אם יש ברשותכם חיית מחמד או אתם חיים בבית עם גינה, ישנה סבירות גבוהה שתצטרכו שירותי הדברת קרציות מפעם לפעם. אצלנו בחברת פסט מאסטר מציעים לכם שירותי הדברה מקצועיים בפריסה ארצית רחבה, במחירים משתלמים ביותר, כולל אחריות על העבודה.

איך מדבירים קרציות, כמה עולה מדביר קרציות, מה ההבדל בין קרציה לפשפש ומדוע הבחירה בנו היא האפשרות הטובה ביותר עבורכם? הנה כל התשובות.

 

הדברת קרציות בכל אזור במדינה – מגוון שיטות, מחירים נוחים

✔️ שימוש בחומרים המאושרים ע”י המשרד להגנת הסביבה בלבד!

✔️ ריסוס נגד קרציות ע”י מדבירים מורשים בפריסה ארצית

✔️ מבחר אפשרויות להדברת קרציות ירוקה כולל טיפול מנע

✔️ הדברת קרציות ללא פגיעה בבעלי החיים שבביתכם – מדבירים מורשים

✔️לקבלת הצעה מיידית ממדביר קרציות 24 שעות >>

חייגו כעת לפסט מאסטר: 050-8303463

 

הדברת קרציות בכל הארץ
הדברת קרציות בפריסה ארצית

 

 

מהי קרציה וכיצד מזהים אותה?

רבים מתבלבלים בין קרציה, פשפש ופרעוש אך למעשה לא מדובר באותם מזיקים.

האם שאלתם את עצמכם פעם מאיפה הגיע הכינוי “קרציה” לאדם נודניק שנדבק לאחרים? הכינוי הזה נובע מאופייה של קרציה אמיתית, שהינה חרק שנצמד אל בעלי חיים ובני אדם וניזון מהדם שלהם.

הקרציה אינה מסוגלת לעוף או לקפוץ ולמעשה די מוגבלת בתנועתה, אך בזכות ממדיה הקטנים היא מסוגלת למצוא מקומות מסתור על גבי בעלי חיים פרוותיים, כגון כלבים וחתולים, לנוע על גבם בקלות, להיצמד אל העור שלהם ולשתות את דמם.

משם היא יכולה להגיע גם אל האדם ומשום שאין לנו פרווה, הרבה יותר קל להרגיש אותה על הגוף וגם לזהות אותה. אלא אם היא מתיישבת במקומות נסתרים מהעין דוגמת מאחורי האוזניים, בין אצבעות הרגליים ובחלק האחורי של הגוף.

 

תעודת זהות: מי אתן קרציות? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפיין תשובה
שם מדעי קרציה – Ixodoidea
מחלקה העכבישנים
משפחות קרצינתיים, קרציתיים
ממה ניזונה קרציה? דם של יונקים, עופות, זוחלים ודו-חיים
האם מסוכן? כן
נזקים אפשריים של קרציות פוטנציאל להעברת מחלות בין בני אדם כמו גם בקרב בעלי חיים. מחלות נפוצות: וקדחת המערות, קדחת הבהרות, קדחת הקרציות. חלק ממיני הקרציות מכילים רעלנים מסוג שונים העשויים לגרום לשיתוק קרציות.
איפה קרציות מטילות ביצים? לרוב יחפשו רווחים מזעריים מסתרים במקומות כגון החלונות או משקופי הבית, בתוך הרהיטים, בפרקט , קצות השטיחים בבית או בתוך וילונות
צבע המזיק גווני חום-חום בהיר, גוונים בהירים (נימפה)
איך מדבירים קרציות? (שיטות מובילות) ריסוס כימי, פתיונות ג’ל, מלכודות דבק, אבקה רעילה, הדברה ירוקה
הדברת קרציות מחירים – כמה יעלה להדביר? החל מ-250 ₪

 

 

כיצד נראית קרציה טיפוסית?

לכל קרציה יש 3 גלגולי חיים:

1. זחל בעל 6 רגליים – בלתי אפשרי לגלות ללא מיקרוסקופ

2. נימפה בעל 8 רגליים ומבנה עגלגל

3. קרציה בוגרת בעלת 8 רגליים ושריון שניתן לראות בבירור.

אצל זכרי הקרציה השריון יהיה גדול יותר וחשוב לשים לכך לב, שכן רק קרציות נקבות הן אלו שמוצצות את הדם של בעלי חיים ובני אדם. זוהי הסיבה שכל תהליך הדברת קרציות שמבוצע דרכנו, כולל ראשית כל תהליך זיהוי וודאי של סוג הקרציה, כך שנדע להתאים את סוג ההדברה הנדרש עבורה.

 

מדוע חשוב להדביר כנגד קרציות ומהיכן הן מגיעות?

הקרציות אוהבות מאוד מקומות שעשירים בעצים וצמחייה, שם הן מפתחות ואורבות לקורבנות שלהן בדמות חתולים, כלבים ובעלי חיים אחרים. קרציות מסוימות אף גדלות במערות ואזורים חשוכים וזו הסיבה שכלל לא מומלץ להיכנס למערות בבגדים קצרים ובוודאי שלא לזחול לתוכן דרך פתחים צרים.

במקרים אחרים הקרציות חודרות לביתנו דרך “מתווכים” אחרים כגון יונים. הדברה נגד קרציות היא דבר חשוב מאוד מאחר ולעומת מזיקים זעירים אחרים שרק גורמים לתחושות לא נעימות, הקרציה נושאת בגופה גורמים מחוללי מחלות שמסוכנים לאדם, מה שעלול להוביל לבעיות עיכול וחום אך גם למצבים מסוכנים יותר דוגמת מחלת הטיפוס וקדחת הבהרות.

 

אילו סוגי קרציות יכולים לפלוש לבית ולגינה שלכם?

ניתן למצוא מספר רב של סוגי קרציות בישראל (כ-20 לפחות), אך החלוקה ביניהן היא לפי 2 קבוצות עיקריות:

✔️ קרציות קשות – השריון של קרציות אלו מסיבי וקשה והפה שלהן, האיבר שמוצץ את הדם, נמצא בקדמת הגוף. קרציות קשות אינן מכאיבות ומסיבה זו לוקח לעיתים זמן רב עד שמבחינים בנוכחותן.

✔️ קרציות רכות – השריון שלהן מאוד דק, הפה שלהן נמצא בתחתית הגוף שלהן וכאשר הן מלאות בדם הן מאוד רכות, כך שניתן בקלות “לפוצץ” אותן. פעולת המציצה של קרציות רכות מכאיבה מאוד וגם הרבה יותר מכאיב לשלוף אותן מעל פני העור.

בנוסף, ישנו הבדל בין קרציות שמהוות טפילים של יונקים (בעיקר חיות בעלות פרווה) לבין אחרות שמהוות טפילים של בעלי חיים אחרים, כגון קרציוני יונים. כאמור, באפשרותנו לבצע זיהוי קרציות מקצועי ומהיר ובהתאם לזאת לבצע את סוג ההדברה הנדרש.

 

כמה עולה הדברת קרציות?

טווח המחירים להדברת קרציות ופשפשים בישראל הינו מאוד שונה – בעוד הדברת פשפשים מאוד יקרה מאחר וקשה מאוד להיפטר מהם, קרציות קל מאוד להדביר וגם החומרים שבהם מבוצע השימוש אינם יקרים. הנה מחירון ממוצע:

מחירי הדברת קרציות לפי מקום/סוג כמה עולה להדביר קרציות? (מחירון מומלץ)
עלות ביקור מדביר קרציות (ללא עבודה) 200 – 150 ₪
עלות הדברת קרציות בדירת 1 עד 3 חדרים 350 – 250 ₪
כמה עולה הדברת קרציות בדירת 4 עד 6 חדרים? 500 – 350 ₪
המחיר של הדברת קרציות בבית פרטי עם גינה 800 – 300 ₪
מחיר הדברת קרציות בחדר מדרגות – (עבור בניין 2 קומות) החל מ-250 ₪
כל קומה נוספת כ-100 ₪
מחירי הדברת קרציות טיפול טבעי בשיטות ירוקות נחשב ליקר בכ-30% עד 50%
טווח המחירים לטיפול קרציות בבעלי חיים באמצעות קולרים דוחי קרציות או תרסיסים 100 – 50 ₪

 

מהן שיטות ההדברה כנגד קרציות?

ישנן מספר שיטות להדברת קרציות ואת כולן תוכלו למצוא אצלנו במחירים משתלמים מאוד. הנה שלבי פעולת ההדברה על שלל השיטות הקיימות:

1. טיפול בקרציות לחתול או לכלב – אם אתם מחזיקים חיית מחמד, חשוב מאוד לטפל ראשית כל בכל הקרציות שעל גבה. ניתן לעשות זאת באמצעות אמפולות מיוחדות ו/או שימוש בפינצטה. חשוב שלא למעוך את הקרציות שאתם שולפים, על מנת שלא לגרום לשחרור הביצים שלהן.

2. טיפול בחצר – בדרך כלל, מקור הקרציות בבית הוא מהחצר ולכן יש להתחיל את ההדברה במתחם הזה. הדברת קרציות בגינה או בחצר אמורה למנוע מצב בו בעל החיים שלכם או אתם מכניסים לתוך הבית את הקרציות. התהליך מתבצע באמצעות ניטור קפדני של השטח ושימוש במלכודות מיוחדות. בהתאם לסוג הקרציה שייתפס, כך נדע לבחור בחומר ההדברה המתאים. האפשרויות שמאושרות על ידי המשרד להגנת הסביבה הן תרכיז רחיף “למבדה סטאר” עבור קרציות רכות ותרכיז נוזלי “סנטור” עבור קרציות קשות.

3. טיפול במקורות אחרים – לעיתים הניטור המקדים יעלה על כך שיש לבצע הדברת קרציוני יונים וטיפול בצואת יונים לפני שמתחילים בתהליכי הדברת קרציות ופשפשים ופרעושים בחצר.

4. הדברת קרציות בבית או בדירה – זהו השלב האחרון שאמור להותיר את סביבת המחיה שלכם נקייה מקרציות והוא נעשה באמצעות שימוש בחומרי ריסוס פחות רעילים.

 

 הדברה אורגנית נגד קרציות – זוהי אפשרות נוספת שאנו מציעים מבין שירותינו. בשיטה זו מתבצע שימוש בחומרים טבעיים שנועדו להרחיק קרציות רק אם הן רגישות לכך.

בדרך כלל מבצע המדביר “טסט” קטן על הקרציות שנמצאו בשטח ובמידה והן נפגעות כתוצאה מהחשיפה לחומרים האורגניים, ניתן להמשיך ולטפל במרחב כולו באמצעות חומרים אלו. במידה ואין כך הדבר, המדביר יבצע שימוש באמצעות החומרים הכימיים שציינו.

חומרים אלו פוגעים בכל שלבי ההתפתחות של הקרציות ומשמידים אותן לחלוטין. חומרים אלו מתאימים עבור ריסוס נגד קרציות קטנות וגדולות, רכות או קשות, הדברת קרציות עץ וסוגים נוספים של מזיקים.

תהליך מקצועי ויסודי של הדברת קרציות יכלול שימוש גם בחומרים נוספים שפוגעים ביכולות ההתרבות של הקרציות הנקביות, על מנת לוודא שהקרציות הבודדות שנותרו לא תוכלנה להעמיד צאצאים חדשים.

 

האם אפשר להדביר בכוחות עצמי?

התשובה היא כן, האפשרות של הדברת קרציות עשה זאת בעצמך קיימת וזאת על ידי שמירה על גינה כמה שיותר נקייה ודאגה לכך שתהיה כמה שיותר שטופת שמש, מה ששנוא מאוד על הקרציות. אפשרות נוספת היא לשתול שום בגינה – הקרציות אינן סובלות את הריח.

יחד עם זאת, במידה ומדובר בהתפשטות רבה וחמורה של קרציות, לא תהיה לכם ברירה מלבד לפנות לגורם מקצועי שיטפל בבעיה באופן יסודי וימנע את חזרת הקרציות בעתיד.

✔️ שירותים נוספים שאולי יעניינו אותך: הדברת פשפשים | הדברת פשפש מיטה | הדברת פרעושים  | הדברת קרדית האבק

 

פסט מאסטר – מומחים בהדברה בזמינות גבוהה

אצלנו בחברת פסט מאסטר תוכלו למצוא שירותי הדברת קרציות במחירים נוחים שכוללים בתוכם גם קבלת אחריות מלאה על העבודה לתקופה ארוכה, כך שתוכלו להיות רגועים מכל בחינה שהיא. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.