אם גם אצלכם התחילו להופיע עשים במקומות שונים בבית, כדאי מאוד שתזמינו בהקדם שירות הדברת עש. ללא טיפול מקצועי אותם מעופפים מציקים רק ילכו ויתרבו ויגרמו לכם לנזקים רבים, ועל כן חשוב כי תתקשרו אלינו ותזמינו מדביר. אנו מציעים לכם שירותי מדביר עשים בכל רחבי הארץ, במחירים נוחים אשר כוללים גם אחריות על העבודה.

מה זה עש, פירוט על סוגי העשים הנפוצים בישראל (עש הבגדים, עש המזון ונוספים), אילו שיטות הדברה קיימות נגד עש, כמה עולה הדברת עש ולמה הדברת עש עם פסט מאסטר היא דבר מומלץ? הנה כל התשובות.

 

ריסוס נגד עש הבית, עש הבגדים, בונה הנרתיק, עש הספרים ועוד!

✔️ יש עש בארונות הבגדים? לא מצליחים להפטר מהם לבד? הזמינו עכשיו הדברה נגד עש

✔️ אחריות ללקוח בסיום כל הדברה נגד עש, אפשרות להדברה ירוקה

✔️ ריסוס עש עם חומרים המאושרים ע”י המשרד להגנת הסביבה

✔️ סטנדרט פסט מאסטר – מדבירי עש מורשים, מנוסים ומקצועיים בפריסה ארצית מלאה

✔️ הדברה נגד עש הבגדים, עש המזון, הספרים, הטבק ונוספים במקצועיות

✔️ לשיחת ייעוץ או ליצירת קשר עם מדביר עשים במחירים נוחים >>

חייגו כעת: 050-8303463

 

הדברת עש
הדברה נגד עש בכל אזור בארץ במחירים אטרקטיביים

 

מה זה בעצם עש? ואילו סוגים קיימים בישראל?

העש משתייך למשפחה רחבה מאוד של חרקים הקרויים פרפראים. הם אינם פרפרים, למרות שלעיתים הם מכונים פרפרי לילה וזאת בשל העובדה שרובם נוטים להיות פעילים משעות החשיכה ועד לשעות הבוקר המוקדמות.

 

תעודת זהות: מי אתה עש? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיעשים – Heterocera
שמות נוספיםפרפראים; עשיים
גודל המזיקגודלם של עשים עשוי להשתנות לפי הזן; דומים בצורתם לפרפרים
האם העש מסוכן לאדם?לא
נזקים אפשריים להם גורמים עשיםעש עלול לעשות נזק לחפצים, לפגוע ביבולים חקלאיים ולחדור למוצרי מזון
תזונה עיקרית של עש בהתאם לסוג העש: יש שניזונים מאוכל של בני אדם, יש שאוכלים חפצים ויש עשים שאוכלים חרקים אחרים
צבע המזיקמגוון של צבעים
איך מדבירים עש (שיטות מובילות)מלכודת דבק, ריסוס כימי, שאיבה ואיוד קר
מחיר הדברת עשיםהחל מ-200 ₪

 

מתי כדאי להזמין הדברה של עש?

הצורך להזמין שירותי הדברת עש אינו נובע בהכרח מכך שחרק זה מזיק לאדם מבחינה בריאותית, אך הוא כן יכול לחדור למוצרי המזון שלנו, לגרום נזקים לחפצים שונים (למשל, בגדים, ספרים וכו’), כשחלק מסוגי העש אף יכולים לגרום נזק רב לצמחייה, עצים ויבולים חקלאיים. בישראל נפוצים מספר סוגי עשים ואת כולם באפשרותנו להדביר בצורה מהירה ויעילה:

#1 עש הבית – ידוע גם בכינוי עש הקירות והוא אוהב מאוד להיצמד לקירות בחדרים לחים וחמים דוגמת חדרי אמבטיה, מחסנים, חניונים ועוד. מה שמושך אותו למקומות הללו הם קורי עכביש, שיערות של בני אדם וחרקים מתים אשר משמשים לו כמזון. קשה מאוד להתעלם מעש שמתחיל לעוף בבית כל הזמן בין הקירות .

#2 עש המזון – עש שניזון מחומרי גלם יבשים שונים שנמצאים בכל בית ומאוחסנים בארונות, לרבות קמחים, פסטות, פתיתים, קטניות ועוד. מרגע שהעש פלש למטבח, מהר מאוד הוא יתחיל להשריץ ביצים בתוך מוצרי המזון שלכם ולכן חשוב לבצע הדברה נגד עש המזון בהקדם.

#3 עש הבגדים / עש בונה הנרתיק – סוג עש זה אוהב מאוד מקומות קרירים וחשוכים, כאשר ארונות הבגדים הם אידאליים לשם כך. הוא אוהב ללעוס את הבגדים וליצור בהם חורים וצואתו אף מכתימה אותם. עש בונה הנרתיק מזיק לאריגים ובגדים וכדאי מאד לטפל בו בזמן. הדברה נגד עש הבגדים תסייע הרחקתו מהבית.

#4 עש הספרים – זהו עש שניזון מתאית, החומר העיקרי שמרכיב מוצרי נייר שונים. את העש הזה נפוץ למצוא במחסנים שבהם יש ניירות וקרטונים, בארכיבים ובספריות ציבוריות וביתיות.

#5 סוגי עש המזיקים לצמחים – בקטגוריה זו ניתן למצוא מספר סוגי עשים נפוצים כגון עש היסמין, עש התפוח, עש האשכול, עש הטבק ועש המנהרות. עשים אלו יכולים לפגוע בצמחים עצמם ו/או בפירותיהם כאשר מדובר בעצים.

 

עש המזון הדברה - פסט מאסטר
הדברת עש המזון – פסט מאסטר

 

אילו שיטות קיימות להדברת עש?

בדומה לפרפרים, גם לעשים מחזור התפתחות שכולל גלמים וזחלים כך שגם אם נדמה לכם כי חיסלתם בעצמכם את העש שראיתם בבית ובגינה, במרבית המקרים יהיו עוד עשים בשלבי התפתחות שיחלו להופיע במתחם שלכם תוך זמן קצר.

זוהי הסיבה מדוע חשוב להזמין מדביר חרקים מקצועי על מנת שיאבחן את השטח, יזהה את סוג העש ובהתאם לזאת יבחר את שיטת ההדברה המתאימה ביותר.

מדביר עש מקצועי כמו זה שנשלח אליכם יוכל להציע לכם כמה שיטות הדברה יעילות:

✔️ מלכודות דבק – בשיטה זו משתמשים ביריעות של דבק שמכילות על גבן פרומון, חומר שמושך אליו את העשים הזכרים. שיטה זו מתאימה הן עבור הדברת עש הבית והן עבור הדברת עש הבגדים והמזון, כשאת המלכודות מציבים על הקירות או בתוך הארונות.

✔️ ריסוס – כאשר מדובר בכמות עשים גדולה, נהוג לאחר השימוש במלכודות להשתמש גם בריסוס שמכיל חומר שקוטל את העשים או לחלופין, מחבל ביכולת ההתפתחות שלהם מזחלים לעשים בוגרים. השיטות הקיימות לריסוס נגד עש כוללות שימוש בפורמולות מיקרוקפסולריות שפועלות בצורת שחרור מושהה והדרגתי של חומרי הרעל כנגד העש ומשום שמדובר בריכוז נמוך, הם לא מסוגלים לפגוע באדם ולכן בטוחים לחלוטין בשימוש נכון. ניתן לבצע את הריסוס ללא חשש גם בתוך ארונות, כמו במקרה של ריסוס נגד עש הבגדים.

✔️ עירפול ואיוד קר – שיטות אלו מבוצעות כאשר מדובר בהדבקה חמורה של עש במחסנים וארכיבים שונים. החומר הפעיל משתחרר בצורת גז ולמעשה קוטל את כל אוכלוסיית העשים במקום לאחר מספר שעות. לאחר פעולת ההדברה יש לאוורר את המקום ולאחר זמן קצר ניתן לשוב ולאכלס אותו ללא חשש.

✔️ שאיבה או הקפאה – לעיתים ניתן למנוע מצב בו משתמשים בריסוס וזאת כאשר ניתן להפעיל אמצעים פיזיקליים שונים על העשים והזחלים שלהם. למשל, כאשר המצב אינו חמור, הדברת עש בארון הבגדים יכולה להתבצע על ידי שאיבה חזקה מאוד באמצעות שואב אבק מיוחד. אמצעי פיזיקלי אחר לצרכי הדברה הוא קור עז ובתור דוגמא – הדברת עש ספרים. במידה ומדובר בספרייה ביתית שאינה גדולה, הכנסת הספרים למקפיא תחסל את העשים והזחלים שלהם לאחר מספר שעות קצר.

✔️ חימום – הדברה נגד עש יכולה להתבצע גם באמצעות שימוש במכשיר אדים חמים מיוחד שמסוגל להשמיד את כל אוכלוסיית העשים כולל הזחלים. שיטה זו מתאימה לארונות בגדים, מטבחים וגם מחסנים. אפשרות נוספת שתוכלו לבצע בעצמכם היא לכבס את הבגדים בחום של 55 מעלות ובמחזור כביסה של שעה לפחות. יחד עם זאת, מומלץ בכל זאת לפנות אל מדביר מקצועי על מנת להיות בטוחים שלא נותר ולו עש אחד או זחל פעיל.

לקריאה נוספת על הדברה נגד כל סוגי המזיקים.

 

הדברת עש ירוקה  

עוד אפשרות של הדברת עש בבית היא הדברת עש טבעית, מה שמכונה גם הדברה ירוקה. החומרים בהם משתמשים להדברה נגד עש בצורה ירוקה הם טבעיים לחלוטין, כאלה שאינם מכילים כימיקלים רעילים כלל וכלל. מדובר בחומרים שנועדו להרחיק את העשים ולמנוע את התרבותם, דוגמת חומץ, סודה לשתייה, ציפורן ועוד. אפשרות נוספת אשר מתאימה עבור הדברת עש בשדות חקלאיים היא הדברה אורגנית או ביולוגית.

למשל, הדברת עש הטבק בשדה חקלאי יכולה להיעשות על ידי שחרור של  צרעות שניזונות ממנו. גם חיפושית משה רבנו ניזונה מזחלים של סוגי עשים רבים ומהווה אמצעי ביולוגי, טבעי וירוק להדברה. הדברת חרקים ביולוגית מתאימה כאשר מדובר בגינה או שדה חקלאי שבו מגדלים פירות שלא רוצים שיורעלו.

 

חשיבות ביצוע תזמון הדברה נגד עש

המקצועיות של כל המדבירים שלנו מתבטאת לא רק בבחירת שיטת ההדברה המתאימה אלא גם בתזמון נכון של הביצוע שלה. ישנם עשים שפעילים ביום ואילו אחרים בלילה.

למשל, בעוד את הדברת עש המזון או עש הבגדים ניתן לבצע בכל זמן (שכן מדובר בחללים קטנים ומתוחמים), הרי שלא כך הדבר במקרים של הדברת עש המנהרות, הדברת עש היסמין, ריסוס עש התפוח או הדברת עש האשכול, שאותם יש להדביר בשעות היום ולהמשיך את הפעולה בשעות הלילה כאשר הם פעילים ולבצע איסוף של כל הזחלים.

אנו מציעים לכם שירותי הדברה נגד עש 24 שעות ביממה כך שנוכל לבצע את ההדברה בצורה הכי יעילה ומהירה שרק אפשר.

 

מחיר הדברת עש – כמה עולה?

מחיר הדברת עש הוא דבר שתלוי בכמות העשים שפלשה למקום, גודל השטח שיש להדביר וכמו כן סוג השיטה, כאשר הדברה ירוקה נגד עש תהיה בדרך כלל יקרה יותר מאשר השימוש בריסוס.

בנוסף, עלות מדביר חרקים בקיץ תהיה אף היא יקרה יותר בשל הביקוש הרב והעובדה שרוב החרקים מתחילים להיות פעילים בעונת שנה זו, כך שרצוי להזמין מדביר עוד לפני לשם מניעה. הנה טווח המחירים המומלץ להדברה נגד עש כפי שתמצאו בפסט מאסטר:

 

מחירי הדברה של עש לפי סוג השירותעלות הדברת עש – מחירים מומלצים
המחיר של הדברת עש בדירה קטנה200-550 ₪
מחיר הדברה נגש עש הבגדים, המזון, הספרים, הטבק200-550 ₪
כמה עולה להדביר עש (מזון / ספרים / בגדים) בדירה גדולה300-550 ₪
הדברת עש במשרד מחירים

350-800 ₪

 

פסט מאסטר – אצלנו המחיר יותר משתלם

כאשר אתם מזמינים שירות הדברת עש מחברת פסט מאסטר, אתם מקבלים לא רק מחיר משתלם אלא גם אחריות ארוכת טווח על העבודה, כך שבמידה ובכל זאת יישארו מספר זחלים שיצליחו להתפתח, המדביר שלנו יגיע אליכם שוב ללא תוספת תשלום. מעבר לכך, אנו מציעים לכם גם שירותי הדברת מעופפים נוספים, כך שתוכלו להזמין חבילת הדברה מורחבת במחיר משתלם במיוחד.

חייגו עכשיו או צרו קשר דרך האתר ותקבלו את כל הפרטים.

לקריאת המשך: הדברת פרודניה