הדברת נדלים בבית היא שירות מבוקש מאוד אצלנו בחברת פסט מאסטר ואין זה פלא. אומנם מרבית הנדלים הקיימים בישראל אינם מסוכנים לאדם, אך המראה מרובה הרגליים שלהם מאוד מרתיע ומפחיד, גם בגינה ובוודאי שבתוך הבית.

ניתן לקרוא לנו עבור שירותי הדברה נגד נדלים במחירים נוחים ומשתלמים במיוחד, כולל קבלת אחריות מלאה על העבודה, ולהיות בטוחים כי הסביבה הביתית שלכם תהיה נקייה ממזיקים לקראת הקיץ. מה זה נדל, איך מתבצעת הדברה כזאת, כמה זמן זה לוקח וכמה זה יעלה לכם? הנה כל התשובות.

 

ריסוס נגד נדלים בבית במגוון שיטות, מחיר זול!

✔️ הדברת נדלים במחירים נוחים (בכל הארץ) – שירות מקצועי

✔️ אחריות בכתב ללקוח בסיום כל הדברה / ריסוס נגד נדלים

✔️ מגוון שיטות להדברה ירוקה של נדלים ואפשרות טיפול מנע

✔️ מדבירים מוסמכים וחומרים מאושרים בלבד…

✔️ לקבלת הצעת מחיר, התקשרו אלינו >>

טלפון: 050-8303463

 

הדברת נדלים בכל הארץ
הדברת נדלים בבית בפריסה ארצית מלאה

 

 

מהו נדל ואיך מזהים אותו?

זיהוי נדלים הינו דבר פשוט וזאת בשל המראה המיוחד שלהם שכולל מספר רב של זוגות רגליים, שיכול להתחיל מ- 15 ולהגיע גם ל-400. זוהי הסיבה שהם ידועים גם תחת השם מרבה רגליים.

תהליך ההתרבות שלהם כולל שחרור זרעים וטוויית קורים סביבם, כך שמעבר לזיהוי שלהם מבחינת מראה, ניתן להבין כי ישנם נדלים בסביבת מקום גם כאשר מבחינים בקורים צפופים על גבי הקרקע.

 

תעודת זהות: מי אתם נדלים? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעינדל – Chilopoda 
מחקלת זנים פרוקי-רגליים
האם מסוכן?רק מין אחד של נדלים ארסיים (מבין ארבעה נפוצים בישראל): נדל צהוב ונדלים בעלי צבעים בולטים – מצויים לרוב באזורים חמים במיוחד
נזקים אפשריים להם גורםזן הרבנדל הארסי (שם מדעי: Scolopendra) – בעל ארס רעיל. נשיכתו עשויה להכאיב ולגרום לתחושות אי נוחות ועשויה להוביל לנפיחות מקומית, חום ו/או הקאות אצל אנשים הרגישים להרכב הארס או לחלופין במקרה של עקיצת תינוק.
באילו מקומות נפוץ?כל הארץ – המזיק מצוי באזורים שונים בארץ, כל זן בהתאם לאזור הגיאוגרפי הטיפוסי לו
צבע המזיקחום, צהוב בהיר, שחור, צבעי אזהרה (צהוב ושחור)
איך נפטרים מנדלים? (שיטות מובילות)ריסוס (כימי או הדברה ירוקה). הדברה והרחקת מזיקים אחרים כגון חרקים ועכבישים. אפשרות נוספת היא פיזור של מלכודות דביקות (לא תמיד יעיל ב100%)
מחיר הדברת נדליםהחל מ-250 ₪

בישראל נפוצים 4 סוגי נדלים

כולם ארסיים אך רק סוג אחד באמת מסוכן לנו. כיצד תדעו לזהות מאיזה סוג כדאי להיזהר?

באמצעות הכרה של כל הסוגים שלהם, על שלל ההבדלים ביניהם:

#1 אצנדל – זהו נדל קטן יחסית בצבע אפור-צהבהב. הוא בעל 15 רגליים דקות שמאפשרות לו לטפס על קירות ותקרות בצורה קלה ומהירה. הוא אוהב להיות בתוך הבית וניזון מחרקים. הוא נפוץ בעיקר בהרי ירושלים, אזור הגולן והגליל העליון. הוא ארסי אך אינו מסוכן.

#2 קטנדל – נדל זה מאופיין בצבע חום בהיר, עם רגליים קצרות יותר אך רבות יותר. הוא רגיש מאוד לאור ולכן נפוץ למצוא אותו במקומות חשוכים דוגמת מתחת לאבנים שבחצר הבית. הוא נפוץ באזורים דוגמת ים המלח, באר שבע והנגב, עמק יזרעאל, אזור הגליל, החרמון והכרמל. גם הוא ארסי אך אינו מסוכן.

#3 נדליל (נדל שונה-פרקים) – זהו נדל בצבע בהיר שהינו דק וארוך מאוד. המראה שלו ייחודי וכולל עשרות עיניים שמאפשרות לו זוויות מבט רחבות. הוא רגיש לאור ואוהב להתחבא מתחת לאבנים ועלים בגינה. הוא נפוץ באזורים רבים בארץ, דוגמת ירושלים, הכינרת, מדבר יהודה, ים המלח, החרמון והנגב. גם במקרה הזה מדובר בנדל ארסי אך שאינו מסוכן.

#4 רבנדל ארסי – זהו הנדל הגדול ביותר מבין אלו שנפוץ למצוא בישראל. הוא מחולק ל- 26 פרקים בגופו ויכול להגיע עד לגודל של 17 ס"מ. זוגות הרגליים שלו בעלות צבע אדום ורוב גופו שחור. צבעים אלו הינם צבעי אזהרה ולמעשה מרמזים על כך שמדובר בזן ארסי ומסוכן, כזה שעלול לגרום לחום ולהקאות אצל בני אדם. נדל זה נפוץ מאוד באזור מישור החוף, ירושלים, מדבר יהודה והערבה ואם אתם נתקלים בו חשוב כי תישמרו מרחק ותזמינו אותנו מיד. לקריאה נוספת: הדברת רבנדל ארסי

 

נדלים בבית - איך נפטרים
נדלים בבית – איך נפטרים? פסט מאסטר הדברות

 

מדוע נדלים מגיעים אליכם לבית?

באופן כללי, נדלים אוהבים מקומות חשוכים, קרירים ולחים, כך שאם הם הגיעו אליכם, כנראה שהבית שלכם אינו שופע בקרני שמש ושאולי גם ישנה רטיבות ולחות גבוהה מהרגיל במטבח, חדר האמבטיה או המרתף שלכם. זוהי הסיבה שחשוב לאוורר את החדרים הללו ככל שניתן.

עוד סיבה להגעתם אל הבית שלכם היא כנראה חרקים אחרים שנמצאים בו ומהווים מזון עבורם ושלא הזמנתם כנגדם שירותי הדברה בזמן.

 

איך מדבירים נדלים?

אז איך להרחיק נדלים מהבית? הדרך להדביר נדלים בצורה שתסלק אותם לצמיתות היא באמצעות מגוון שיטות הריסוס שמתבצעות על ידי חברתנו בצורה קפדנית ויעילה.

אנו גאים לבצע הדברת מזיקים באמצעות שימוש במיטב החומרים הקיימים בשוק, סוגי חומרים להדברת נדלים שרק מדביר מוסמך יודע להשתמש בהם.

ריסוס נגד נדלים מתבצע בדרך כלל באמצעות חומר בשם Lambada Star בריכוז של עד 9.7% כאשר נהוג להשתמש בו בחודשים אפריל עד מאי, לפני עליית הטמפרטורות והלחות.

חומר זה הינו פירתרואידי והוא מסוגל לקטול גם חרקים אחרים בתוך ובסביבת הבית כך שהוא מטפל גם בבעיות של ג'וקים, נמלים, פשפשים, פרעושים, קרציות ועוד.

תהליך ההדברה לוקח כשעתיים בלבד ובסיומו ניתן לחזור אל הבית ללא חשש.

 

מחיר הדברת נדלים

מחיר טיפול בנדלים נקבע ע"פ גודל השטח המיועד להדברה ומורכבות העבודה. טווח המחירים להדברה כזאת הינו:

הדברת נדלים מחיר לפי סוג השירותמחירים מומלצים
מחיר מדביר נדלים לדירההחל מ-250 ₪
הדברת נדלים בגינה החל מ-300 ₪
המחיר להדברה משולבת (בית + גינה) החל מ-400 ₪
מחיר הדברת נדלים אורגנית החל מ-250 ₪

אצלנו בחברת פסט מאסטר המחירים הללו גם כוללים אחריות לתקופת זמן ארוכה, כך שתקבלו מאיתנו ביקורים נוספים במקרה הצורך. צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

 

הדברת נדלים בדרך טבעית

קיימות גם מספר דרכים לביצוע הדברת נדלים טבעית, כשהדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לחסום כמה שיותר פתחים שדרכם הם עלולים להיכנס לביתכם, דוגמת חריצים בקירות, בחלונות ובדלתות.

מעבר לכך, עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

  • העלמת מקורות מזון – במידה ומסלקים את מזונותיו של הנדל שהינם חרקים אחרים, הוא ינדוד למקומות אחרים. לשם כך רצוי להזמין אותנו על מנת לבצע תהליך זיהוי ודאי לקיומם של מזיקים נוספים בבית.
  • אוורור הבית וסידור הבלגאן – נדלים אוהבים להסתתר ברוב שעות היום במקומות חשוכים ולחים. על כן דאגו לאוורר ככל שניתן את הבית (במיוחד את המטבח וחדר האמבטיה), לפתוח את החלונות כך שקרני השמש יחדרו לכל הבית ולסדר את החצר שלכם כך שלא יהיו בה מקומות מסתור עבורם.
  • שימוש בפיתיונות דבק – שכוללים ריחות שמושכים את הנדלים. הפיתיונות אינם רעילים לאדם ולא גורמים נזק לסביבה. נהוג להשתמש בפיתיונות מהסוג הזה גם לצרכי קביעת זן הנדל שאותו יש להדביר, כך שתמיד תוכלו לרכוש אותם דרכנו.

 

נדלים בגינה הדברה
הדברת נדלים בגינה עם פסט מאסטר

תשובות לשאלות נפוצות

חשוב לזכור שכל הנדלים ארסיים, אך ישנו סוג מסוים שחי באזורים חמים בארץ והפרטים המשתייכים אליו בהחלט נחשבים למסוכנים. על אף השכיחות הנמוכה יחסית של הפרטים המשתייכים לזן הזה, מוטב שלא לקחת סיכון ולהזמין שירותי הדברה מקצועיים, במידה שרואים אפילו נדל אחד בבית – על אחת כמה וכמה אם מוצאים כמה מהם ולא בטוחים לאיזה זן הם משתייכים. יש לזכור, כי הזן הארסי עלול לנשוך ולהכאיב לבני אדם והנזק הבריאותי עלול להיות חמור במיוחד אצל תינוקות.

לא ניתן לאטום את הבית באופן הרמטי נגד מזיקים בצורה מכאנית, לכן אנחנו בפסט מאסטר מציעים שירותי הדברה מקצועיים ומתאימים את סוג ההדברה אל המזיק שחדר אל ביתכם. כאשר אתם מזמינים הדברה נגד נדלים, אתם מבטיחים את העלמתם מהבית במידה והם כבר חדרו אליו. בנוסף, "על הדרך", ההדברה מחסלת גם חרקים רבים נוספים וטורדניים, שבוודאי תשמחו שלא ייכנסו אליכם הביתה.

ישנן שיטות הדברה טבעיות וירוקות נגד חרקים שונים, שיכולות ללא ספק להרחיק מזיקים לתקופה מסוימת מן הבית. עם זאת, אנחנו בפסט מאסטר ממליצים על ריסוס נגד נדלים, שיעילותו מגיעה למקסימום כאשר משתמשים בו בעונת האביב, לפני שמזג האוויר מתחמם והם מתחילים להתרבות בקצב גבוה. אנו מעניקים ייעוץ מלא בנוגע לפעולת ההדברה, לרבות התנהלות נכונה לפני ההדברה ובמיוחד אחריה, על מנת שתוכלו לחזור לבית שלכם בסיום הפעולה ולהרגיש בטוחים.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.