הדברת נדלים היא שירות מבוקש מאוד אצלנו בחברת פסט מאסטר ואין זה פלא. אומנם מרבית הנדלים הקיימים בישראל אינם מסוכנים לאדם, אך המראה מרובה הרגליים שלהם מאוד מרתיע ומפחיד, גם בגינה ובוודאי שבתוך הבית.

דרכנו תוכלו להזמין שירותי הדברה נגד נדלים במחירים נוחים ומשתלמים במיוחד, כולל קבלת אחריות מלאה על העבודה, ולהיות בטוחים כי הסביבה הביתית שלכם תהיה נקייה ממזיקים לקראת הקיץ. מה זה נדל, איך מתבצעת הדברה נגד נדלים, כמה זמן לוקחת הדברת נדלים בבית וכמה זה יעלה לכם? הנה כל התשובות.

 

ריסוס נגד נדלים במגוון שיטות – מדבירי נדלים מורשים

✔️ הדברת נדלים במחירים נוחים (בכל הארץ) – שירות מקצועי

✔️ אחריות בכתב ללקוח בסיום כל הדברה או ריסוס נגד נדלים

✔️ מגוון שיטות להדברה ירוקה של נדלים ואפשרות טיפול מנע נגד חזרת הנדלים

✔️ שימוש בחומרים מורשים ע”י המשרד להגנת הסביבה ומדבירים מוסמכים בלבד

✔️ לקבלת הצעה מיידית לשירותי הדברת נדל 24 שעות >>

חייגו כעת לפסט מאסטר: 050-8303463

 

הדברת נדלים בכל הארץ
הדברת נדלים בפריסה ארצית מלאה

 

 

מהו נדל וכיצד מזהים אותו?

זיהוי נדלים הינו דבר פשוט וזאת בשל המראה המיוחד שלהם שכולל מספר רב של זוגות רגליים, שיכול להתחיל מ- 15 ולהגיע גם ל-400. זוהי הסיבה שנדלים ידועים גם תחת השם מרבה רגליים.

תהליך ההתרבות של הנדלים כולל שחרור זרעים וטוויית קורים סביבם, כך שמעבר לזיהוי שלהם מבחינת מראה, ניתן להבין כי ישנם נדלים בסביבת מקום גם כאשר מבחינים בקורים צפופים על גבי הקרקע.

 

תעודת זהות: מי אתם נדלים? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפיין תשובה
שם מדעי נדל – Chilopoda 
מחקלת זנים  פרוקי-רגליים
האם מסוכן? רק מין אחד של נדלים ארסיים (מבין ארבעה נפוצים בישראל): נדל צהוב ונדלים בעלי צבעים בולטים – מצויים לרוב באזורים חמים במיוחד
נזקים אפשריים להם גורם זן הרבנדל הארסי (שם מדעי: Scolopendra) – בעל ארס רעיל. נשיכתו עשויה להכאיב ולגרום לתחושות אי נוחות ועשויה להוביל לנפיחות מקומית, חום ו/או הקאות אצל אנשים הרגישים להרכב הארס או לחלופין במקרה של עקיצת תינוק.
באילו מקומות נפוץ? כל הארץ – המזיק מצוי באזורים שונים בארץ, כל זן בהתאם לאזור הגיאוגרפי הטיפוסי לו
צבע המזיק חום, צהוב בהיר, שחור, צבעי אזהרה (צהוב ושחור)
איך נפטרים מנדלים? (שיטות מובילות) ריסוס (כימי או הדברה ירוקה). הדברה והרחקת מזיקים אחרים כגון חרקים ועכבישים. אפשרות נוספת היא פיזור של מלכודות דביקות (לא תמיד יעיל ב100%)
מחיר הדברת נדלים החל מ-200 ₪

 

בישראל נפוצים 4 סוגי נדלים

כולם ארסיים אך רק סוג אחד באמת מסוכן לנו. כיצד תדעו לזהות מאיזה סוג כדאי להיזהר? באמצעות הכרה של כל הסוגים שלהם, על שלל ההבדלים ביניהם:

#1 אצנדל – זהו נדל קטן יחסית בצבע אפור-צהבהב. הוא בעל 15 רגליים דקות שמאפשרות לו לטפס על קירות ותקרות בצורה קלה ומהירה. הוא אוהב להיות בתוך הבית וניזון מחרקים. הוא נפוץ בעיקר בהרי ירושלים, אזור הגולן והגליל העליון. הוא ארסי אך אינו מסוכן.

#2 קטנדל – נדל זה מאופיין בצבע חום בהיר, עם רגליים קצרות יותר אך רבות יותר. הוא רגיש מאוד לאור ולכן נפוץ למצוא אותו במקומות חשוכים דוגמת מתחת לאבנים שבחצר הבית. הוא נפוץ באזורים דוגמת ים המלח, באר שבע והנגב, עמק יזרעאל, אזור הגליל, החרמון והכרמל. גם הוא ארסי אך אינו מסוכן.

#3 נדליל (נדלן שונה-פרקים) – זהו נדל בצבע בהיר שהינו דק וארוך מאוד. המראה שלו ייחודי וכולל עשרות עיניים שמאפשרות לו זוויות מבט רחבות. הוא רגיש לאור ואוהב להתחבא מתחת לאבנים ועלים בגינה. הוא נפוץ באזורים רבים בארץ, דוגמת ירושלים, הכינרת, מדבר יהודה, ים המלח, החרמון והנגב. גם במקרה הזה מדובר בנדל ארסי אך שאינו מסוכן.

#4 רבנדל ארסי – זהו הנדל הגדול ביותר מבין אלו שנפוץ למצוא בישראל. הוא מחולק ל- 26 פרקים בגופו ויכול להגיע עד לגודל של 17 ס”מ. זוגות הרגליים שלו בעלות צבע אדום ורוב גופו שחור. צבעים אלו הינם צבעי אזהרה ולמעשה מרמזים על כך שמדובר בזן נדלים ארסי ומסוכן, כזה שעלול לגרום לחום ולהקאות אצל בני אדם. נדל זה נפוץ מאוד באזור מישור החוף, ירושלים, מדבר יהודה והערבה ואם אתם נתקלים בו חשוב כי תישמרו מרחק ותזמינו אותנו מיד.

 

נדלים בבית - איך נפטרים
נדלים בבית – איך נפטרים? פסט מאסטר הדברות

 

מדוע נדלים מגיעים אליכם לבית?

באופן כללי, נדלים אוהבים מקומות חשוכים, קרירים ולחים, כך שאם הם הגיעו אליכם, כנראה שהבית שלכם אינו שופע בקרני שמש ושאולי גם ישנה רטיבות ולחות גבוהה מהרגיל במטבח, חדר האמבטיה או המרתף שלכם. זוהי הסיבה שחשוב לאוורר את החדרים הללו ככל שניתן.

עוד סיבה להגעת הנדלים אל הבית שלכם היא כנראה חרקים אחרים שנמצאים בו ומהווים מזון עבורם ושלא הזמנתם כנגדם שירותי הדברה בזמן.

 

כיצד מבצעים הדברת נדלים?

אז איך להרחיק נדלים מהבית? הדרך לבצע הדברת נדלים בצורה שתסלק אותם לצמיתות היא באמצעות מגוון שיטות הריסוס שמתבצעות על ידי חברתנו בצורה קפדנית ויעילה. אנו גאים לבצע הדברת מזיקים באמצעות שימוש במיטב החומרים הקיימים בשוק, סוגי חומרים להדברת נדלים שרק מדביר נדלים מוסמך ידע להשתמש בהם.

ריסוס נגד נדלים מתבצע בדרך כלל באמצעות חומר בשם Lambada Star בריכוז של עד 9.7% כאשר נהוג להשתמש בו בחודשים אפריל עד מאי, לפני עליית הטמפרטורות והלחות. חומר זה הינו פירתרואידי והוא מסוגל לקטול גם חרקים אחרים בתוך ובסביבת הבית כך שהוא מטפל גם בבעיות של ג’וקים, נמלים, פשפשים, פרעושים, קרציות ועוד.

תהליך ההדברה לוקח כשעתיים בלבד ובסיומו ניתן לחזור אל הבית ללא חשש.

 

מחיר הדברת נדלים – כמה עולה?

מחיר טיפול בנדלים נקבע ע”פ גודל השטח המיועד להדברה ומורכבות העבודה. טווח המחירים להדברה נגד נדלים הינו:

הדברת נדלים מחיר לפי סוג השירות מחירים מומלצים להדברה של נדלים
עלות ביקור מדביר נדלים 250 – 150 ₪
מחיר מדביר נדלים לדירה החל מ-200 ₪
הדברת נדלים בגינה החל מ-300 ₪
המחיר להדברה משולבת (בית + גינה) החל מ-400 ₪
מחיר הדברת נדלים אורגנית החל מ-200 ₪

אצלנו בחברת פסט מאסטר המחירים הללו גם כוללים אחריות לתקופת זמן ארוכה, כך שתקבלו מאיתנו ביקורים נוספים במקרה הצורך. צרו איתנו קשר לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

הדברת נדלים בדרך טבעית

קיימות גם מספר דרכים לביצוע הדברת נדלים טבעית, כשהדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לחסום כמה שיותר פתחים שדרכם הם עלולים להיכנס לביתכם, דוגמת חריצים בקירות, בחלונות ובדלתות.

מעבר לכך, עליכם לבצע את הפעולות הבאות:

  • העלמת מקורות מזון – במידה ומסלקים את מזונותיו של הנדל שהינם חרקים אחרים, הוא ינדוד למקומות אחרים. לשם כך רצוי להזמין אותנו על מנת לבצע תהליך זיהוי ודאי לקיומם של מזיקים נוספים בבית.
  • אוורור הבית וסידור הבלגאן – נדלים אוהבים להסתתר ברוב שעות היום במקומות חשוכים ולחים. על כן דאגו לאוורר ככל שניתן את הבית (במיוחד את המטבח וחדר האמבטיה), לפתוח את החלונות כך שקרני השמש יחדרו לכל הבית ולסדר את החצר שלכם כך שלא יהיו בה מקומות מסתור עבורם.
  • שימוש בפיתיונות דבק – שכוללים ריחות שמושכים את הנדלים. הפיתיונות אינם רעילים לאדם ולא גורמים נזק לסביבה. נהוג להשתמש בפיתיונות מהסוג הזה גם לצרכי קביעת זן הנדל שאותו יש להדביר, כך שתמיד תוכלו לרכוש אותם דרכנו.

 

נדלים בגינה הדברה
הדברת נדלים בגינה עם פסט מאסטר