הדברת זבובונים בכל יעד בישראל על ידי מדבירים מורשים. הדברה נגד זבובונים במטבח, במקלחת, בחצר או בכל מקום אחר בבית ללקוחות פרטיים וגם בגנים, מוסדות חינוך, ברפת, בבריכות, שטחים חקלאיים ועוד במחיר אטרקטיבי.

חרקים מעופפים קטנים התחילו להופיע לכם בתוך הבית או בגינה ומונעים מכם את האפשרות לפתוח חלונות וליהנות מאוויר נקי? ככל הנראה שאתם צריכים להזמין שירות הדברת זבובונים. אם לא תטפלו בכך בהקדם הם לא יעלמו לשום מקום, אלא בדיוק להיפך, הם יתרבו ויפריעו לשגרת החיים שלכם בבית. אנחנו יודעים איך מדבירים זבובונים בבית ובסביבתו בצורה יעילה ויכולים לשלוח אליכם מדביר זבובונים מנוסה לכל מקום בארץ.

אילו סוגי זבובונים יכולים לפלוש לבית, לדירה או למתחם שלכם, איך מבוצעת הדברה נגד זבובונים, כמה עולה הטיפול ומדוע הרחקת זבובונים עם פסט מאסטר תהיה החלטה נבונה מבחינתכם.

 

הדברת זבובונים במחיר מיוחד ע”י מדבירים מורשים (בכל כתובת בישראל)

✔️ אצלנו תמצאו את כל המידע הרלוונטי לפני ביצוע הדברת זבובונים בבית, בגינה, בחצר 

✔️ מגוון שיטות הדברה נגד זבובונים בכל הארץ, כולל הדברה ירוקה

✔️ הדברת זבובונים במטבח תוך שימוש בחומרים מאושרים בלבד

✔️ מדבירים זבובונים ברפת, בשטח חקלאי או בכל מקום אחר

✔️ הרחקת זבובונים במחירים נוחים – שירות מקצועי ואדיב

✔️ טיפול יעיל נגד זבובונים – להיפטר מזבובונים לזמן ארוך

✔️ התקשרו להצעת מחיר וייעוץ בנושא מדביר זבובונים >>

חייגו אלינו: 050-8303463

 

הדברת זבובונים
הדברה נגד זבובונים עם אחריות לתוצאות לאורך זמן – מדבירים זבובונים בכל הארץ, מחירים מעולים

 

 

סוגי זבובונים קיימים ומדוע חשוב להדביר אותם?

מהרגע בו הטמפרטורות מתחממות ואנחנו מתקרבים לתקופת הקיץ, הזבובונים לצד הברחשים השונים הם הראשונים לפרוח ולשגשג. הם מתחילים לפלוש לגינות של בתים פרטיים, בניינים, אולמות וגני אירועים, ומהר מאוד מצליחים לפלוש גם לתוך המבנים, דרך המרפסות, חלונות המטבח או המקלחת. על כן, ההמלצה היא להזמין אותנו לבצע הדברת זבובונים עוד לפני תחילת הקיץ וכמה שיותר מוקדם.

 

תעודת זהות: מי אתם זבובונים? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיזבובאים – Diptera
שמות נוספים זבובוני תסיסה, זבובוני פירות, יתושי עש
האם מסוכן?לא
נזקים אפשריים להם גורםמטרד אסתטי, עלולים להעביר חיידקים צואתיים
באילו מקומות נפוץ?זבובונים מתרבים במקומות לחים, גם בתוך הבית וגם בחצר
צבע המזיקשחור, אפור, צהבהב
איך נפטרים מזבובונים בבית? (שיטות מובילות)ריסוס כימי, הדברה אקולוגית ירוקה, הדברה אלקטרונית וביולוגית
מחיר הדברת זבובוניםהחל מ – 250 ₪

סוגים של זבובונים שכדאי להכיר – וניתן להדביר

הדברה נגד זבובונים היא דבר הכרחי בראש ובראשונה בשל הפן הבריאותי, שכן חרקים אלו מגיעים מהביוב או מרקב אחר ונושאים על גביהם מחלות, בעיקר חיידקים צואתיים שיכולים לגרום לכאבי בטן ושלשולים.

ההיבט השני הוא זה האסתטי וככל שהזמן יעבור, כך הם יתרבו ויהיה הרבה יותר קשה להדביר אותם. קיימים כמה סוגי זבובונים קטנים מעופפים שבאפשרותנו לבצע הדברה כנגדם:

✔️ זבובוני תסיסה – זבובונים אלו אוהבים מאוד מקומות חמים ולחים וכאשר הם נמשכים למקום מסויים, בדרך כלל הדבר מעיד על נזילה כלשהי בסביבה (למשל נזילת ביוב או השקיית יתר) או על ריקבון כלשהו (למשל, ארון עץ רקוב, תפוח עץ שנרקב בתוך ארון מטבח וכו’).

הם יכולים לחדור למתחם מהביוב וגם להימצא על צמחים והמראה שלהם הוא של מעין ברחשים שחורים וקטנים. הדברת זבובונים שחורים מתחילה בזיהוי ודאי שלהם באמצעות מלכודות דבק ולאחר מכן ביצוע ריסוס כימי.

✔️ זבובוני פירות – אלו זבובונים זעירים במיוחד בצבע צהוב מפוספס, שפעילים במיוחד בשעות החשיכה ומחפשים מזון ואילו בשעות היום נחים להם בנחת בנקודות שונות בבית, למשל על ארונות המטבח ואדני החלונות. מקור המזון האהוב ביותר על זבובונים אלו הוא פירות ומכאן שמם, וברגע שהם מוצאים אותם הם זוללים ללא הפסקה, מה שגורם להם להתרבות בצורה הרבה יותר מהירה.

זבובוני הפירות מגיעים לתוך הבית דרך החלונות או דרך פירות שנקנו רקובים מלכתחילה. הדרך להדביר זבובוני פירות היא באמצעות מלכודות שכוללות פיתיון.

✔️ יתושי עש – אם זיהיתם זבובונים קטנים במקלחת שאינם מזמזמים, לא עוקצים וצבעם אפור, הרי שמדובר ככל הנראה ביתוש העש, שנכנס לקטגוריית הזבובונים כי הוא פשוט אינו עוקץ (מלבד סוג אחד – זבוב החול). זבובונים אלו הגיעו אליכם דרך פתחי הביוב או דרך פתחים זעירים בחלונות והרשתות והם מאופיינים בכמה גלגולי חיים (ביצה, זחל, גולם ובוגר) שחשוב לטפל בכולם על מנת להיפטר מהבעיה לצמיתות.

הדברת זבובונים מהסוג הזה מתבצעת באמצעות שילוב של חומרי הדברה ירוקים ומלכודות UV. בנוסף, ניתן גם להזמין שירותי הדברה של הביוב עצמו.

 

מה ההבדל בין זבובונים לזבובים?

ההבדל המרכזי בין זבובונים לזבובים הוא כמובן בגודל בעל החיים. זבובונים קטנים יותר מזבובים ולכן אופן הדברתם מעט שונה. למעשה, הזבובונים דומים יותר ליתושים מאשר לזבובים.

 

אילו שיטות של הדברת זבובונים קיימות?

ישנן מספר שיטות להדברת זבובונים, אך לפני שבוחרים בשיטה כזו או אחרת, יש לזהות ראשית כל את סוג הזבובון המדויק. פעולה זו מתבצעת באמצעות מלכודות דבק שמכילות פרומון שמושך את הזבובונים, כך שלאחר מספר שעות המדביר יכול כבר לבנות את “פרופיל המזיקים” במקום ולדעת באיזה זבובון מדובר. את ההדברה ניתן לבצע באמצעות מספר דרכים:

#1) ריסוס כימי – הדבר מתבצע באמצעות תרסיס נגד זבובונים אשר מסוגל לחסל את כל אוכלוסיית הזבובונים במקום וגם להדביר את הרימות, שמהוות חלק מתהליך ההתפתחות של הזבובונים. אופציית הריסוס מתאימה במיוחד כאשר מדובר בפלישה של זבובוני תסיסה ויש להחדיר את חומרי הרעל לתוך פתחי הביוב ובאזורים במבנה בו מבחינים בהם.

#2) הדברה אקולוגית ירוקה – הצורך לבצע הדברת זבובונים ירוקה או הדברה אקולוגית, עולה כאשר מדובר בגינות בהן משחקים ילדים או שמגדלים בהן פירות, ירקות וצמחי תבלין, וגם בשדות או מטעים חקלאיים. למעשה ריסוס נגד זבובונים בקומפוסט גם כן אפשרי עם חומרים ירוקים, בנוסף להדברה באמצעות מלכודות עם פיתיון שכוללות כמות מזערית של רעל שלא מזיקה לאדם.

#3) הדברה אלקטרונית וביולוגית ריסוס זבובונים ויתושים הוא לא תמיד דבר הכרחי ולעיתים ניתן לשקול את השימוש במנורת UV שואבת שלמעשה מושכת חרקים מעופפים על ידי אור וריח ושואבת אותם למיכל איסוף מיוחד. אפשרות נוספת היא של הדברה ביולוגית שבה משתמשים באויבים טבעיים של הזבובונים.

יש להדגיש כי כל השיטות שציינו לא באמת יפתרו את הבעיה ב-100% אם לא יבוצעו גם פעולות הכרחיות נוספות. הרחקה מלאה של זבובונים מתאפשרת רק כאשר מייבשים את כל מקורות המים העומדים בסביבה ומאתרים את הרקב שגרם להתפתחות המהירה שלהם. למשל, במקרה של זבובונים רטיבות יכולה למשוך אותם אל קירות בעייתיים, אל סמרטוטים רטובים שנשארו לאורך זמן במטבח או במקלחת, כשגם זבובונים בעציצים הם דבר נפוץ, במקרה של השקיית יתר.

 

מחיר הדברת זבובונים – כמה עולה?

מחיר הדברת זבובונים נקבע על פי מורכבות הגישה למקורות הרטיבות והרקבון שנוצרו וגורמים למשיכת הזבובונים למקום, כמו גם בהתאם לגודל השטח המיועד לטיפול. בהתאם לזאת, הדברה נגד זבובונים בגינה בלבד תהיה זולה יותר מאשר הדברה גם בתוך הבית, במידה והזבובונים כבר פלשו לתוכו.

חשוב לציין כי אין מה להשוות בין הדברה של מטע עצים או שדה חקלאי לבין הדברה של גינה ביתית קטנה. בנוסף, אם עולה הצורך בסיוע ייבוש מקורות מים עומדים בסביבת המבנה, הרי שהמחיר יהיה גבוה יותר מאשר הצורך לבצע רק הדברת זבובונים באמבטיה או טיפול בזבובונים במטבח.

 

טווחי מחירים מומלץ עבור שירות הדברה נגד זבובונים

הדברת זבובונים – מחיר לפי סוג השירותמדביר זבובונים – מחירון מומלץ
מחיר הדברת זבובונים בדירת 3 חדרים250-350 ₪
עלות הדברה של זבובונים בבתים פרטיים300-500 ₪
מחיר ריסוס נגד זבובונים בבית קרקע300-500 ₪
כמה תעלה הדברת זבובונים בחצר?200-400 ₪
מחיר הדברה במחסן נגד זבובונים250-350 ₪
עלויות הדברת זבובונים בגן ילדים250-600 ₪

 

הדברת זבובונים בשיטות ירוקות תמיד תהיה יקרה יותר מאשר הדברה באמצעות ריסוס כימי, מאחר ובדרך כלל הדברה שכזאת לוקחת יותר זמן ולעיתים גם מחייבת מספר ביקורים של המדבירים שלנו. לעיתים גם יש צורך לבצע את ההדברה בשעות הערב או הלילה, למשל במקרה של בתי ספר או מקומות עבודה, מה שיכול לגרור תוספת למחיר.

הדברת זבובונים - תשובות לשאלות נפוצות

על אף שזבובונים אינם מסוכנים לבריאות בצורה חמורה, הם כן עלולים להעביר חיידקים צואתיים לבני אדם והם בעיקר מהווים מטרד אסתטי. יש לזבובונים יכולת להתרבות בצורה מהירה מאוד, לכן הדברה של זבובונים באופן מקצועי תסייע לכם להיפטר מן המטרד הזה.

ריסוס כימי לזבובונים הוא שיטת ההדברה הנפוצה ביותר, כאשר רק למדבירים מנוסים ומקצועיים יש את ההסמכה המתאימה והרישיון לבצע את ההדברה בדרך זו. הדברת ביובים באמצעות ריסוס כימיקליים רעילים, למעשה מדבירה את המקום העיקרי שממנו מגיעים זבובונים ומונעת את חדירתם לתוך הבית.

הדברה ירוקה לצד שיטות הדברה אקולוגיות נוספות נגד זבובונים, יעילה ביותר ויכולה להוות פתרון נגד מטרד הזבובונים, הן במקרים של זבובונים טורדניים בבית והן במקרים של זבובונים בחצר. אחת מהשיטות האקולוגיות האפקטיביות להרחקת זבובונים, היא השימוש במנורת uv אשר קוטלת את הזבובונים ללא כל שימוש בחומרים כימיים.