דוחי מזיקים.

התוצאות בכל אחת מהשיטות הללו הן זהות להדברה הכימית, ממושכות, יציבות לאורך זמן והרבה יותר בריאות לנו וידידותיות לסביבה.

 

הדברה ירוקה
הדברה ירוקה נגד כל מזיק

 

שיטות מתקדמות להדברת מזיקים

בימינו כבר קיימות עוד מספר שיטות להדברת מזיקים שניתן להשתמש בהן, במטרה למנוע ככל שניתן שימוש בחומרים כימיים או לפחות לצמצם את מידת השימוש בהם בצורה משמעותית. הנה כמה משיטות ההדברה המתקדמות ביותר שאנחנו מתמחים בהן:

 • שיטות פיזיקליות – למשל, במקרה של פשפשים, שאותם מחסלים באמצעות שימוש בקיטור אדים חמים ושאיבה על ידי שואב מיוחד. במקרה הצורך ניתן לבצע ריסוס כימי עדין בסיום התהליך.
 • פיתיונות מורעלים – שיטה זו נחשבת לבטוחה במיוחד וכוללת שימוש בפיתיונות שאהובים על ידי המזיקים ושבתוכם רעל. הפיתיונות מפוזרים בשטח, נאכלים על ידם ובכך מובלים למקומות המסתור שלהם ולמעשה מרעילים את כל המושבה. השיטה מתאימה מאוד למקרים של הדברת נמלים, הדברת תיקן גרמני ולעיתים אף הדברת טרמיטים.
 • הדברה בהדבקה – שיטה זו מתאימה למקרים בהם קשה מאוד להגיע אל המזיק ומעוניינים שהוא ייצא ממחבואו וינוטרל. למשל, הדברת עש המזון מתבצעת בצורה כזו תוך הצבת המדבקות בתוך מגירות. דוגמא נוספת – שימוש במלכודת מדבקה נגד חולדות ועכברים.

שימו לב: ניתן לשלב את כל אחת מהאפשרויות שלעיל עם שיטות נוספות שמתאימות להדברה ביתית, לרבות איטום סדקים וחריצים, הדברה אורגנית, הדברה ירוקה והדברה ביולוגית.

 

הדברת כימית בתוך הבית – הדגשים החשובים

קיים הבדל בין הדברת מזיקים בגינה ובחצר. החצר פתוחה לאוויר העולם ועל כן מתאווררת במהירות לאחר כל פעולת הדברה והיא ריקה בדרך כלל מבני אדם, או לחלופין, קל מאוד לבקש שלא ישהו בה לפרקי זמן ארוכים בזמן ההדברה ובשעות שלאחריה.

אז איך מתבצעת הדברה של מזיקים בבית באמצעות חומרים כימיים בצורה בטוחה? להלן מספר עקרונות מנחים שאנחנו מקפידים עליהם:

 • הדברה כימית רק כמוצא אחרון – בתוך הבית תמיד ישנה העדפה שלא להשתמש בריסוס וחומרי הדברה כימיים וזאת על מנת שלא להרעיל את בני הבית.
 • ריכוז נמוך של חומר – במידה וקיים הכרח להדביר מזיקים בבית בשיטות כימיות, יש להשתמש בריכוזים הנמוכים ביותר האפשריים. חומרי הדברה גם חייבים להיות כאלה שמאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה וכמובן שאנחנו מקפידים על כך.
 • פינוי המקום – בזמן חיסול מזיקים בתוך בתים, יש לפנות את הדיירים למשך פרק זמן של לפחות 4 שעות. כאשר לא ניתן לפנות את בני הבית (למשל, במקרה של נכים וקשישים), אין להשתמש בחומרי הדברה כימיים.

כמו כן, חל איסור מוחלט להשתמש בחומרים רעילים שאינם מתפוגגים בתוך הבית, כמו רעל עכברים, אנטי-קואגולנטים ורעלי עצבים, שכן הדבר עשוי להסתיים בפגיעה קשה בבני אדם וחיות מחמד.

אנחנו מודעים היטב לכל ההנחיות ותמיד נמצא עבורכם את פתרון ההדברה הבטוח והמתאים ביותר לסוג המתחם המדובר.

 

ריסוס נגד מזיקים בחצר

בחצר נמצא כמעט את כל המזיקים שנמצאים בתוך הבית אך גם מספר סוגים נוספים. בחלק מהמקרים עולה הצורך להשתמש בריסוס כימי, שכמובן מחייב את כל אמצעי הזהירות הנדרשים ומבוצע רק כאשר אין ברירה.

ההדברה הכימית מתבצעת כנגד אלה שנמצאים בכמויות גדולות בחצר כגון יתושים וכמו כן, לצרכי טיפול במזיקים בצמחים.

במקרה זה האחרון ניתן להשתמש בריסוס (למשל, עבור ריסוס עצי פרי) או כמו במקרה של הדברת מזיקים בדשא, בחומרי הדברה גרגיריים שנמסים ומגיעים לשורשים לאחר השקיה מסיבית במים.

ניתן לבחור גם בשיטות הדברה ירוקות כמו הדברה ביולוגית (באמצעות חיידקי בצילוס, נמטודות) והדברה אורגנית (כגון אדמה די-אטומית).

 

מחיר הדברת מזיקים

מחיר הדברת מזיקים הוא דבר שתלוי בסוג המזיק וגודל השטח שרוצים לבצע בו את ההדברה. להלן טווח מחירים מומלץ:

הדברת מזיקים – מחיר לפי סוג שירותכמה עולה העבודה
מחיר הדברת תיקנים300-600 ₪
כמה עולה להדביר נמלים ונמלי אש450-800 ₪
מחירי הדברת חרקים אחרים (פרעושים, קרציות וכד')450-900 ₪
המחירים של הדברת מזיקים מעופפים300-800 ₪
מחיר הדברת מזיקים בגינה (תהלוכן אורן, תולעי אדמה, תולעי עץ, "אורי כדורי" ועוד)החל מ-300 ₪
עלויות הדברת כיני וצואת יוניםהחל מ-350 ₪

הצעת המחיר שלנו תינתן רק לאחר אבחון וזיהוי מקצועיים בשטח וקבלת החלטה על שיטת ההדברה המתאימה ביותר.

מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

בין המזיקים שאנחנו מדבירים על בסיס יומיומי

הדברת פרעושים
הדברת פרעושים

favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.