אם התחלתם לזהות סימני נסורת ליד הרהיטים שלכם או חורים קטנטנים על גבי הפרגולה או משקופי הדלתות שלכם, כדאי להזמין שירות הדברת תולעי עץ.

לעומת סוגי מזיקים אחרים שעלולים לגרום לכם לבעיות תברואתיות ובריאותיות למיניהן, כאשר מדובר בתולעי עץ הדבר עלול להסתכם בנזקים חמורים לרכוש, ולכן חשוב שלא לחכות אלא להזמין מדביר מאיתנו.

מהן תולעי עץ, כיצד מתבצעת הדברת תולעת העץ, מה המחיר של דבר כזה ולמה כדאי לכם לעשות את זה עם חברת פסט מאסטר? הנה כל התשובות.

 

הדברת תולעי עץ ברהיטים, במשקופים, בפרקטים, תקרות עץ ועוד

✔️ ריסוס נגד תולעי עץ במגוון שיטות – שימוש בחומרים מאושרים ובטיחותיים

✔️ מדבירים מורשים בפריסה ארצית מלאה – אחריות ללקוח בסיום ההדברה

✔️ הדברת תולעי עץ באידוי, ריסוס, הדברה ירוקה ומגוון שיטות נוספות

✔️ מדביר תולעי עץ יאתר עבורכם את מיקום המושבה, ירסס ויבצע גם טיפול מנע

✔️ לפרטים נוספים אודות הדברה נגד תולעי עץ במחיר לכל כיס >>

חייגו לטלפון: 050-8303463

 

הדברת תולעי עץ
הדברה נגד תולעי עץ – מבחר שיטות כולל הדברה ירוקה נגד תולעי עץ

 

 

אילו סוגי תולעי עץ קיימים בישראל?

ישנם שני סוגים עיקריים של תולעי עץ שעלולים לגרום לנזקים קשים לרהיטים, פרקטים, פרגולות ופריטים נוספים אשר עשויים מעץ. התולעים עצמן דומות מאוד לרימות (צבען לבן-חום, שמנמנות בגודל של עד 5 ס"מ) ולכן רבים נוטים לבלבל ביניהן, אך המדבירים המומלצים שלנו ידעו להבחין בהן מייד ולהתחיל לפעול למען הדברה שלהן.

מהתולעים הללו מתפתחות בסופו של דבר חיפושיות כך שאם הבחנתם בהן, כנראה שגם התולעים נמצאות. סוגי החיפושיות שמחייבות הזמנת שירות הדברת תולעי עץ הם:

# יקרונית הרהיטים – זוהי חיפושית בצבע חום בהיר ובאורך של כ-20 מ"מ, שבגילה הבוגר אינה גורמת לנזק לפריטים העשויים מעץ. אלא שאחד משלבי ההתפתחות שלה כולל את הפיכתה מביצה לזחל והוא זה שניזון מעץ. נקבת החיפושית הבוגרת מסוגלת להטיל עשרות ביצים כך שתוך זמן קצר עשרות ואף מאות תולעים מתחילות לכרסם בפריט העץ ולהסב לו נזק רב.

# ליקטוס – צבעה של חיפושית זו הוא בגווני החום כהה ואורכה מגיע עד לכדי 5 מ"מ. המראה שלה מאוד מזכיר נמלה אך יש לה כנפיים ולעומת היקרונית, העץ בהחלט יכול להוות מקור מזון עבורה. גם במקרה של הליקטוס, נקבה בודדת מטילה עשרות ביצים בתוך פריטי עץ שונים וכאשר הביצים הופכות לתולעים הנזק שנגרם לפריט רב.

הן היקרונית והן הליקטוס נוהגות לזלול בהנאה עצים מתועשים שונים ולא עצים טבעיים. למעשה, הדברת תולעי עץ ברהיטים, הדברת תולעי עץ בפרקט, הדברת תולעי עץ בפרגולה כמו גם הדברת תולעי עץ במשקופים, היא בדרך כלל נגד שני סוגי התולעים הללו.

כאשר מדובר על הדברת תולעי עץ בגינה לשמירה על עצים טבעיים שצומחים בה, כבר מדובר על סוג תולעים נוסף – חדקונית הדקל האדומה, שצבעה אדום חלודה ואורכה כ-2 עד 5 ס"מ. תולעת זו אוהבת להתחפר עמוק בתוך העץ וללא טיפול מתאים תהרוס אותו לחלוטין, עם סכנת קריסה של ענפים וסכנה לעוברים והשבים.

 

תעודת זהות: מי אתן תולעי עץ? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעייקרונית הרהיטים – Stromatium unicolor
שמות נוספיםתולעת עץ – Stromatium fulvum
האם מסוכן?לא
נזקים אפשריים להם גורםפגיעה במשקופים ורהיטים ובמקרי קיצון עשויה להוביל להתפוררותם
באילו מקומות נפוץ?בתוך סביבת הבית
צבע המזיקחום בהיר
איך הורגים תולעי עץ? (שיטות מובילות)ריסוס (כימי או הדברה ירוקה), הדברה באמצעות אידוי, הדברה בשיטות אקולוגיות/ טבעית נגד תולעי עץ
מחיר הדברת תולעי עץ מחירהחל מ-250 ₪

 

איך מזהים תולעי עץ?

ישנם מספר סימנים לזיהוי תולעי עץ מלבד המראה שלהן:

X סימני נסורת והתפוררות – אם אתם מגלים שוב ושוב סימני נסורת לצד פריטי העץ שלכם, רבים הסיכויים שתולעי העץ פלשו אליהם. לעיתים גם ממש ניתן לראות את העץ מתפורר בחלקים מסוימים.

X חורים ותעלות – באמצעות זכוכית מגדלת ניתן לחפש אחר חורי יציאה עגולים של התולעים בפריט העץ וגם לזהות את התעלות שהן יצרו בתוכו.

X נוכחות חיפושיות – מתולעי העץ מתפתחות בסופו של דבר חיפושיות אותן ניתן לזהות ברחבי הבית או הגינה.

סוג נוסף של מזיק שגורם לנזקים חמורים לפריטי עץ הוא טרמיטים. כיצד תוכלו להיות בטוחים כי אתם זקוקים לשירות הדברת תולעי עץ ולא הדברה נגד טרמיטים? ראשית, המראה של הטרמיטים מאוד דומה לנמלים ולא לתולעים, ושנית, ישנו הבדל בצורת הנסורת שנראית לעין כתוצאה מהפעילות של מזיקים אלו. בעוד תולעת העץ גורמת להיווצרות נסורת יבשה, טרמיטים יוצרים נסורת שחורה ומעט בוצית.

 

כיצד מבצעים הדברת תולעי עץ?

ישנן מספר שיטות שבאפשרותן ניתן לבצע הדברת תולעי עץ בבית ובגינה, את כולן תמצאו אצלנו בפסט מאסטר:

✔️ הדברה באמצעות אידוי – במידה ומדובר בפריט ריהוט שאפשר להשליך, עשו זאת בהקדם לפני שהתולעים ידביקו את שאר הרהיטים בבית. במידה ומדובר ברהיטים שאין להם תחליף, המדביר מעביר אותם למקום סגור ומבצע בהם תהליך שקרוי איוד תולעי עץ. האדים הרעילים חודרים לכל החורים והתעלות בעץ ומשמידים את כל התולעים תוך מספר ימים. שיטת האיוד מתאימה גם במקרה ורוצים להדביר תולעי עץ בפרקטים ובמשקופים, כשבמקרה הזה יש לאטום את כל הפתחים של החדר המדובר לפני ביצוע הפעולה ולפנות את המקום למשך מספר ימים.

✔️ הדברה באמצעות ריסוס – שיטה שמתאימה במיוחד עבור הדברת תולעי עץ אורן, שמשמש כחומר גלם מרכזי בפרגולות. ביצוע של ריסוס נמלי עץ על גבי הפרגולה ולאחר מכן יישום של צבע ולכה מיוחדים אשר כוללים חומרים שמשמידים אותן, נחשבים לשילוב מאוד יעיל ומוצלח. חומר הדברה לתולעי עץ מאוד מומלץ הוא פרמתרין והוא משמש גם לצרכי חיטוי ומניעה מלכתחילה. גם כאשר מדובר על הדברת תולעי עץ מסוג חדקונית הדקל, ריסוס לבית הוא הדרך המועדפת ויש לבצע זאת מידי שנה ובעיקר בתקופת החורף לקראת הקיץ.

ניתן לבצע גם הדברה ירוקה נגד תולעי עץ באמצעות הכנת תרסיסים מחומרים טבעיים שמרחיקים אותן, כגון תרסיס בצל. אפשרות נוספת היא לרכוש מוצרי הדברת תולעי עץ כגון ספריי נגד תולעי עץ וריסוסים שונים אך יש לקחת בחשבון כי הם פחות יעילים לטווח הזמן הארוך.

 

המחיר של הדברת תולעי עץ – כמה עולה?

העלות של הדברת תולעי עץ מתחילה ב- 250 שקלים לפריט כאשר לעיתים עולה הצורך לבצע פירוק והרכבה (למשל, במקרה של ארונות), מה שמייקר את העבודה לכיוון 500 השקלים.

בכל מקרה, אין בהבדל משמעותי בין מחיר ריסוס נגד תולעי עץ לבין מחיר פעולת איוד ואצלנו בפסט מאסטר תוכלו לקבל את השירות במחירים משתלמים במיוחד. הנה טווחי המחירים המומלצים להדברת תולעי עץ:

הדברת תולעי עץ מחיר לפי שטחמדביר תולעי עץ – מחירון מומלץ
כמה עולה הדברת תולעי עץ ברהיטים בבית250-400 ₪
הדברת יחידת דיור או סטודיו נגד תולעי עץ250-350 ₪
מחיר הדברה נגד תולעי עץ בדירת 3 חדרים250-350 ₪
מה העלות למדביר תולעי עץ – דירת 4 חדרים280-370 ₪
עלויות ריסוס תולעי עץ ברהיטים בדירת 5 חדרים300-500 ₪
טווח המחירים עבור הדברת תולעי עץ ירוקה / אורגנית250-500 ₪

 

הדברה שכוללת גם אחריות ארוכה

מעבר למחירים המשתלמים שתוכלו למצוא אצלנו עבור הדברת תולעי עץ, אנו מציעים לכם גם אחריות ארוכת טווח על העבודה, כך שתוכלו לקבל ביקור נוסף של מדביר ללא תוספת תשלום. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.