אנשים רבים מזמינים מידי שנה שירות הדברת טרמיטים על מנת למנוע נזקים אדירים ליסודות המבנה והרהיטים שלהם. רבים מהם עושים זאת עם חברת פסט מאסטר, בשל המקצועיות והניסיון המרובים שלנו, מה שמבטיח תוצאות מהירות שמורגשות בשטח באופן מיידי.

מהם טרמיטים, איך מזהים טרמיטים בבית, איך מדבירים טרמיטים, כמה זמן לוקח טיפול בטרמיטים, כמה עולה הדברת טרמיטים ומדוע כדאי לכם להתקשר אלינו? הנה כל התשובות.

 

ריסוס והדברה נגד טרמיטים במגוון שיטות בפריסה ארצית רחבה

✔️ מדביר טרמיטים מוסמך יגיע לכל כתובת בישראל לצורך אבחון והערכת נזקי המזיקים

✔️ התחייבות בכתב ללקוח בסיום כל הדברה או ריסוס נגד טרמיטים

✔️ מגוון שיטות להדברה יעילה וטיפול מנע נגד חזרת הטרמיטים בעתיד

✔️ הדברת טרמיטים ללא קידוח או עם, בשאיבה, ריסוס, פתיונות ג’ל או ביולוגית

✔️ לקבלת הצעה משתלמת להדברה של טרמיטים 24 שעות ביממה >>

חייגו למספר הישיר: 050-8303463

 

הדברת טרמיטים
מדביר טרמיטים מוסמך בפריסה ארצית

 

 

מהם טרמיטים? ואילו סוגים קיימים?

טרמיטים הם סוג של חרקים שדומים מאוד לנמלים מבחינת מבנה אך בשונה מהן, מסוגלים לעכל גם עצים. משמעות הדבר היא שאם חדרו לסביבת המחייה שלכם טרמיטים, תוך זמן לא רב הם פשוט יעכלו את כל פריטי העץ במתחם ויגרמו לנזק עצום.

הטרמיטים נוטים לחיות במושבות, שיכולות לכלול עשרות ואף מאות אלפי פריטים בממוצע, כך שאם נתקלתם בכמה מהם, חשוב כי לא תחכו אלא תתקשרו איתנו מיד על מנת שנבצע הדברת טרמיטים בצורה מקצועית, מהירה ויעילה.

קיימים מספר סוגי טרמיטים בכל מושבה:

* טרמיטים פועלים – מקיימים את המושבה מבחינת מקורות מזון. הם אלו שלמעשה גורמים לנזקים לפריטי העץ השונים, הם זעירים מאוד, בגודל של 3 מ”מ בלבד והם אינם מסוגלים לעוף.

* טרמיטים מעופפים – אלו הם המלך והמלכה אשר אחראיים על התרבות המושבה ומסוגלים להשריץ אלפי טרמיטים נוספים. הם היחידים שיכולים לעוף ומחפשים כל העת אחרי בני ובנות זוג, בעיקר בתקופת האביב, אך בשלב מסוים הם יאבדו את הכנפיים שלהם. לקריאה נוספת: טרמיטים מעופפים.

* סוג נוסף הוא של טרמיטים לוחמים, אך הם פחות נפוצים בישראל. טרמיטים אלו גדולים יותר, בעלי ראש כהה ותפקידם להגן על הקן במקרה של תקיפה או סכנה.

 

תעודת זהות: מי אתם טרמיטים? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיטרמיט – Isoptera
סוגים עיקריים טרמיטים פועלים, טרמיטים מעופפים, טרמיטים לוחמים
האם מסוכן?לא מסוכנים לבני אדם, אך כן לדברים העשויים עץ
נזקים אפשריים להם גורםהריסת כל דבר העשוי מעץ
באילו מקומות נפוץ?מושבת טרמיטים / קיני טרמיטים נפוצים בעיקר בגינות וחצרות
צבע המזיקחום
מה הורג טרמיטים? (שיטות מובילות)שאיבה, פתיונות ג’ל, ריסוס או הדברה ביולוגית
מחיר הדברת טרמיטים בגינה או בביתהחל מ-250 ₪
טרימיטים בבית - הדברה עם פסט מאסטר
טרימיטים בבית – הדברה – פסט מאסטר

 

מדוע חשוב להבדיל בין טרמיטים לנמלים?

נמלים הן חרקים שאינם רצויים בסביבתנו אך בסופו של דבר הן אינן גורמות לנו כמעט נזק (מלבד נמלים אדומות שיכולות להכאיב מאוד).

טרמיטים לעומת זאת, גורמים להרבה מאוד נזק ולכן חשוב להדבירם בהקדם האפשרי מיד כשמבחינים בהם.

הם אינם מעבירי מחלות לאדם אך היכולת שלהם לעכל עצים וחומרים קשים נוספים יכולה לגרום נזק לרהיטים, חלונות, טרמיטים במשקופים, פרקטים וכדומה. אם לא תזמינו מדביר טרמיטים בזמן, ההתרבות האדירה שלהם מסוגלת לגרום לנזקים חמורים גם ליסודות הבית ואף לעצים ושורשים מחוץ לבית.

נמלים אמנם מוצאות לעצמם מסתור בתוך עצים, משקופים ורהיטים אחרים, אך הן אינן מעכלות אותם ולכן לא גורמות להם נזק כלשהו. תוכלו לדעת האם מדובר בטרמיטים או נמלים על פי ההבדלים הבאים:

1. צבע – רוב הנמלים הינן בעלות צבע כהה בעוד טרמיטים הם בהירים מאוד.

2. תזונה – נמלים אוכלות מזונות מגוונים, טרמיטים אוכלים עץ ולכן לא תצפו בשיירת טרמיטים שמובילה לקן מקורות מזון מתוקים כמו נמלים.

3. שעות פעילות – הנמלים החרוצות פעילות בכל שעות היום. הטרמיטים יוצאים לעכל עצים רק בשעות הלילה.

4. כנפיים לנמלים מעופפות כנפיים קדמיות ואחוריות שונות באורכן. אצל הטרמיטים, למלך ולמלכה כנפיים קדמיות ואחוריות באורך שווה.

5. מחושים – לנמלים מחושים בעלי זווית של 90 מעלות ואילו לטרמיטים מחושים ישרים לחלוטין.

 

כיצד תוכלו לזהות כי קיימת בעיית טרמיטים בבית?

הבעייתיות הגדולה בזיהוי טרמיטים היא שהם פועלים בלילה וכאשר הם מוצאים פריט עשוי עץ, הם מתחפרים בתוכו ומעכלים אותו מבפנים באין מפריע, עד שמאוחר מדי. ועדיין, ישנם מספר סימנים שיאפשרו לכם לזהות כי קיימת בעיית טרמיטים בבית.

ראשית כל, תוכלו לשים לב כי ישנם סימני נסורת בלתי מוסברים ליד פריטי העץ שלכם וכאשר מדובר במשקופים, ערמות חול קטנות עשויות להעיד על טרמיטים שחדרו לבית מהמרצפות ועשו את דרכם כלפי מעלה. דרך נוספת לזהות טרמיטים היא לבדוק האם פריטי העץ, כגון המשקופים, הארונות או החלונות הפכו להיות מעט חלולים. נקשו עליהם לכל אורכם ובדקו האם הצליל משתנה לפתע מאטום לחלול.

כאשר מדובר בטרמיטים שחדרו לתוך קירות או כאשר מסלול ההליכה שלהם עובר על פני קירות, ניתן לשים לב גם לסימנים שנראים כמו רטיבות או לקילופים בצבע עכור. סימנים אלו קרויים גם “סימני בוץ” שאופייניים מאוד לטרמיטים.

 

מעוף הכלולות של הטרמיטים

עוד דרך לזהות כי צריך לבצע הדברת טרמיטים בבית היא כאשר שמים לב למעין נמלים מעופפות בתקופת האביב. זהו למעשה “מעוף הכלולות” של הטרמיטים ומשמעותו הוא שהמלך והמלכה נמצאים בתהליכי חיפוש של בן או בת זוג, שלאחריו הם ימצאו מקום מסתור עשיר בעץ בקרבת מקום על מנת להשריץ בו את צאצאיהם ולהקים מושבה.

חשוב לקרוא לנו ברגע שמזהים את תעופתם על מנת למנוע את ההתרבות שלהם והקמת המושבה. לאחר ההזדווגות, משירים הטרמיטים את כנפיהם כך שאם תטאטאו את הרצפה ותגלו מספר רב של כנפיים, הדבר עשוי להצביע על מושבה שכבר הולכת ומתפתחת באזור ויש לעצור אותה בהקדם.

מדביר טרמיטים מוסמך ידע לזהות בדיוק באיזה שלב המושבה ולבחור את שיטת ההדברה בהתאם.

 

אילו שיטות הדברה נגד טרמיטים קיימות?

טרמיטים נחשבים לחרקים שקשה מאוד להדביר, בין היתר בשל העובדה שהמושבות שלהם נמצאות עמוק בתוך פריטי עץ למיניהם וגם בתוך האדמה. סביר להניח שבמידה ונמצאו טרמיטים בבית, הם נמצאים בכל מקום, לרבות בחצר ובגינה ויש להתייחס לכך בהתאם מבחינת אסטרטגיית ההדברה.

מה הורג טרמיטים ומחסל אותם לחלוטין?

✔️ שאיבה – במידה והבחנתם בטרמיטים מעופפים בביתכם והמושבה עדיין לא הספיקה להתפתח, ניתן לשאוב באמצעות שואב מיוחד את כל הזכרים והנקבות בחלל הבית ולמנוע את הצורך בביצוע הדברה מורכבת יותר. הדברת טרמיטים מכונפים מחייבת מקצוענות ברמה גבוהה של המדביר על מנת שיוודא שמושבה אחת או יותר כבר לא הספיקה להתפתח.

✔️ פיתיונות ג’ל – שמכילים חומר רעיל עבור הטרמיטים הפועלים ומוצבים במקומות אסטרטגיים. הם נוגסים בפיתיון, חוזרים בחזרה למושבה ומרעילים את כולה, כולל את המלך והמלכה. חיסולם יביא להשמדת המושבה כולה לאחר פרק זמן של מספר ימים בלבד.

✔️ ריסוס נגד טרמיטים – בשיטה זו אנו משתמשים בחומר הדברה ממשפחת הפרטרואידים וזאת באמצעות קדיחות אל תוך המרצפות, הקירות, האדמה ופריטי העץ והחדרת הריסוס לתוכם. ריסוס מהווה את המכה הסופית לטרמיטים וזאת לאחר השימוש בפיתיונות הג’ל.

הדברה ביולוגית – משמשת כאשר רוצים לבצע הדברת טרמיטים בחצר או להכין את הקרקע לפני בנייה חדשה. בשיטה זו משתמשים באויב טבעי של הטרמיטים בשם תולעת הנמטודה. תולעת זו חודרת לגופם של הטרמיטים ומשמידה אותם מבפנים.

תוכלו למצוא גם חומרי הדברה נגד טרמיטים בחנויות אשר מיועדות לשימוש עצמי, אך הם אינם יעילים כמו החומרים החזקים שמאושרים לשימוש רק על ידי מדבירים מקצועיים.

 

הדברה של טרמיטים בגינה או בקירות הבית
הדברה של טרמיטים בגינה או בקירות הבית – PestMaster

 

הדברת טרמיטים ללא קידוח – האם כדאי לשקול את העניין?

יתכן ונתקלתם בפרסומים שונים המציעים לכם להזמין שירותי הדברת טרמיטים ללא קידוח, מה שאמור להוזיל לכם את עלויות ההדברה. במה בדיוק מדובר?

הכוונה היא לסוג של הדברת טרמיטים ירוקה או הדברה טבעית נגד טרמיטים, מה שמתאים בדרך כלל למקרים מוקדמים שבהם עדיין לא קיימת מושבת טרמיטים במקום, או לחלופין, למקרים בהם רוצים להקטין את קצב ההתרבות של הטרמיטים עד לטיפול הדברה מקצועי, שכן כולל קדיחה. קחו זאת בחשבון.

סוגי הטיפול בטרמיטים במקרים הללו יכולים לכלול:

– שימוש בשואב אבק – כאמור, על מנת לשאוב את הטרמיטים המכונפים לפני הקמת המושבה.

– אבקת בורקס לטרמיטים – אבקה זו גורמת לנזק עצבי לטרמיטים ומייבשת אותם עד למותם. מדבירים רבים מסתייעים בשיטה זו כשגם אתם יכולים לרכוש את האבקה ולפזר אותה על גבי משטחי עץ שונים, לרבות רהיטים, פרקטים, ארונות ומשקופים. ניתן גם לערבב אותה עם מים וליצור תרסיס. רק הקפידו להרחיק את חיית המחמד שלכם מהאזור המרוסס. גם אדמה דיאטומית פועלת באופן דומה ולמעשה מתאימה גם עבור הדברת מזיקים אחרים והיא אינה רעילה לחיות המחמד שלכם.

– שמנים – זוהי שיטת הדברת טרמיטים עשה זאת בעצמך שמאוד יכולה לעזור עד שתחליטו להזמין אותנו אליכם, מאחר והוכח כי לשמנים טבעיים מסוימים יכולות לפעול כנגד טרמיטים. שמן תפוזים למשל יכול לקטול טרמיטים במגע ישיר ושמן נים מסוגל לפגוע ביכולות המלך והמלכה להתרבות ובמנגנון ההתפתחות של טרמיטים צעירים.

 

כמה זמן לוקח להדביר טרמיטים?

הדברת טרמיטים היא דבר מורכב יחסית, אך ניתן לומר כי גם במקרים מסובכים כמו הדברה של טרמיטים בקיר, בתוך חלונות, משקופים, רהיטים, מתחת לפרקטים ומרצפות ובתוך האדמה, התהליך ייקח מספר שעות בלבד, כשלאחר 3 עד 4 ימים כל הטרמיטים ימותו והבעיה תיעלם לחלוטין.

 

מחיר הדברת טרמיטים – כמה עולה?

אנו מציעים את שירותי ההדברה שלנו בפריסה ארצית רחבה ובמחירים משתלמים במיוחד, כולל אחריות ארוכת טווח על העבודה, כך שאם הטרמיטים יחזרו, תוכלו להיות רגועים שנגיע שוב לטפל בהם, באחריות.

מחיר הדברת טרמיטים הוא דבר שתלוי בגודל השטח שיש לטפל בו, סוג השיטה ומורכבות הביצוע שלה. הנה טווח המחירים להדברה נגד טרמיטים:

מחיר הדברה נגד טרמיטיםמדביר טרמיטים מחיר מומלץ
מחיר ביקור מדביר טרמיטים – לצורכי זיהוי, אבחון וקביעת אסטרטגיית פעולה200 – 150 ₪
מחיר הדברת טרמיטים בדירת 3 חדרים2,000 – 1,500 ₪
המחיר להדברה נגד טרמיטים בדירת 4 חדרים3,000 – 2,000 ₪
מחיר הדברת טרמיטים בקיר או בתקרה2,000 – 1,000 ₪
עלות הדברת טרמיטים בפרקט600 – 250 ₪
עלות ריסוס נגד טרמיטים בגינה ובחצרהחל מ-20 ₪ למ”ר
מחיר הדברת טרמיטים בבית פרטי עם גינה4,000 – 2,500 ₪
מחיר הדברת טרמיטים בבניין שלםהחל מ-20 ₪ למ”ר
מחיר הדברת טרמיטים במסעדה או בית קפה2,000 – 500 ₪
מחיר הדברת טרמיטים במחסן או מקלט600 – 250 ₪
עלות הדברת טרמיטים בחנות או משרד2,000 – 600 ₪
מחיר הדברת טרמיטים בחניון5,000 – 2,500 ₪
מחיר הדברת טרמיטים טבעיתהחל מ-300 ₪

 

למה להדביר טרמיטים עם פסט מאסטר?

אצלנו בחברת פסט מאסטר הדברה תמצאו את המחירים הנוחים והמשתלמים ביותר עבור שירותי הדברת טרמיטים והם כוללים בתוכם גם ביקורים נוספים במסגרת תקופת האחריות רבת השנים הניתנת לכם.

השירותים שלנו ניתנים בפריסה ארצית רחבה על ידי מדבירים מקצועיים אשר מחזיקים ברישיון המשרד להגנת הסביבה ועושים שימוש בחומרי ההדברה האיכותיים ביותר שקיימים בשוק. כל זאת מבטיח לכם עבודה מהירה ויעילה שתעלים את הטרמיטים מהשטח שלכם בוודאות גבוהה. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

עוד מידע על סוגי טרמיטים להמשך קריאה

הדברת טרמיטים - שאלות ותשובות נפוצות

לעיתים, כאשר טרמיטים חודרים לבית דרך הרצפה וכרסמו את דרכם מעלה, ניתן להבחין בסימנים זעירים של נסורת בסמוך לפרטי עץ או לחלופין בערימות קטנות של חול בקרבת משקופים או חלונות.

בנוסף, אחת לכמה זמן מומלץ לבדוק האם פריטים כמו ארונות, חלונות ומשקופים שינו מעט את צורתם בנקודה אחת או יותר. על מנת לוודא שאין חללים ריקים בעץ ניתן לנקוש קלות על משטח העץ לאורכו ולבדוק האם הצליל משתנה, מה שכנראה מעיד על מעבר בין אזור מאטום לחלול.

במידה ויש טרמיטים בקירות (או אם מסלול ההליכה של המושבה עובר על פני הקיר), ניתן להבחין בסימנים בקיר או בבועות קטנות על פני הצבע, סימנים אופייניים מאוד לטרמיטים הקרויים גם “סימני בוץ”.

במידה ומדובר בתקופת האביב, קיים חלון הזדמנויות של שלושה ימים בערך, בו הטרמיטים מגדלים כנפיים ויוצאים ל- “מעוף הכלולות” מחוץ למקום מחבואם על מנת להזדווג.

הטרמיטים הם חרקים קטנים המזכירים מאוד נמלים. צבעם חיוור ואינו חד משמעי בגוון, מחושיהם ישרים מהסיבה שהם אינם בנויים מפרקים וכמו כן, מאחר והטרמיטים חיים במושבות, הגיוני למצוא אותם בלהקות, קטנות כגדולות.

הדברה של טרמיטים יכולה להתבצע במבחר שיטות, כאשר באופן כללי ניתן לסווג אותן תחת שאיבה, פתיונות ג’ל, או שימוש בשיטות טבעיות.

שאיבה – שיטה זו רלוונטית למקרים בהם המושבה טרם הספיקה להתיישב ולהתפתח. במצב זה אפשר לבצע שאיבה של כל היחידים, זכרים ונקבות המצויים בבית באמצעות שואב ייעודי.

פיתיונות ג’ל – פיתיונות המוצבים במקומות אסטרטגיים אותם זיהה המדביר, המכילים חומרים רעילים נגד טרמיטים. הטרמיטים נוגסים בפיתיון המורעל, ולאחר שחוזרים אל המושבה יביאו איתם מהרעל ובכך למעשה ירעילו את המושבה כולה, כולל המלך ומלכת המושבה אשר השמדתם יביא בפועל להשמדת המושבה כולה תוך מספר ימים בלבד.

ריסוס נגד טרמיטים – בשיטה זו המדביר יעשה שימוש בחומרי הדברה ממשפחת הפרטרואידים תוך החדרת הריסוס אל תוך המרצפות, הקירות, האדמה ופריטי העץ באמצעות קידוחים.

איוד – אפשרות הריסוס יעילה כנגד טרמיטים מכונפים ובמידה וניתן לקדוח לתוך אזורים חלולים (כמו משקופים) על מנת להחדיר את החומר בצורה יעילה.

הדברה ביולוגית/ ירוקה – בשיטה זאת עושים שימוש באויבים הטבעיים של הטרמיטים ובעיקר בחרק הקרוי תולעת הנמטודה. התולעת חודרת לגוף של הטרמיט ומשמידה אותו מבפנים.

במקרים בהם אין אפשרות לקדוח לתוך רהיטים ניתן לבצע טיפול באמצעות אידוי רעל. במצב זה אוטמים את החדר אשר בו ממוקם הרהיט (או את הרהיט במידה וניתן) ומזרימים גז רעיל המשמיד את הטרמיטים.