נעקצתם? חושבים שזו עקיצת פרעוש? שילחו לנו תמונה לוואטסאפ לזיהוי האם מדובר בפרעושים או במזיק אחר ונוכל לסייע בהדברה מקצועית ויעילה! 

סובלים מעקיצות באזור הרגליים? ייתכן שאלו עקיצות פרעושים!

רצוי שלא תתעלמו מהעניין, שכן מדובר בתופעה שלא תיעלם לבד, מה שרק יגרום לפגיעה קשה יותר באיכות חייכם וגם עלול לפגוע בבריאותכם.

איך תדעו האם באמת מדובר בפרעושים או במזיק אחר שעוקץ, איך נראית עקיצת פרעוש ומה ההבדל במראה שלה לעומת עקיצות של חרקים אחרים, האם זה מסוכן לבני אדם ואיך מטפלים במזיק הטורדני.

 

עקיצות פרעושים – זיהוי והדברה (ייעוץ בוואטסאפ)

✔️ רוצים לדעת אם פרעוש עקץ אתכם? שלחו לנו תמונה ונסייע

✔️ זיהוי עקיצות פרעושים לפי תמונה וואטסאפ! 

✔️ הדברת פרעושים במחירים נוחים בכל הארץ

✔️ לבית נקי מפרעושים – חייגו אלינו >>

לטלפון: 050-8303463

 

עקיצות פרעושים
עקיצות פרעושים – שירותי הדברת פרעושים ע"י מדבירים מורשים!
 

 

איך מזהים עקיצות פרעושים?

עקיצה של פרעוש יכולה להיות מאוד דומה לעקיצות של מזיקים אחרים.

העקיצה עצמה אינה גדולה אך מאוד מציקה ומגרדת ואחד המאפיינים שלה הוא מעין הילה סביבה.

איך מזהים אותה באופן ודאי? אחת האפשרויות שאנחנו מציעים לכם בפסט מאסטר היא זיהוי עקיצות של פרעושים לפי תמונה. פשוט שילחו לנו את התמונה של העקיצה דרך הוואטסאפ ואנחנו ניתן לכם תשובה במהירות.

מעבר לזאת, ישנם גם מאפיינים נוספים שיעזרו לכם לקבוע בעצמכם האם אכן מדובר בעקיצה של פרעוש:

✔️ מיקום העקיצות – פרעושים אוהבים לעקוץ במקומות ספציפיים. באילו אזורים פרעושים עוקצים? הם יכולים לעקוץ בכל מקום חשוף בגוף, אך בדרך כלל אלו הרגליים ובאופן יותר ממוקד, כפות הרגליים עד הברכיים.

✔️ דפוס העקיצות – פרעושים עוקצים כמעט תמיד במקבצים שסמוכים מאוד אחד לשני.

✔️ תזמון העקיצות – בעוד רוב רובם של החרקים העוקצים עושים זאת בעיקר בשעות החשיכה, לפרעושים זה לא ממש משנה והם פעילים לאורך כל שעות היום והלילה.

✔️ יש לכם חיית מחמד – באופן מיידי הדבר אמור לעלות אצלכם את החשד לכך שמדובר בעקיצה של פרעוש.

✔️ ראיתם את הפרעוש בעיניים – הפרעוש הוא מעין חרק קטן וקופצני וניתן לשים לב אליו אם יש לכם מצעים לבנים או בקרבת חיית המחמד שלכם, אם יש לכם כזאת.

 

מה ההבדל בין עקיצות פרעושים לעקיצות פשפשים?

רבים מתבלבלים בין עקיצות פרעושים לפשפשים ולכן חשוב גם להכיר את ההבדלים ביניהם.

מה ההבדל בין עקיצות פרעושים לעקיצות פשפשים

אומנם מדובר בשני מזיקים מוצצי דם וזוהי גם הסיבה למה פרעושים עוקצים (הם ניזונים מדמם של יונקים, כגון חיות מחמד ואנשים), אך העקיצות של הפרעושים הרבה יותר קטנות ולעומת עקיצות פשפשים הן אינן מופיעות במקבץ טורי אלא פשוט בסמיכות אחת לשנייה.

עוד הבדל טמון בכך שהפשפשים לעומת הפרעושים פעילים אך ורק בלילה ובדרך כלל עוקצים כאשר אתם שוכבים על המיטה ולכן העקיצות יכולות להופיע בכל חלקי הגוף ולא רק באזור הרגליים.

בנוסף חשוב להכיר גם את ההבדלים מבחינת הנזקים האפשריים כתוצאה מהעקיצות. בעוד עקיצות פשפשים אינן מסוכנות ולא יכולות להעביר מחלות לאדם, עקיצות פרעושים כן יכולות להיות מסוכנות ולהעביר מחלות קשות לאדם, בין היתר תולעי סרט, טיפוס מוריני ודבר.

מלבד המחלות שיכולות לעבור, עקיצות פרעושים יכולות לגרום גם לתגובה אלרגית קשה של גרד בלתי פוסק ולהתפתחות דלקת במקום.

הפציעה בעור יכולה גם להסתיים עם זיהום של חיידק הטטנוס המסוכן. במקרה של עקיצות פשפשים סיבוכים כמעט ולא קיימים, מלבד גירוד ותחושת צריבה.

מתי עקיצות של פרעושים מצריכות טיפול רפואי? במידת הצורך, רופא המשפחה עשוי לרשום לכם כדורי אנטי-היסמין ולעיתים אף אנטיביוטיקה אם העור הזדהם כתוצאה מהדלקת והגרד.

מקרים קיצוניים של אלרגיה חריפה לפרעושים מחייבים אשפוז וזאת כאשר חום הגוף עולה וישנם קשיי נשימה.

עוד חשוב לדעת שעקיצות פרעושים מסכנות נשים בהריון ותינוקות ושבמקרה של עקיצות פרעושים על חיות מחמד, הדבר עלול לא רק לגרום לחיית המחמד גירוד וסבל רב אלא גם להביא בסופו של דבר לפגיעה באיברים הפנימיים בעקבות הטלות מרובות של ביצים.

הפשפשים לעומת זאת, למרות מה שמקובל לחשוב, אינם טפילים של חיות מחמד בכלל ואינם מהווים סכנה להם.

 

מאפייןעקיצות פרעושיםעקיצות פשפשים
גודל העקיצותעקיצות קטנותעקיצות גדולות
מיקום העקיצותבאזור כפות הרגליים, הקרסול והשוקבזרועות, הגב והבטן ואזורים חשופים
צורת העקיצותבליטות אדומות קטנות עם הילה סביבןבליטות אדומות עם נקודה כהה במרכזן
מתי מופיעות העקיצותאחרי הליכה, שהייה בדשא או על שטיחלאחר שכיבה בלילה במיטה או על ספה
מה עושות העקיצותמגרדות ויוצרות תחושת דלקתמגרדות ויוצרות תחושת צריבה

איך פרעושים מגיעים לבית שלכם?

נשאלת השאלה, איך פרעושים מגיעים הביתה מלכתחילה? הרי לא מדובר בחרק שמגיע מהביוב, הוא לא מעופף וגם לא מגיע ממזון רקוב. אז איך בכל זאת הם הגיעו אליכם הביתה?

משום שפרעושים הם טפילים של בעלי דם חם, סביר להניח שיש אצלכם פרעושים שפשוט התרבו על חיית המחמד שלכם, הטילו ביצים וכעת עוקצים את כל מי שבאזור שלהם, כולל אתכם.

הסבר אפשרי אחר הוא שאתם אלו שהבאתם את הפרעושים הביתה, בין אם בעקבות משחק עם בעלי חיים של אחרים או שהייה במקום נגוע עם פרעושים.

כך או כך, מרגע שהם מגיעים לתוך הבית הם יעקצו אתכם ויתרבו, כך שהם לא הולכים לשום מקום, אם לא תעצרו את זה בעצמכם.

 

עקיצת פרעושים
נעקצתם ע"י פרעוש? תנו למומחים שלנו לטפל בבעיה!

 

עקיצות פרעושים – לטיפול מקיף במזיק התקשרו לפסט מאסטר

אז איך ניתן למנוע עקיצות פרעושים בבית? ובכן, כאשר מתגלה שיש פרעושים בבית, הדרך הטובה ביותר להיפטר מהם היא באמצעות הזמנת שירותי הדברה מחברה מקצועית כמו פסט מאסטר.

הדברת פרעושים מתבצעת על ידי שאיבת כל הבית באמצעות שואב עוצמתי ביותר, אוורור כל הסדינים וכלי המיטה האחרים מחוץ לבית וכיבוס בטמפרטורה גבוהה ולאחר מכן, ריסוס הבית עם חומרים מרוכזים מאוד.

לאחר 3 שעות ניתן לחזור לבית וכבר לא לחוש עקיצות פרעושים מעתה והלאה. במרבית המקרים גם נציע לכם לשים בבית מלכודת פרעושים שתמשוך אליה את הפרטים הבודדים שאולי נותרו במקום.

בנוסף חשוב שתכירו עוד מספר פעולות שיכולות לעזור לכם למנוע עקיצות פרעושים בבית:

✔️ שימוש בשמנים – טפטוף של מספר טיפות של שמן קוקוס או שמנים אתריים ברחבי הבית יכול לעשות פלאים ולהבריח את הפרעושים שאיכשהו הצליחו להיכנס אליכם הביתה.

✔️ טיפול בחיות המחמד – אם חיית המחמד שלכם תטופל באופן קבוע נגד טפילים מזיקים, סביר להניח שהפרעושים לא יצליחו להתרבות על גבם.

✔️ שאיבת אבק לעיתים קרובות – פרעושים אינם מסוגלים לחמוק מעוצמות שאיבה גבוהות ולכן כדאי לשאוב את הבית עם שואב חזק לפחות פעמיים בשבוע.

✔️ ביצוע כביסה בזמן – במידה ובאתם במגע עם חיות מחמד מחוץ לבית, הקפידו להכניס מייד את הבגדים לכביסה והיכנסו להתקלח.

 

כמה עולה הדברת פרעושים בבית?

מחיר הדברת פרעושים בבית תלוי במספר החדרים שיש להדביר, מידת ההדבקה, מורכבות העבודה והאם יש צורך להדביר גם את החצר. 

אצלנו בפסט מאסטר מציעים לכם מחירים נוחים והוגנים שכוללים גם אחריות על העבודה. אנחנו זמינים עבורכם 24/7 ויכולים להגיע אליכם לכל מקום בארץ.

 

תרופות סבתא נגד עקיצות פרעושים

רוצים לדעת איך לטפל בעקיצת פרעוש באמצעים ביתיים במקרים שלא מצריכים טיפול רפואי?

כל עוד לא מדובר בעקיצה שהתפתחה לדלקת חזקה והיא כוללת רק בליטה עם אדמומיות וגרד, תוכלו להשתמש בתכשירים אנטיהיסטמינים כגון פניסטיל ג'ל ואחרים. 

בנוסף כדאי שתכירו גם מספר תרופות סבתא לעקיצות של פרעושים שבהחלט יכולות לעזור לכם:

#) ג'ל אלוורה – חומר זה מעולה נגד כל מיני עקיצות וגירודים ויעיל גם נגד עקיצות פרעושים. מירחו  על האזורים בהם הופיעו העקיצות.

#)  דבש עם שום – חתכו שום, הניחו בכוס ושפכו מעל קצת דבש. לאחר מספר שעות מרחו את הדבש על העקיצות. הדבר מרגיע את הגרד והחומרים הפעילים שמוצו מהשום מטפלים בזיהומים שייתכן ומחמירים את מצב העקיצה.

#)  סודה לשתייה – הניחו כף סודה לשתייה בתוך כוס וטפטפו מעט טיפות מים. ערבבו עד שנוצרת משחה סמיכה ואותה מרחו על העקיצה. תחושת ההקלה מהגרד תתחיל לאחר מספר דקות.

#)  תה קמומיל – הרטיבו מעט שקיק של תה קמומיל שניתן לרכוש בכל מרכול והצמידו את השקיק הלח על העקיצה. בתוך התה ישנם חומרים טבעיים שמשמשים בתור אנטיהיסטמינים ומרגיעים את תחושת הגרד.

בנוסף, אם מדובר בעקיצה "טרייה", מומלץ להשתמש בקרח עטוף במגבת על העקיצה ובכך להפחית את ההשפעות שלה.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.