הדברת פרודניה בדשא, בצמחים בגינה של בית, חצר, שביל, פלפל בכל יישובי הארץ – פסט מאסטר

אם אתם מתחזקים גינה עם דשא, אתם בטח יודעים עד כמה הדברת פרודניה (גדודנית) היא דבר חשוב. המציאות מראה כי ברגע שזחלי הפרודניה מופיעים, ללא טיפול נאות הדשא בבית ולמעשה רוב הצמחים בגינה או בחצר שלכם יינזקו בצורה קשה, עד שיתייבשו ויהרסו לגמרי. אנחנו בפסט מאסטר נוכל למנוע מהדבר הזה לקרות. צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח להציל את גינתכם ולאפשר לה להמשיך ולפרוח.

מה זה פרודניה, כיצד מזהים פרודניה, מהן שיטות ההדברה נגד פרודניה וכמה זה צפוי לעלות לכם? הנה כל התשובות.

 

הדברת פרודניה עם אחריות על העבודה – מדבירים מורשים (מחירים נוחים)

✔️ זיהיתם מזיקים בגינה? המדבירים שלנו זמינים לביצוע הדברת פרודניה בדשא של חצר או גינה

✔️ הדברת עש פרודניה בוגרים או הדברת זחלי פרודניה במחירים נוחים (מאד)!

✔️ מדבירים פרודניה בפריסה ארצית מלאה – ריסוס פרודניה יעיל ובטוח

✔️ חברת הדברה מקצועית להדברה נגד פרודניה בדשא בכל כתובת בישראל 

✔️ הדברת פרודניה בדשא / גינה / חצר / שביל במחיר אטרקטיבי >>

חייגו אלינו לטלפון: 050-8303463

 

הדברת פרודניה בדשא, גינה, צמחים
הדברת פרודניה (פרפר לילה) באמצעות חומרים בטוחים – פרודניה טיפול טבעי

 

 

פרודניה – מה זה בכלל?

אז מה זה בעצם פרודניה? פרפר? זחל? האמת היא שפרודניה, הקרויה גם גדודנית, היא סוג של עש שלו שלבי גלגול שכוללים הטלת ביצים על ידי הנקבה, הפיכת הביצים לגלמים, שהופכים לזחלים ולאחר מכן לעשים בוגרים שמסוגלים לעוף ולהמשיך להתרבות במקומות מרוחקים יותר. עש זה, שמכונה גם פרפר לילה, בשל פעילותו הרבה לאחר שקיעת החמה, נמשך מאוד לאור (ולכן אנו רואים אותו לצד מנורות לילה בגינות), אינו גדול ממדים (רוחב הכנפיים עד 4 ס"מ) והוא נפוץ בכל חלקי הארץ.

הפרודניה הבוגרת אינה מזיקה כלל לאדם ומי שכן מסב נזק הם הזחלים שלה, שזוללים בהנאה מרובה צמחים רבים שמגדלים בגינה והורסים אותם לגמרי תוך זמן קצר – דשא, עשבי תיבול, חסה ועוד. משום שנקבה בודדת מטילה אלפי ביצים תוך זמן קצר, הדברת פרודניה אינה מהווה המלצה בלבד כי אם אלא הכרח לשמירה על הגינה שלכם.

✔️ קריאה נוספת: הדברת עש | הדברת חרקים

 

תעודת זהות: מי את פרודניה? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיגדודנית פרודניה – Spodoptera littoralis
שם נוסףפרפר לילה
משפחהתנשמתיים: הפרודניה היא אחד המינים של עש
גודל המזיקעם מוטת כנפיים באורך כ-27 עד 40 מ"מ אורכו של גוף הפרודניה בין 14 עד כ-18 מ"מ
האם מסוכן לאדם?לא
ממה ניזון המזיק?הפרודניה היא מזיק הנחשב לאיום חמור על חקלאות, גידולי שדה, גינות ירק או גינות נוי ומטעים חקלאיים
באילו מקומות נפוץ?אפשר למצוא פרודניה בדשא, בגינה, בצמחים שונים ועוד. בבישראל המזיק מצוי בכל חלקי הארץ וניתן לראותו בכל חודש בשנה
צבע המזיקגווני חום-אפור
איך מדבירים פרודניה? (שיטות מובילות)ריסוס (כימי או הדברה ירוקה), הדברה אלקטרונית (תאורה) או הדברת פרודניה בטיפול טבעי
מחיר הדברת גדודנית פרודניההחל מ-250 ₪

 

כיצד מזהים פרודניה?

ישנם מינים שונים של סוגי עשים ולכן זיהוי פרודניה אינו מהווה משימה שאותה יכול לעשות אדם שאינו איש מקצוע בתחום. הזיהוי מתבצע על פי:

#1 צורת הזחלים – הצבע של זחלי הפרודניה אינו אחיד, אך המשותף להם הוא מעין שערה שחורה שמבצבצת מתוך בליטה יחסית גדולה על גופם.

#2 עקבות מטאבוליות – מראה ההפרשות של זחלי הפרודניה נראה כמעין כדוריות שחורות ושעירות ומדביר מקצועי ידע לזהות אותן.

#3 דפוסי הנזקים – מדביר פרודניה מקצועי ידע לזהות כי אכן מדובר במזיק זה גם על פי צורת הנגיסה בעלים והגבעולים, דפוסי ההתייבשות של הצמחים ועוד.

מעבר לזאת, ניתן לבצע גם בדיקה ביתית מקדימה שמאפשרת לגלות אם ישנם זחלי פרודניה בגינה וזאת באופן הבא – יש לקחת מים וסבון מוקצף ולשפוך על חלק מהדשא. במידה והדשא נגוע, מייד יעלו על פני השטח רוב רובם של החרקים והמזיקים שבתוכו ותוכלו לזהות אותם או לשלוח אלינו תמונה על מנת לקבל תשובה וודאית יותר.

 

הדברה נגד פרודניה – כל השיטות הקיימות

עיקר המאמץ שלנו מכוון אל עבר הזחלים, שהרי הם אלו שגורמים לנזקים עצמם בצמחים, אך מאחר ונקבה בודדה מטילה אלפי ביצים שיהפכו לזחלים, חשוב לנסות לצמצם את הנזק גם על ידי הדברת פרודניה בוגרת. ההדברה במקרה הזה מבוצעת על ידי נורות UV ובמקרים של הדבקה גדולה ונרחבת ניתן להשתמש גם בחומרי ריסוס נגד פרודניה, בזמן הפעילות של העשים בשעות החשיכה.

ומה לגבי הדברת זחלי פרודניה? ההדברה במקרה הזה מבוצעת על ידנו באמצעות מספר שיטות:

✔️ ריסוס ייעודי נגד זחלים – הריסוס שייך למשפחת הרעלים הסיסטמיים והוא קוטל את הזחלים במגע או עקב רעילות קיבתית לאחר שבלעו את הרעל. התכשיר קרוי קונפידור, יש לרסס אותו על השטח הנגוע, להשקות את האדמה ולתת זמן לצמחים לינוק אותו עם המים דרך השורשים שלהם. הזחלים מתים לאחר פרק זמן של מספר ימים לאחר שבאו במגע עם החומר או לאחר שצרכו את העלים המורעלים. הדברת פרודניה בדשא מבוצעת לרוב בשיטה זו.

הדברת פרודניה ירוקה – כשצריכים לבצע טיפול נגד פרודניה הדברה אורגנית ירוקה היא גם אפשרות יעילה, וזאת באמצעות שימוש בחומרים טבעיים מבוססי צמחים שמווסתים גדילה ומונעים את המעבר של הפרודניה מביצים לזחלים. במקרים מסויימים ניתן גם לאסוף את הזחלים אחד-אחד באופן ידני (כמובן שהדבר לא מתאים לשטחים נרחבים) או לבצע הדברה ביולוגית באמצעות שימוש ברעלני חיידקים (בצילוס).

באיזה שיטה נבחר לשם ביצוע ההדברה אצלכם? ובכן, כאשר אנו בוחרים חומר הדברה נגד פרודניה, מה שעומד לנגד עיננו הוא שמירה על בריאות האדם והסביבה. ככל שמדובר בדשא או צמח אחר שלא נועד למאכל, ניתן לבצע טיפול בפרודניה בקונפידור או ריסוס ללא חשש. כאשר מדובר בצמחי מאכל, הדברה אורגנית טבעית לפרודניה תהיה תמיד מועדפת, או ריסוס בריכוז מינימאלי ועל פי ההנחיות.

 

מחיר הדברת פרודניה – כמה עולה?

מחיר הדברת פרודניה תלוי במספר גורמים וביניהם שטח ההדברה, מורכבות העבודה, האם מדובר בשטח חקלאי או דשא פרטי ושיטת ההדברה הנבחרת. ניתן לומר כי במחיר של כמה מאות שקלים בלבד ניתן להכחיד לחלוטין את הפעילות של זחלי הפרודניה אצלכם בגינה ובדשא ופשוט להציל את הצמחים שלכם.

ללא טיפול מתאים, תוך מספר ימים המצב עשוי להיות בלתי הפיך, ולכן חשוב שתצלצלו אלינו כמה שיותר מהר. אנו מציעים את השירותים שלנו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע ונוכל לשלוח אליכם מדביר מומלץ לכל מקום בארץ במהירות ולטפל בבעיה ביעילות.

על מנת שתדעו בדיוק כמה זה אמור לעלות לכם, ריכזנו עבורכם את טווח המחירים המומלץ לצרכן עבור הדברת פרודניה:

הדברת פרודניה מחיר לפי מיקוםמחירון מומלץ
הדברת פרודניה מחיר ממוצע250-450 ₪
כמה עולה טיפול בזחלי פרודניה בחצר?250-500 ₪
עלות הדברה נגד פרודניה בבית פרטי עם חצר250-600 ₪
הדברת עש פרודניה בשדה חקלאי או מטעים350-750 ₪
מחיר הדברת פרודניה בגני או אולמות אירועים300-950 ₪
הדברת פרודניה בעצי פרי חקלאיים350-950 ₪
פרודניה הדברה אורגנית מחיר350-700 ₪

הדברת פרודניה במחיר משתלם כולל אחריות

אצלנו בפסט מאסטר מציעים לכם את המחירים המשתלמים ביותר, אשר כוללים גם אחריות ארוכת טווח שתקבלו בכתב, כך שתוכלו לקבל מאיתנו ביקור נוסף של מדביר ללא תוספת תשלום כלשהי. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.