מראה של תולעים בבית ובגינה הוא מראה לא נעים לרבים. נתקלתם בסיטואציה דומה? אנחנו מציעים שירות הדברת תולעים מכל סוג.

אצלנו בחברת פסט מאסטר תוכלו להזמין מדביר תולעים בפריסה ארצית, 24 שעות ביממה, במחירים משתלמים במיוחד.

אילו סוגי תולעים זה עשויים להופיע בבית או בגינה שלכם, על אילו שיטות הדברה אנחנו ממליצים, כמה עולה ריסוס תולעים או הרחקתן בשיטה אחרת וגם למה כדאי להדביר אותן איתנו. מוכנים? קדימה מתחילים.

 

שירות הדברה נגד תולעים בבית מחיר אטרקטיבי

✔️ הדברה מקצועית עם מדבירים מורשים בלבד!

✔️ אחריות על הדברה של תולעים בבית או בחצר 

✔️ ריסוס נגד תולעים במקצועיות…

✔️ מחירים הוגנים, שירות מקצועי ואדיב >>

טלפון: 050-8303463

 

הדברת תולעים בבית

 

 

למה חשוב להדביר נגד תולעים בבית ובגינה?

תולעים אינן מסכנות את חייכם אך הן בהחלט יכולות לגרום לנזקים רבים בשטח שלכם.

ישנן כאלה שגורמות לנזקים לצמחייה, אחרות פשוט משאירות מאחוריהן שובל של צבע שקשה מאוד להסרה ובכל מקרה – הן יהרסו את איכות חייכם בבית עם תחושות גועל קשות מרגע הופעתן.

אז מה עושים? מזמינים שירות הדברת תולעים מאיתנו ונפטרים מהן בצורה יעילה ומהירה.

 

תעודת זהות: מי אתן תולעים? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיתולעים – Sipuncula, Annelida בהתאם לסוג המשפחה
שמות נוספיםטבעתיות, סיפוניות ועוד
גודל המזיקאורך ועובי משתנה בהתאם לזן המדובר, ממספר מילימטרים ועד למספר סנטימטרים
האם הן מסוכנות לאדם?יש זנים שאינם מזיקים ויש כאלה שעלולים להעביר מחלות, למשל תולעי רימה שמהוות חלק מגלגול החיים של זבובי חול או בשר ועלולות להעביר מחלות. יש תולעי עץ שעלולות להסב נזק לרהיטים
נזקים אפשריים להם הן גורמותמפגע אסתטי, זיהומים במזון, נזק קשה לחפצים
תזונה עיקרית של תולעיםרובן ניזונות מצמחייה
צבע המזיקגוונים שונים, ישנם מספר זנים שצבעם לבן
איך מדבירים תולעים (שיטות מובילות)כתלות בסוג התולעת: ריסוס, הדברה ירוקה, הדברה באיוד (גז) וייבוש מקורות מים שבהם תולעי מים יכולות להתפתח
מחיר הדברת תולעים וזחליםהחל מ-250 ₪

סוגי תולעים – איזה זנים נפוצים בישראל?

על מנת לבצע הדברת תולעים איכותית, על המדביר ראשית כל לזהות את סוג התולעת, כשישנם כמה סוגים אשר נחשבים לנפוצים בישראל:

#1 גלגול של חרקים – בקטגוריה זו ניתן למצוא בעיקר רימות (הגוון שלהן הוא לבן), שהן שלב ביניים בדרך להיווצרות חרקים בוגרים כגון זבובים, חיפושיות וחרקים נוספים. זן זה מצוי בעיקר בתוך הבית והן קרויות גם תולעי מזון, מאחר והן נמשכות אל מזונות שונים דוגמת קטניות, תבלינים וכו' ומזהמות אותם. כאשר מדובר בחוץ הבית, הן מתמקמות בעיקר על צמחים, שם הן מתרבות כך שעד מהרה כל הגינה תהיה מלאה בחרקים שיהרסו את הצמחייה כולה. עוד סוג שמשתייך לקטגוריה זו, הוא תולעי מים עומדים שמהן יבקעו יתושים וגם תולעי משי שבדרך להפיכתן לפרפרים פוגעות בעלים של עצים.

#2 שחורות או ירוקות – ניזונות בעיקר מעלים של צמחים וגם הן למעשה מהוות זחלים של חרקים אחרים (בעיקר עש). סוג נוסף בגוון שחור הוא תולעי גשם אשר אוהבות מאוד מים ומזג אוויר קריר. הן נראות כמו מרבה רגליים ונוהגות לחדור אל הבית בעיקר אחרי הגשם הראשון, שם הן משאירות סימנים שחורים על הרצפה שקשה להסיר.

#3 תולעי עץ – זן שגורם נזק רב לכל דבר העשוי מעץ, בין אם מדובר ברהיטים ובין אם בעצי נוי בגינה. הן יוצרות בהם חורים ומחילות והנזק עשוי פעמים רבות להיות בלתי הפיך, וזאת ככל שעובר זמן רב יותר מרגע ההדבקה והתרבות התולעים בתוך גוף העץ. מידע מורחב על הדברת תולעי עץ.

#4 שלשולים – סוג זה מכונה גם תולעי אדמה ונדיר מאוד למצוא אותן בתוך הבית אלא רק בגינה. בדרך כלל אין צורך להדביר אותן, אלא אם הן מתרבות בקצב מהיר מדי, מה שגורם נזק לצמחייה ומושך בעלי חיים לא רצויים.

 

שיטות להדברת תולעים 

בהתאם לתוצאות האבחון של המדביר לגבי סוג התולעים בבית או בגינה שלכם, תיבחר שיטת ההדברה המתאימה, שיכולה להיות אחת מאלה:

✔️ ריסוס – שיטה זו מתאימה כאשר רוצים לבצע הדברה של הזן השחור או הלבן וגם של תולעי מזון אחרות והיא מבוצעת על ידי חומרים מווסתי גדילה (ביניהם triflumuron, cypermethrin ואחרים) שמונעים את הפיכתן לגלמים ולאחר מכן לחרקים בוגרים. כאשר מדובר על ריסוס תולעי משי, הריסוס כולל בנוסף גם חומרים שקוטלים את הזחלים עצמם.

✔️ ייבוש של מקורות מים וביצוע הדברה ביולוגית – כאשר מדובר בתולעים שמהן עתידים להתפתח יתושים ובכמות גדולה, ההדברה מבוצעת באמצעות ניסיונות לייבש את מקורות המים העומדים שבהם הן אוהבות להימצא. מעבר לזאת, ניתן גם להסתייע בשיטות של הדברה ביולוגית באמצעות דגים שניזונים מהביצים והפרטים הבוגרים עצמם וכמו כן גם בריסוס המכיל חיידקי בצילוס שמזהמים את מערכת העיכול של התולעים ומשמידים אותן.

✔️ הדברה באיוד – שיטה זו מתאימה עבור הדברת תולעי עץ ברהיטים, כאשר יותר מידי מזיקים מסוג זה כבר חדרו אל הרהיטים ויש צורך בטיפול דחוף בטרם יהרסו לגמרי. הדברה זו מבוצעת בצורה מבוקרת באמצעות איוד גז רעיל שנכנס לכל הפתחים הצרים של החורים והמחילות שהן יצרו ומשמיד אותן בו במקום.

 

הדברה ירוקה נגד תולעים

כאשר מדובר על הדברה עץ שמכיל פירות, הדברה בצמחים אכילים (תבלינים למשל), הדברה בדשא שילדים אוהבים לרוץ או לשבת על גביו או הדברה של תולעים במטבח, הדבר מחייב תשומת לב יתרה וזאת על מנת למנוע הרעלה של בני אדם וחיות מחמד.

במקרים שכאלו אנו נמליץ לכם בדרך כלל על שיטות הדברה ירוקה לתולעים אשר כוללות שימוש בחומרים שאינם רעילים לאדם והסביבה ומסוגלים להרחיק אותן בצורה יעילה.

שימוש בחיידקי בצילוס, פיזור של אדמה דיאטומית או אבקת בורקס וגם שימוש באקונומיקה, הן דוגמאות למספר רב של אפשרויות הדברה ירוקות נגד תולעים מכל הסוגים, בין אם מדובר על הדברה נגד הסוג השחור והלבן ובין אם בסוגים אחרים.

 

מחיר הדברת תולעים

המחיר של הדברת תולעים מתחיל ב- 200 שקלים והוא תלוי במספר גורמים, ביניהם סוג התולעת ושיטת ההדברה המתאימה נגדה, כמות הפרטים שיש להדביר, מורכבות העבודה (למשל, הדברה בבית בלבד או כאשר יש צורך גם בביצוע ריסוס בגינה) וכמו כן, האם מעדיפים לבצע הדברה טבעית (שיטות הדברה ירוקות הן יקרות יותר) או שמסתפקים בריסוס רגיל.

הדברת תולעים מחיר לפי שירותמחירון מומלץ
מחיר הדברת תולעים וזחלים בגינה או בדשא של בית פרטי250-500 ₪
הדברת תולעי עץ ברהיטים בבית מחירים250-400 ₪
המחיר של הדברה נגד תולעים בדירת 3 חדרים250-350 ₪
כמה עולה מדביר לדירת 4 חדרים?280-370 ₪
עלויות ריסוס בדירת 5 חדרים300-500 ₪
מחירים של הרחקת תולעים שחורות / תולעי גשם250-500 ₪
הדברת תולעים בעציץ / בנענע מחיר250-500 ₪
מחירי הדברה ירוקה / טבעית / אורגנית250-500 ₪

למה דווקא פסט מאסטר?

כאשר אתם מחליטים להדביר תולעים עם פסט מאסטר, אתם יכולים להיות בטוחים שתקבלו את תוצאות ההדברה הטובות ביותר.

כל המדבירים שלנו הם בעלי הסמכה מטעם המשרד להגנת הסביבה, מכירים את כל שיטות ההדברה המתקדמות והיעילות ביותר ומקפידים להשתמש אך ורק עם חומרי הדברה נגד תולעים שאושרו על ידי משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה.

בנוסף, המחירים שלנו כוללים גם אחריות ארוכת טווח, כך שתמיד תוכלו להזמין את המדביר פעם נוספת לביתכם, ללא תוספת תשלום.

אנו מציעים את השירותים שלנו בפריסה ארצית רחבה, 24 שעות ביממה, כך שתוכלו לקבל מאיתנו מענה מיידי מתי שרק תזדקקו לכך. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

תשובות לשאלות נפוצות

למרות שמדובר במזיק שאיננו מסוכן, הוא אכן מזיק – בין אם כמטרד אסתטי, כמחולל נזקים בשטחים חקלאיים או כיצור שמחסל את הצמחייה בגינה הפרטית שלכם. הדברה של תולעים מרחיקה את המטרד הזה מהחיים שלכם במהירות.

תולעי עץ הורסות רהיטים ופריטים העשויים מעץ והן מתרבות בקצב מהיר במיוחד. הנזק שהן מסוגלות לייצר לרכוש הוא אדיר. שיטת ההדברה של התולעים הללו היא שונה, כיוון שקשה להגיע אל התולעים עצמן, אשר מסתתרות בתוך פריטי העץ. מסיבה זו, ההדברה שלהן איננה על יי ריסוס סטנדרטי, אלא בשיטה של איוד גז רעיל, חומר שמסוגל להיכנס לכל החריצים הכי קטנים שיש ולהשמיד אותן בצורה אפקטיבית.

שלשולים לא נחשבים למסוכנים, אך אם מגלים כמות גדולה במיוחד שלהן ומתחילים לראות נזקים לצמחיה, זה אומר שישנם בעלי חיים שמגיעים כדי לאכול אותן והם אלו שגורמים לעיקר הנזק לגינה. בשלב זה, כדאי לעצור את קצב ההתרבות המהיר של התועלים הללו: מומלץ להזמין שירותי הדברה מקצועיים, שירחיקו את המזיק ובאופן טבעי יובילו גם להפסקת ההגעה של בעלי החיים שתולעים מסוג זה משכו אליהן.