אם גם אצלכם מתחילות להופיע צרעות בבית ובחצר עם בוא האביב, חשוב שתזמינו שירות הדברת צרעות. אנו מציעים שירותי הדברה של צרעות מקצועיים ויעילים, אשר ניתנים על ידי מדבירים מוסמכים בפריסה ארצית רחבה ובמחירים משתלמים במיוחד, כולל אחריות מלאה על העבודה.

רוצים לדעת איך להיפטר מצרעות בצורה יעילה, כמה עולה להדביר צרעות ומדוע כדאי לכם ליצור קשר דווקא איתנו? המשיכו לקרוא…

 

ריסוס נגד צרעות והרחקתן לצמיתות – מדבירי צרעות מורשים

✔️ הדברת צרעות בבית, בחצר, בבית עסק ובמבנים תעשייתיים או חקלאיים

✔️ הדברת קן הצרעות בכל יישוב בישראל (מגיעים מהר!)

✔️ מגוון שיטות להדברה ירוקה והסרת קן צרעות מהבית ללא הפצת רעלים

✔️ הדברת צרעות באמצעות חומרים מורשים ע”י המשרד להגנת הסביבה בלבד

✔️ לקבלת הצעת מחיר ממדביר צרעות 24 שעות ביממה >>

חייגו אלינו: 050-8303463

 

ריסוס נגד צרעות וסילוק הקן – מחירים נוחים בכל הארץ

 

 

הדברה נגד צרעות – (לא) נעים להכיר!

הצרעות משתייכות לסדרת בעלי החיים הקרויה “דבוראים” והן למעשה קרובות משפחה של הדבורים. חייהן של הצרעות סובבים סביב הקן והמלכה שלהן, אותה הן משרתות ומזינות. הצרעות פעילות מאוד בתקופת האביב, בה הן מחפשות את המקום האידאלי להקמת הקן בו יוכלו להתרבות בבטחה.

ישנם מספר מינים של צרעות בישראל, ביניהם:

  • הצרעה הגרמנית (גודלה עד כ-3 ס”מ)
  • הצרעה המזרחית (שהיא למעשה הדבור השחור שכולנו מכירים וגודלה יכול להגיע עד ל-3.5 ס”מ)
  • הצרעה הפלכית

הצרעה הבעייתית ביותר היא זו המזרחית וזאת בשל כמות הצרעות העצומה שנמצאת בכל קן, שיכולה להגיע גם לעשרות אלפים.

 

תעודת זהות: מי את צרעה? תכונות ומאפיינים בולטים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיצרעות ישתייכו לרוב למשפחות Polistinae או Vespinae
שמות נוספים דו-כנפיים
האם מסוכנת?אינן מסכנות חיים אבל עלולות לעקוץ כמה פעמים
נזקים אפשריים להם הצרעה גורמתעקיצת צרעה כואבת מאוד לאדם, מחסלות חרקים חיוניים ליבולים
באילו מקומות צרעות נפוצות?חצרות בתים, ארגזי תריסים, ארונות חשמל
צבע המזיקשחור, חום-צהוב
איך נפטרים מצרעות? (שיטות מובילות)ריסוס לקן, פיתיונות מורעלים
מחיר הדברת צרעותהחל מ-250 ₪

 

בסרטון – צוות פסט מאסטר מסביר על הדברת קן צרעות:

 

מדוע חשוב להדביר צרעות?

הדברה נגד צרעות היא דבר הכרחי בשל העוקץ המאוד כואב שלהן. אומנם עקיצה בודדת לא באמת יכולה לסכן את חייו של אדם, אך מאחר ולעומת דבורים, צרעות אינן מתות לאחר עקיצה, הרי שהן יכולות לעקוץ כמה פעמים וזה כבר דבר מסוכן.

מעבר לזאת, אי אפשר להתעלם מההימצאות שלהן בגינה ובוודאי שלא בתוך הבית, מה שמחייב הדברה כמה שיותר מוקדם, על מנת למנוע את הופעתן בכמויות גדולות.

יש לציין כי לא כל בכל המקרים הימצאות של צרעות מחייבת הדברה. במידה ומדובר בזיהוי של צרעות מסוימות באזורי גידול חקלאיים, הדבר יכול להוות יתרון מאחר והן מסוגלות לחסל חרקים שפוגעים ביבולים.

מדובר למעשה בסוג של הדברה טבעית של צרעות כנגד מזיקים אחרים, מבלי שיעלה הצורך בשימוש בחומרי ריסוס כימיים. אנחנו נעזור לכם לזהות באופן ודאי את סוג הצרעות ובהתאם לזאת לדעת איזה סוג של הדברה להזמין, אם בכלל.

 

כיצד מדבירים צרעות? שיטות הדברה של קן צרעות

על מנת לבצע הדברת צרעות בבית בצורה יעילה, יש ראשית כל לאתר את הקן, שזהו המקור ממנו הצרעות יוצאות. שם גם מתפתחות הביצים והשמדת הקן תביא להשמדת אוכלוסיית הצרעות באופן סופי. לאחר איתור הקן, מדביר צרעות מורשה יכול להשתמש באחת מהשיטות הבאות לשם ביצוע הדברה שלו:

✔️ ריסוס דבק – בשיטה זו מרסס המדביר חומר דביק על כל הקן וסביבתו. הצרעות שיוצאות מן הקן נרטבות מחומר הדבק שמונע מהכנפיים שלהן לתפקד. לאחר מספר ימים הצרעות המודבקות מתות וכך גם המלכה שאינה יכולה לקבל מזון דרכן.

✔️ ריסוס ישירות לתוך הקן – הדברת קן צרעות יכולה להתבצע גם באמצעות שימוש ברעל ייעודי לצרעות כאשר המדביר מרסס אותו לתוך הקן. ריסוס נגד צרעות נחשב לשיטת ההדברה היעילה ביותר והוא גורם לכך שכל הצרעות שבתוך הקן יושמדו, כולל המלכה, הזחלים והביצים.

✔️ פיתיונות מורעלים – ישנן צרעות שניזונות מחרקים ואילו אחרות מצמחים. בהתאם לסוג הצרעה, המדביר שלנו בוחר את מקור המזון האהוב עליה ומפזר אותו בסמוך לקן. הצרעות אוספות את המזון, מכניסות אותו לתוך הקן ומרעילות את כולו.

לאחר ביצוע שיטות אלו ממתינים מספר ימים עד למותה של כל אוכלוסיית הקן, עוקרים אותו מהמקום ומבצעים ריסוס על גבי מקום ההתקנה שלו לכל מקרה בו נותרו ביצים או זחלים חיים.

 

הדברה של קן צרעות - פסט מאסטר
הדברה של קן צרעות – פסט מאסטר

 

באילו חומרי ריסוס נגד צרעות משתמשים?

ישנם שני תכשירי ריסוס מרכזיים שבהם משתמשים לצרכי הדברת צרעות – דיפטרון א’.ס’ או צרעון.

תכשירים אלו אינם נמכרים לשימוש לציבור הרחב ולמעשה רק מדביר צרעות מורשה מוסמך לעבוד איתם, מאחר והם נחשבים לרעילים גם לאדם.

בזמן הריסוס המדביר מגן על עצמו באמצעות מיגון נשימתי מתאים ומפאת פוטנציאל הרעילות של חומרים אלו יש לדאוג לפינוי בני אדם, חיות מחמד וחיות משק מסביבת העבודה של המדביר.

לא משנה איזה חומר הדברה נגד צרעות יבחר המדביר מבין השניים, השימוש בו חייב להתבצע בשעות החשיכה, מאחר והחומרים הפעילים בתרסיס רגישים מאוד לאור השמש ומאבדים מהאפקטיביות שלהם.

 

האם ניתן לבצע הדברה נגד צרעות לבד?

אם זיהיתם את קן הצרעות בעצמכם ועלתה בכם השאלה האם לבצע הדברת צרעות לבד או עם חברה מקצועית, התשובה היא שממש לא כדאי לכם לנסות לבצע זאת בעצמכם.

צרעות מתחילות לעקוץ כאשר הן מורגשות מאוימות כך שללא ביגוד מתאים, שיש רק למדבירים מקצועיים, אתם פשוט תסכנו את עצמכם.

כמו כן, אינכם רשאים להשתמש בחומרי הדברה חזקים ואם בכל זאת תשיגו אותם, תסכנו את בריאותכם, מה גם שאינכם בעלי הידע והניסיון להשמיד את הקן לחלוטין והצרעות יחזרו.

בנוסף, עליכם לקחת בחשבון שצרעות מסוגלות להקים את הקן שלהן לא רק על גבי עצים או על פני האדמה, אלא גם בתוך חלונות, מחסנים, פרגולות ואפילו מזגנים.

מה עושים נגד צרעות במקרים מורכבים שכאלה? פונים לחברת הדברה מקצועית אשר תדע להציע לכם שימוש בפתרונות חכמים שלא ירעילו את תושבי הבית.

אצלנו בפסט מאסטר נוכל להציע לכם הדברה ירוקה של צרעות ודבורים ומזיקים נוספים ולבצע זאת בצורה חכמה ויעילה.

 

הרחקת צרעות באופן עצמאי

מה כן תוכלו לעשות בעצמכם? לנסות לבצע הרחקה של הצרעות באמצעות שיטות טבעיות למיניהן. הרחקת צרעות היא דבר מתאים כאשר הקן עצמו ממוקם הרחק מהבית, הגינה או החצר שלכם אבל הצרעות בכל זאת מגיעות עד אליכם.

הדבר יכול להתבצע באמצעות גידול של צמחים מסוימים שידועים כדוחי צרעות, כגון נענע או תימין וריסוס הבית וסביבתו מעת לעת בשמנים אתריים כגון שמני הציטרונלה והאקליפטוס, שמצוינים להרחקת סוגים נוספים של חרקים מעופפים כגון הדברת דבורים, יתושים, זבובים, ברחשים ועוד.

שיטה נוספת להרחקת צרעות היא באמצעות הזזת הקן שלהן מהמקום, אך זה כבר חייב להתבצע באמצעות מדביר מקצועי, בשל הסכנה הרבה הטמונה בעקיצות שלהן.

 

מחיר הדברת צרעות – כמה עולה הדברה מקצועית?

עלות הדברת קן צרעות תלויה במורכבות העבודה, גודל הקן ובאיזו שיטת הדברה בוחרים (ריסוס, פיתיונות או שילוב ביניהם). להלן טווחי מחיר ממוצעים:

 

מחירי הדברה של צרעותכמה עולה להדביר צרעות? (מחירון מומלץ)
המחיר של הדברת צרעות בפנים הבית250-450 ₪
כמה עולה להדביר צרעות בגינה או בחצר250-450 ₪
הדברת צרעות בגג – מחירים250-450 ₪
מחירי הדברת צרעות בגן ילדים, בית כנסת, משרד או עסק250-450 ₪

מחיר הדברת צרעות דרך חברת פסט מאסטר יכלול כמובן גם אחריות מלאה על העבודה, כך שתקבלו גם ביקורים נוספים במידת הצורך, ללא תוספת תשלום כלשהי. צרו איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים.

 

הדברת צרעות - שאלות ותשובות נפוצות

עקיצה של צרעות עלולה להכאיב עד מאוד ובנוסף, למרות הדמיון הוויזואלי של צרעות לדבורים – בניגוד אליהן הצרעות מסוגלות לעקוץ מספר פעמים. הרחקת קן צרעות הוא חיוני והכרחי הן למניעת העקיצה שלהן והן למניעת הנזק הרב שהן מחוללות לדינמיקה הטבעית העדינה של הטבע. צרעות ניזונות מחרקים החיוניים ליבולים ולגידולים חקלאיים, לכן אם התגלה קן צרעות ואפילו אם הוא איננו קרוב למקום מגורים, אך סמוך לשדה חקלאי, מוטב להיפטר ממנו.

צרעות דומות מאוד לדבורים, אך תפקידן בטבע הוא שונה בתכלית. הדבורים מהוות חלק בלתי נפרד ממחזור החיים של הפרחים והן מייצרות דבש, על כן השמדת קן דבורים איננו חוקי וחשוב לאבחן האם הנחיל הינו של דבורים או צרעות. מדביר מקצועי שיגיע למקום, יידע האם מדובר בקן צרעות או בקן דבורים וגם יאתר את מיקומו המדויק. בהתאם לאבחנה תתקבל ההחלטה הנכונה והיעילה ביותר בנוגע לטיפול בבעיה, בין אם תהיה זו הרחקת קן הדבורים למיקום מרוחק מאזור מגורים מבלי לפגוע בו, או לחילופין הדברת צרעות באמצעים הרלוונטיים.

מרבית שיטות ההדברה נגד צרעות, כוללות שימוש בחומרים רעילים לבני אדם ולבעלי חיים. מסיבה זו, המדביר עצמו נעזר בביגוד מגן מתאים ומורה על הרחקת דיירי הבית מן האזור. זוהי הדרך האפקטיבית ביותר להתמודד עם מכת צרעות אגרסיבית שפוקדת סביבת מגורים. במקביל, ניתן להרחיק במידת מה מזיקים מעופפים כמו צרעות (וגם ברחשים שונים ויתושים טורדניים), על ידי שתילת צמחייה שריחה דוחה אותם, כגון תימין ונענע.