סובלים מעקיצות אדומות ומגרדות ורוצים לדעת אם מדובר בעקיצת פשפש? צרו קשר ונשמח לסייע לכם לזהות אם אלה עקיצות פשפשים או של מזיק אחר כלשהו…

יש רק דרך אחת להפסיק לחלוטין עקיצות של פשפשים – לפנות אלינו לפסט מאסטר.

אנחנו משתמשים בשיטות יעילות ובטוחות שמטרתן להדביר את הפשפשים במהירות, על מנת שהעקיצות המטרידות הללו ייעלמו מחייכם ותוכלו סוף כל סוף ליהנות משנת לילה רצופה ונעימה.

למה פשפשים עוקצים, איך מזהים את העקיצות שלהם וכיצד ניתן למנוע אותן? על כל השאלות הללו תקבלו תשובות מיד.

 

עקיצת פשפש – זיהוי, טיפול ומניעה (בפריסה ארצית)

✔️ נעקצתם? צרו עימנו קשר ונעזור כדי לזהות עקיצות פשפשים והדברה

✔️ זיהוי עקיצות של פשפשים לפי תמונה! 

✔️ שילחו לנו תמונה לווטאספ ונזהה אם אלה פשפשים

✔️ צריכים להדביר פשפשים? נשמח להצעת מחיר >>

התקשרו לטלפון: 050-8303463

 

עקיצות פשפשים
עקיצות פשפשים – זיהוי, איתור והדברת פשפשים במחירים מצויינים, מדבירים מורשים בלבד!

 

 

מהם פשפשים?

פשפשים הם חרקים טפילים שניזונים מדמם של בני אדם, יונקים אחרים ואף מכרסמים כדוגמת עטלפים, חולדות ועכברים, וזאת באמצעות עקיצה.

הם קטנים מאוד וקשה מאוד להבחין בהם בעיניים. צבעם משתנה בין אדום חיוור לחום, כתלות בכמות הדם המצוץ שהם נושאים בקרבם.

הם מאוד דקים ומסוגלים להידחס בתוך חריצים קטנים ביותר, כשהמקומות האהובים עליהם הם מוצרי טקסטיל שונים ובעיקר מזרנים, במיוחד כאשר מדובר בפשפש המיטה הנפוץ.

 

איך מזהים עקיצות פשפשים?

על מנת למצוץ את הדם, הפשפש עוקץ על ידי החדרת מעין חדק לתוך העור שמהווה צינור שאיבה.

כיצד מגיב הגוף לעקיצות פשפשים? בכדי שהדם לא ייקרש ויוכל לזרום בתוך החדק, הפשפש משתמש בחומר מונע קרישת דם, מה שמפעיל את המערכת החיסונית כנגדו וגורם לתסמיני עקיצה שכוללים גירודים מעיקים.

מתי נתחיל להרגיש גירוד לאחר עקיצת פשפשים? לא באופן מיידי, אלא רק לאחר כיממה בערך.

מעבר לזאת, עקיצות פשפשים מאופיינות בעוד כמה תסמינים שעוזרים להבדיל בינן לבין עקיצות של חרקים אחרים.

אז איך מזהים עקיצות פשפשים?

✔️ צורת העקיצה – אדומה ותפוחה, אינה נרחבת וכוללת נקודה כהה יותר במרכזה. אותה נקודה היא זאת שלמעשה מאפשרת זיהוי די וודאי שמדובר בעקיצת פשפש ולא בעקיצה של חרק אחר.

✔️ דפוס העקיצות – הסימנים לזיהוי עקיצות פשפש המיטה די קלים לזיהוי גם מבחינת הדפוס שלהן, מאחר ופשפשים נוטים לעקוץ "בשרשרת" כך שהעקיצות יהיו סמוכות אחת לשנייה, בין אם בקבוצה ובין אם בקו ישר.

✔️ שעות העקיצה – עקיצות של פשפש המיטה במהלך הלילה הן דבר מאוד שכיח. למה פשפשים עוקצים בלילה ולא ביום? מאחר ומדובר ביצור לילי שחש בנוח בטמפרטורות לילות הקיץ, מה גם שאז יותר קל לו לתקוף את מי שישן ללא תזוזה במיטתו.

✔️ מיקום העקיצות – באילו אזורים עוקצים הפשפשים בדרך כלל? פשפשים עוקצים בכל חלקי הגוף החשופים אך מסיבה כלשהי, מעדיפים את חלק הגוף העליון של האדם.

פשפשים יכולים לעקוץ גם את חיית המחמד שלכם. תסמיני עקיצות פשפשים על חיות מחמד דומים מאוד כמו על בני אדם וגם ניתן לשים לב לכך שבעל החיים מתחיל לנשוך וללקק את עצמו בשל הגירודים העזים.

אם עדיין אינכם בטוחים באיזו עקיצה מדובר, תמיד תוכלו לפנות אלינו לזיהוי עקיצות בוואטסאפ לפי תמונה, בין אם של פשפשים או של מזיקים אחרים – פשוט שלחו לנו צילום של העקיצות שלכם ונוכל לומר לכם בסבירות גבוהה באיזה מזיק מדובר.

 

זיהוי עקיצת פשפש מיטה
עקיצות פשפשי מיטה באזור המרפק

 

סימנים מחשידים נוספים להימצאות פשפשים

ישנם סימנים נוספים שיכולים להעיד על כך שסביבת המחייה שלכם נגועה בפשפשים.

סימנים אלו כוללים ריחות רעים שעולים מהמזרן (בשל הטלת הצואה של הפשפשים), הופעת כתמים חומים לאורך פינות המזרן (אלו הם נשלי העור של הפשפשים) וכאמור, התנהגות שונה של חיית המחמד שלכם בשל הסבל הרב הנגרם לה מהפשפשים.

איך נמנעים מעקיצות פשפשים ברגע ששמים לב לסימנים הללו? מצלצלים אלינו מיד על מנת שנתחיל בטיפול הדברתי באופן מיידי.

 

האם עקיצה של פשפש המיטה מסוכנת לבני אדם?

פשפשים אינם נושאים בקרבם מחלות שמסוכנות לאדם, הם אינם מעבירים מחלות והעקיצות שלהם אינן מסוכנות לכשעצמן ולכן לרוב הן עוברות מעצמן ללא שום צורך בטיפול מיוחד.

יחד עם זאת, ישנם מקרים שבהם עקיצות פשפשים כן מחייבות קבלת טיפול.

מהם סימני האזהרה לאחר עקיצה שמחייבים פנייה לרופא?

✔️ הופעת שלפוחיות גדולות ומלאות בנוזל על פני העור – מה שמעיד על עקיצות פשפשים חמורות ולא רגילות.

✔️ התפתחות אלרגיה חמורה – מה שיכול להתבטא בעור אדום ומגורה מאוד בשטחים נרחבים, בקשיי נשימה, בנפיחות בלשון וכו'.

✔️ פצעים ונגעים שונים על פני העור – שהתפתחו כתוצאה מגירוד יתר של עקיצות הפשפשים או בשל כמות עקיצות ממש גדולה על אזור קטן.

איך מטפלים בעקיצות פשפשים? במקרים חמורים, טיפול בעקיצת פשפש יחייב השגחה רפואית ולעיתים יתבצע גם שימוש באנטיביוטיקה, משחות סטרואידים ותרופות אנטי-היסטמיניות. במקרים קלים ניתן להקל על הגירודים באמצעות שטיפת האזור במים חמימים וסבון מספר פעמים ביום ושימוש בג'ל אלוורה.

במקרה של עקיצות פשפשים תרופות סבתא גם כן יכולות להיות יעילות והן כוללות מריחת תערובת של דבש וג'ינג'ר על גבי העקיצות, שפשוף בקליפת בננה, ביצוע קומפרסים של תמצית הממליס, קרח ועוד.

 

איך מבדילים בין עקיצות פשפשים לעקיצות פרעושים?

מלבד פשפשים, ישנם גם חרקים טפיליים נוספים שיכולים לחדור לבית ולעקוץ אתכם, למשל פרעושים.

גם חרקים אלו נחשבים למוצצי דם, אך הם שונים מפשפשים בכך שהם מסוגלים להעביר מחלות קשות לאדם וגם בשיטות ההדברה השונות כנגדם.

מה ההבדל בין עקיצות פשפשים לפרעושים?

#1 פרעושים עוקצים גם ביום וגם בלילה ואילו פשפשים כמעט תמיד רק בלילה.

#2 עקיצות פרעושים מגרדות באופן מיידי ואילו עקיצות פשפשים מתחילות לגרד לאחר 24 שעות.

#3 פרעושים עוקצים בעיקר ברגליים ובאופן מפוזר למדי ואילו פשפשים עוקצים בכל הגוף במקבצים ובעיקר בחלק העליון שלו. עקיצות פשפשים ברגליים גם כן יכולות לקרות, אך הדבר פחות שכיח.

#4 פרעושים מסוגלים לנתר והם גדולים דיו בכדי שנראה אותם בעיניים, בעוד פשפשים הם קטנים מאוד ואינם מסוגלים לנתר או לעוף.

איך נראות עקיצות פרעושים
זיהוי עקיצות פרעושים על עור הגב

 

הדברה מקצועית – הדרך למנוע עקיצות פשפש

רוצים למנוע עקיצות פשפשים מבעוד מעוד? או להפסיק את הופעתן לאחר שכבר נעקצתם? אתם חייבים הדברה מקצועית!

איך מטפלים בעקיצות פשפשים בבית באמצעות הדברה? אצלנו בפסט מאסטר מבצעים הדברה של פשפשים בבית בצורה משולבת שכוללת מספר אמצעים – שאיבה חזקה של מקומות המחיה שלהם (ארונות בגדים, מזרנים וכו'), שימוש במכשיר קיטור על מנת לקטול ככל שניתן את הפשפשים שנותרו ולאחר מכן ריסוס שמטפל גם בביצים והנימפות.

בזמן ריסוס הבית ומספר שעות לאחריו אין להימצא בבית וזאת על מנת שלא להיחשף לחומרי ההדברה בזמן העבודה.

במידה ומדובר במזרן שבו יש פשפשים רבים מידי, נמליץ לכם להחליפו באחר.

הנה מחירון שמרכז עבורכם את טווחי המחירים הממוצעים עבור הדברת פשפשים בבית.

כעת כשאתם יודעים איך ניתן לזהות את עקיצת פשפש המיטה ועד כמה חשוב לטפל במזיק זה, אנחנו בטוחים שתקבלו את ההחלטה הנכונה – מחכים לכם!

עקיצות פשפשים - שאלות ותשובות נפוצות

פשפשים הם חרקים טפילים שזקוקים לדמם של בעלי חיים ויונקים שונים, כולל בני אדם. הדם שנשאב באמצעות עקיצה מהווה למעשה את מקור המזון המרכזי שלהם. הפשפשים נוכחים בחיי האדם עוד משחר ההיסטוריה ולמעשה מצצו גם את דמו של האדם הקדמון שחי במערות.

תוכלו לדעת האם העקיצות שעל גופכם הן כתוצאה מפשפשים על פי מאפייני העקיצות. עקיצות פשפשים יכולות להופיע על פני כל הגוף אך בעיקר בפלג הגוף העליון. הן תפוחות ומגרדות, מופיעות בדרך כלל כמקבץ בטור ישר וכוללות נקודה כהה במרכזן.

עקיצות פשפשים מגרדות מאוד. העור יכול להרגיש צורב ולהיראות אדום ומגורה. ישנם גם תסמינים שמחייבים פנייה לרופא וקבלת טיפול, כגון התנפחות של הלשון, התפתחות קשיי נשימה או הופעת נגעי עור שכוללים שלפוחיות נפוחות שמלאות בנוזל. יחד עם זאת, חשוב לציין כי עקיצות פשפשים אינן נחשבות למסוכנות בדרך כלל.

ישנן מספר תרופות סבתא שיכולות לסייע כנגד עקיצות פשפשים, בין היתר ערבוב אבקת ג'ינג'ר בתוך דבש ומריחה על העקיצה המגרדת, שימוש בקרח מייד עם הופעת הגירודים והעיקצוצים, להפחתת התגובה החיסונית, מריחת ג'ל אלוורה להרגעת העור ושימוש בקליפת בננה על מנת להגן על העור מפני פציעה.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.