כאשר ישנם חרקים קטנים מאד בבית או על הקירות הדבר יכול להיות מציק ומטריד. מה ניתן לעשות? לפנות אלינו לפסט מאסטר על מנת שנזהה אותם באופן ודאי ונתאים עבורם את שיטת ההדברה היעילה ביותר.

תוכלו לעשות זאת גם על ידי שליחת תמונה דרך הטלפון ולקבל מאיתנו תשובה מהירה לגבי סוג המזיק, מסוכנתו ועל הדרכים שתוכלו לטפל בו עד להגעה של איש מקצוע מטעמנו לבצע הדברה מקצועית.

איפה יש חרקים קטנטנים בבית, האם חרקים קטנים בבית מסוכנים, איך מדבירים חרקים קטנים בבית, כמה עולה להדביר חרקים קטנים בבית, כיצד תדעו לזהות חרקים קטנים בעצמכם ותשובות לשאלות נוספות – את הכל תקבלו במדריך המפורט שהכנו עבורכם.

 

הדברת חרקים קטנים בבית ועל הקירות – מרחיקים את כל המזיקים!

✔️ מצאתם חרקים קטנים על הקיר בבית? מוזמנים ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר לטיפול

✔️ מדבירים חרקים קטנים בבית מכל סוג עם רישיון ותעודת אחריות לאורך זמן

✔️ טיפול בחרקים על הקירות בבית באמצעות הדברה ירוקה ועוד

✔️ נפטרים מחרקים קטנים שחורים, חומים, לבנים ונוספים בבית ובדירה

התקשרו להצעת מחיר להדברת חרקים קטנים בבית >>

להזמנת מדביר: 050-8303463

 

חרקים קטנים בבית על הקירות
חרקים קטנים מאוד בבית – שחורים, חומים ועוד – טיפול 24 שעות ביממה

 

 

מדוע חשוב להדביר חרקים קטנים בבית?

כאשר מופיעים חרקים קטנים בבית, על הקירות או במקומות אחרים, הדבר אולי לא נראה בהתחלה מטריד כל כך, אך במידה ולא תדבירו אותם בזמן, הם עלולים להתרבות ולגרום לכם לבעיות רבות. למשל:

✔️ פגיעה בהיגיינה ובבריאות – חרקים קטנים רבים מגיעים אל תוך הבית מפתחי הביוב ופחי השאפה, כך שהם עלולים להשאיר צואה עמוסת חיידקים בכל מקום ולזהם את המזון. דוגמא לכך הם תיקנים אמריקאים אך גם גרמנים. גם זבובים, פשפשים, קרציות, פרעושים וכיני יונים – כל אלו נחשבים כחרקים שמסוגלים להעביר מחלות קשות לאדם ולפגוע בבריאותו.

✔️ פגיעה באסתטיקה – כאשר ישנם חרקים מעופפים בסלון או בגינה, נמלים על השיש במטבח או תולעים, עשים וחיפושיות במגירות המזון והמזווה, הדבר גורם לתחושת גועל קשה ופוגע רבות באיכות החיים של הדיירים והאסתטיקה של הבית.

✔️ פגיעה בשינה – ישנם חרקים שבהם כלל לא ניתן להבחין, שכן הם בגודל מיקרוסקופי ונסתרים מן העין. דוגמא לכך הוא פשפש המיטה, שברגע שבא איתנו במגע הוא עוקץ וגורם לגירודים בכל פעם שאנחנו נכנסים למיטה ורוצים לישון.

✔️ פגיעה ברכוש – חרקים קטנים מחפשים כל העת אחר מקורות מזון ומקומות להסתתר ולהתרבות בהם. פעולות אלו עשויות לפגוע ברכוש ובעיקר במוצרי מזון, מוצרי עץ וחשמל. דוגמאות לכך הם טרמיטים, תולעים ותיקנים גרמנים.

מכל שלעיל ניתן להבין כי ברגע שאתם מזהים חרקים קטנים בבית חשוב מאוד שתפנו אלינו על מנת שנאפיין אותם במהירות ונדביר אותם כמה שיותר מהר. זיהוי חרקים קטנים בבית יכול להתבצע על ידינו במהירות באמצעות שליחת תמונה בטלפון וגם באמצעות הגעה של נציג שלנו אליכם, כך שאין לכם שום סיבה לחכות יותר מידי.

 

תעודת זהות: הכירו את החרקים הקטנים שנפוצים בבית

שמות של חרקים קטנים בביתמאפיינים ותכונות שכדאי להכיר
פשפשיםגורמים לגרד, עוקצים אך לא מעבירים מחלות. אלו הם חרקים קטנים הנפוצים יותר בבתים שבהם גדלים בעלי חיים.
זבובים / זבובוניםחלקם עוקצים, חלק מן הזנים גם מעבירים מחלות. זבובים מתפתחים מרימות שמתרבות במהירות.
תולעים קטנות / רימותרימות ותולעים קטנות אחרות בבית, כגון תולעי עץ, עלולות לייצר זיהומים במזון ולהרוס רהיטים.
כיני יוניםהכינים עצמן אינן מסוכנות לאדם, אך הלכלוך והסכנה התברואתית שיונים מביאות עמן מהווים סיבה חשובה לצורך להזמין שירותי הרחקת יונים מקצועיים.
פרעושיםמחוללי דלקות עור, מעבירי חלות ומייצרי גרד. חשוב לטפל בחיות המחמד בבית ולמנוע מראש את התרבות החרקים והטפילים הקטנים שהם נושאים על גבם.
פשפשי מיטהלא מסוכנים אך מטרידים, ניתן להיפטר מהם באמצעות קיטור חם ושאיבה. במקרים מסוימים, על מנת להדביר חרקים קטנים במיטה בבית כדוגמת פשפש המיטה, חשוב להיעזר גם בריסוס כימי.
קרדית האבקמתרבה במצעים, מיטות ומזרנים. מעוררת אלרגיה חריפה בקרב אנשים שרגישים אליה ומסוכנת לחולי אסתמה.
נמליםרוב זני הנמלים מהוות מטרד אסתטי בלבד, כמו רוב החרקים הקטנים שנמצאים בבית. עם זאת, נמלי האש מסוכנות והעקיצה שלהן כואבת במיוחד.
ברחשים / יתושיםעוקצים ומעבירים מחלות. בנוסף, אצל אנשים מסוימים עלולה להתפתח תגובה אלרגית.
 

 

היכן חרקים קטנים אוהבים להיות בתוך הבית?

בהתאם לסוג החרק, סוג המזון שהוא אוהב וסוג האקלים המועדף עליו, כך ההעדפות שלו לגבי סוג מקום המסתור ישתנו. במילים אחרות, כמעט כל חדר בבית עלול למשוך אליו חרקים קטנים מסוגים שונים והנה כמה דוגמאות לכך:

#1) חרקים קטנים במיטה – בדרך כלל מדובר בפשפש המיטה, אשר נחשב לטפיל מוצץ דם שגורם לעקיצות וגירודים עזים ואף יכול להעביר מחלות. כאמור, לא ניתן לראות אותו בעין ולכן אם אתם חשים בתסמינים הללו בכל פעם שאתם נכנסים למיטה, סביר להניח שאכן בו מדובר.

#2) חרקים קטנים על הקירות – חרקים קטנים שמופיעים על קירות הבית עשויים להיות מסוגים שונים. למשל, זבובים וזבובונים, עש בונה הנרתיק (שניזון מהצבעים והטיח שעל הקירות), חרקים שכמעט שקופים לחלוטין כמו פסוקאים ולעיתים אף תיקן גרמני, שיוצא ממחבואו בניסיון למצוא  מקורות מזון חדשים.

#3) חרקים קטנים במזווה ובארונות מטבח – אם הבחנתם בהופעה של חרקים קטנים בקמח או בשקית מזון אחרת, ככל הנראה שאתם סובלים מחרקים קטנים במזווה ובארונות המטבח שלכם. סביר להניח שאלו מזיקי מזון שמצאו לעצמם שקית קרועה או פירורים שאותם לא ניקיתם ופשוט התחילו באכילה והתרבות. מזיקים אללו כוללים בעיקר עשים (עש הקמח ההודי, חיפושית הקמח, חדקונית האורז ועוד), תולעים וחיפושיות.

#4) חרקים קטנים בעציצים – גם חרקים קטנים בעציץ הם דבר שכיח, מאחר ועציצים מכילים אדמה, חומרים אורגניים ולחות, שמזיקים רבים אוהבים מאוד. ישנן דוגמאות רבות לכך, כגון זחלי יתושים, זבוב התסיסה, עש המנהרות, עש הטבק, קרדית הקורים ("קרדית העכביש"), כנימת רכות, טריפס ועוד.

#5) חרקים קטנים בספרים – חרקים אלו ניזונים מתאית, החומר שמרכיב את הנייר שבספרים. חרקים קטנים אלו כוללים את הזנבזיף הכספי (דגיג הכסף) וגם את חיפושית הרהיטים (יקרונית).

עוד סוגי חרקים ממש קטנים בבית שאנחנו בדרך כלל מוזמנים לטפל בהם הם קרדית האבק, שמאוד אוהבת מוצרי טקסטיל ואבק ולכן מאוד נפוצה בחדרי השינה של הבית. גם כיני יונים הן למעשה חרקים טפיליים, המסוגלים להעביר מחלות ויכולים לחדור לבית מאדן החלון ומסתור הכביסה.

כמובן שגם המקרה של חרקים קטנים מעופפים בבית הוא מאוד נפוץ (בעיקר בתקופת הקיץ), כמו למשל זבוב הבית שנמצא בכל מקום, זבובונים שנמצאים בדרך כלל באזור המטבח וליד פח האשפה וזבוב העש, שאוהב מאוד לחות גבוהה ונפוץ בחדרי שירותים, מקלחות וחדרי שירות.

 

זיהוי חרקים קטנים מאוד בבית לפי צבעים – שחורים, חומים, לבנים ועוד

לא רק המיקום שבו הופיעו אצלכם חרקים קטנים בבית אמור לעזור לכם לזהות אותם, אלא גם הצבע שלהם יכול לתת אינדיקציה די טובה לגבי סוגם. הנה כמה דוגמאות לכך:

#1)  חרקים קטנים חומים בבית – חרקים חומים עשויים להיות קרציות, תיקן גרמני, עשי מזון, עשי בגדים וגם נמלת האש, שאומנם לא כל כך נפוצה בתוך הבית אך יכולה לחדור אליו מהחצר וצבעה חום-אדמדם. חרק קטן חום בבית יכול להיות גם פשפש רעב שלא מצץ די דם.

#2) חרקים קטנים שחורים בבית – החרקים השחורים מסגירים את עצמם לרוב כאשר הם נמצאים ליד קירות בהירים. חרק קטן שחור בבית יכול להיות זבוב, פרעוש, פשפש שבע (בשל הדם שבתוכו) ונמלים מסוגים שונים. חרקים שחורים קטנטנים יכולים להיות גם זבובונים וברחשים. נתקלתם בחרק שחור קטן על הקיר? צרו קשר ונסייע.

#3) חרקים לבנים קטנים בבית – לעומת חרקים שחורים או חומים, החרקים הלבנים כמעט ואינם נראים, חלקם אף בצבע כה חיוור עד שהם עשויים להיות ממש שקופים. חרקים קטנים שקופים בבית הם בדרך כלל  פסוקאים, כמו גם תולעים ועשים שנמצאים בשלבי הגלגול שלהם כפרפרים.

חרקים קטנים בבית שהם יותר נדירים ולהם צבעים נוספים יכולים להיות עורית השטיחים –  חיפושית זעירה, בעלת צבע שחור-סגול וסימנים צהובים-לבנים על גביה, כך שהיא כמעט ואינה נראית על פני שטיחים.

 

סימני זיהוי נוספים של חרקים קטנים על הקירות

ישנם סימנים נוספים שיכולים לסייע לכם בזיהוי חרקים קטנים בבית כגון:

✔️ דפוס עקיצה – אם הופיעו אצלכם חרקים קטנים עוקצים, צורת ודפוס העקיצה שלהם יכולים לעזור לכם לזהות אותם. העקיצות של פשפש המיטה למשל, מאופיינות בטור סימטרי של מספר עקיצות רב, בעיקר ברגליים.

✔️ יכולת קפיצה – במקרה של חרקים קטנים קופצים, בדרך כלל מדובר בפרעוש שמאופיין ביכולת ניתור מרשימה. הפרעוש אומנם דומה מאוד במראה שלו לפשפש, אך הוא הרבה יותר גדול ממנו ומסוגל לקפוץ למרחקים. אנחנו בפסט מאסטר מציעים, בין יתר השירותים המגוונים שלנו, גם הדברת פרעושים מקצועית ואפקטיבית לטווח ארוך.

✔️ מאפיין פיזי בולט – למשל, אם תראו חרק קטן שחור עם חדק במגרות המטבח, הרי שבאופן כמעט וודאי מדובר בחדקונית האורז.

✔️ יכולת תעופה – זהו עוד היבט שיכול לעזור לכם לזהות את סוג החרק. למשל, חרקים שחורים קטנים מעופפים בבית הם בדרך כלל ברחשים או זבובונים.

עדיין לא בטוחים איזה חרק קטן השתלט לכם על הבית? שלחו לנו תמונה ואת כל הפרטים שהצלחתם לאסוף לגביו ונשתדל לסייע לכם מרחוק.

 

כיצד מדבירים חרקים קטנים שחורים בבית?

רק לאחר שמזהים באופן סופי את סוג החרק, ניתן לגשת לסוגיית ההדברה שלו באופן מושכל, יעיל ובטוח. מספר האפשרויות להדברה רב וצריך לקחת בחשבון לא רק את יכולת ההשמדה של החרקים אלא גם מניעת רעילות לבני הבית.

הדברת חרקים קטנים מאוד בבית עשויה להתבצע על ידי ריסוס כימי כאשר אין ברירה (למשל, כמו במקרה של תיקנים אמריקאים, יתושים, פסוקאים, קרדית האבק וכיני יונים) או באמצעות שיטות ירוקות למיניהן (הדברה אורגנית, הדברה אלקטרונית, הדברה ביולוגית, מלכודות דבק ועוד).

הנה כמה דוגמאות לשיטות הדברה ספציפיות שאנחנו מציעים לכם כנגד חרקים קטנים נפוצים בבית:

#1) הדברת נמלים ותיקן גרמני – מבוצעת על ידי שימוש בפיתיונות ג'ל מורעלים. באופן זה כל המושבה, שנסתרת מן העין ואינה נגישה, מושמדת לחלוטין תוך מספר ימים.

#2) הדברת טרמיטים – במקרה זה יש לאתר את הקן של הטרמיטים (בתוך המשקוף, מתחת לרצפות או מתחת לאדמה) ולחסל אותו מהשורש. זאת עושים על ידי הדברה ירוקה (נמטודות) או ריסוס בקידוח.

#3) הדברת פרעושים וקרציות – בדרך כלל מגיעים לתוך הבית על גבי חיות המחמד, כך שיש ראשית כל לטפל בחיה ולאחר מכן לשטוף את הבית עם מים חמים ולהזמינו אותנו לבצע ריסוס.

#4) הדברת פשפשים – כאשר מופיעים חרקים קטנים בבית שמתגלים כפשפשים, הדבר מחייב הדברה משולבת שכוללת שאיבה חזקה, שימוש במכשיר קיטור חם ופעולת ריסוס סופית.

#5) הדברת תולעי עץ – ישנן מספר אפשרויות לשם כך, כגון הדברה באיוד (מתבצעת כאשר מדובר ברהיטים יוקרתיים), הדברה באמצעות הקפאה או הדברה באמצעות חומרי רעל שמוזרקים לתוך הרהיטים.

חשוב להדגיש כי במקרה של חרקים קטנים בארונות מטבח, חרקים קטנים במזווה או על השיש אשר נמצאים קרוב מאוד למזון, ההדברה צריכה להתבצע הרבה יותר בזהירות.

איך מדבירים חרקי מזון מהסוג הזה? ראשית כל יש לאתר את מקור המזון של החרקים ולסלקו, ולאחר מכן יש לבצע שימוש במלכודות פרומון דבק ורק אם אין ברירה לבצע ריסוס. בכל מקרה, את הריסוס יש לבצע באופן ממוקד בלבד, תוך פינוי הבית למספר שעות ורק על ידי חומרים המאושרים לשימוש על ידי הרשויות. כמובן שאנחנו מקפידים על כל ההיבטים הללו.

 

חרקים קטנים מאוד בבית – כמה עולה הדברה שלהם?

מחיר הדברת חרקים קטנים בבית תלוי בסוג החרק, כמותו בשטח, שיטת ההדברה הנבחרת ועד כמה היא מורכבת. הדברה פשוטה באמצעות ריסוס נחשבת לזולה ביותר וככל שיש צורך בשילוב של עוד שיטות הדברה (פיתיונות, שיטות ירוקות וכו'), כך ההדברה תתייקר.

גם גודל השטח שרוצים להדביר משפיע על המחיר, כמו גם שעת ההדברה. הדברת חרקים קטנים בבית באופן דחוף בסוף השבוע או בשעות הערב והלילה, תעלה לכם יותר מהדברה בשעות העבודה הרגילות.

הנה טבלת שמרכזת עבורכם את טווחי המחירים המומלצים עבור שירותי הדברה של חרקים קטנים בבית:

הדברת חרקים קטנים בבית – לפי סוג המזיקמחירון מומלץ להדברת חרקים קטנים על הקירות
מחיר ריסוס בדירת 3 חדרים250-350 ₪
עלות ריסוס בית עם גינה נגד חרקים קטנים300-500 ₪
מחיר הדברת ברחשים במרפסת או חצר200-400 ₪
מחיר הדברת טרמיטים בבית350-1000 ₪
עלות הדברת פשפשים בדירה1000-6000 ₪
מחיר הדברת פרעושים במחסן ביתי300-600 ₪
עלות הדברת זבובונים בדירת 5 חדרים300-400 ₪

 

פסט מאסטר – מחירים משתלמים עם אחריות ארוכה לטיפול במזיקים קטנים

אם הופיעו אצלכם חרקים קטנים בבית ואתם רוצים להיפטר מהם בצורה מהירה ובמחיר משתלם, התקשרו עוד היום לפסט מאסטר. לא משנה היכן אתם מתגוררים ולאיזה היקף הדברה אתם זקוקים, אנחנו נגיע אליכם בצורה מהירה ונציע לכם מחיר משתלם במיוחד עבור ההדברה.

בנוסף להדברה מקצועית ואפקטיבית, תקבלו מאיתנו אחריות ארוכה על העבודה שתבוצע, כך שתמיד תוכלו להזמין אותנו שוב, ללא תוספת תשלום.

צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת פרטים והצעת מחיר משתלמת במיוחד – צוות פסט מאסטר.

הדברת חרקים קטנים בבית - תשובות לשאלות הנפוצות

בכל בית נמצאים חרקים, חלקם קטנים כל כך שקשה להבחין בהם. חרקים קטנים בבית יכולים להשתייך למגוון זנים ומשפחות, לכן סביר להניח שרובם לא מזיקים אבל חלקם עלולים בהחלט להיות מסוכנים. הדברת חרקים קטנים בבית המתבצעת על ידי מדביר מוסמך, לאחר בדיקה דקדקנית, תאפשר התאמה מדויקת של שיטת ההדברה – ותשמיד את המזיקים המטרידים לתקופה ארוכה.

במקרים רבים, החרקים הקטנים שדיירים מזהים בביתם מהווים קבוצה קטנה מתוך כמות גדולה של חרקים, המסתתרת מתחת לבלטות, מאחורי הקירות, במסתורי כביסה ואפילו בתוך הרהיטים והמשקופים. מומלץ שלא להמתין עד שיופיעו נמלים במטבח, או תולעי עץ במשקופים. שירותי הדברה פעם בשנה באופן קבוע, ללא קשר להופעתם או אי הופעתם של מזיקים בבית, יאפשרו זיהוי מוקדם של התרבות מזיקים ויסייעו למניעת עוגמת נפש בהמשך.

ישנן שיטות הדברה שיעילות נגד יתושים, לדוגמה, אך פחות יעילות לצורך השמדת תולעים מסוג רימות, או מזיקים קטנים אחרים בבית. ביקור של מדביר מוסמך לצורך זיהוי המזיקים הקיימים, חשוב במיוחד לצורך הבחירה הנכונה בשיטת ההדברה שתהיה יעילה נגד כל סוגי החרקים שקיימים בבית. בנוסף, שיטת ההדברה הנבחרת והמותאמת לדירה הספציפית, למשל הבחירה להשתמש בהדברה ירוקה על פני ריסוס כימי, תאפשר את מיגור המזיקים אך בו בעת תבטיח את שלומם של כל בני הבית וחיות המחמד.

אולי יעניין אתכם גם: זיהוי חרקים


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.