איך להיפטר מג'וקים בבית המדריך המלא – שיטות ריסוס והדברה להרחקת ג'וקים מהבית. שירות זיהוי סוגי ג'וקים בחינם 24 שעות.

אחד מסוגי המזיקים שהכי מטרידים אותנו בבית, במיוחד בתקופת הקיץ, הוא הג'וק. בישראל קיימים שני סוגי ג'וקים נפוצים שאוהבים מאוד לחדור אל בתי מגורים בכל רחבי הארץ, מצפון ועד דרום, ואנחנו מדברים על התיקן האמריקאי והתיקן הגרמני.

רוצים לדעת איך להיפטר מג'וקים בבית? הכנו עבורכם מדריך מפורט שמסביר את כל האפשרויות שעומדות בפניכם.

 

איך להיפטר מג'וקים בבית והאם כדאי לעשות את זה לבד

✔️ המדריך המלא לזיהוי וטיפול בג'וקים בבית ואיך נפטרים מהם ביעילות

✔️ ההבדלים בין תיקן גרמני, לתיקן אמריקאי או מזרחי

✔️ ריסוס נגד ג'וקים בבית – שיטות הדברה ביתיות נגד ג'וקים

✔️ ראיתם תיקן בבית? דברו איתנו ונגיע לטפל >>

פרטים בטלפון: 050-8303463

 

איך להיפטר מג'וקים בבית
השיטות להיפטר מג'וקים בבית – הדברה בשיטה ביתית או ריסוס ג'וקים בבית

 

 

תיקן אמריקאי בבית – גדול, מעופף ומעורר בהלה

הסוג הראשון שנדבר עליו הוא התיקן האמריקאי, שסביר להניח שכולכם נתקלתם בו לפחות פעם אחת בכל קיץ בתוך הבית שלכם. זהו הג'וק הגדול ביותר שיכול לפלוש לביתכם, הוא בעל כנפיים ומסוגל לעוף בצורה שמזכירה קפיצה.

ג'וק זה מאופיין בכושר הישרדות גבוה ביותר מאחר ויש לו רפלקסים שעוזרים לו לחמוק במהירות, כך שגם כלבים וחתולים מתקשים ללכוד אותו ולא רק בני אדם. גופו קשיח אך יחד עם זאת הוא מסוגל לעבור במקומות צרים ביותר.

הבעיה עם תיקן אמריקאי בבית היא בכך שהוא תמיד מטיל מורא ופחד וגם יוצר תחושות גועל קשות. מעבר לכך, מדובר בתיקן שמגיע לתוך מבנים בעיקר דרך מערכות הביוב ועל כן הוא מהווה גורם מעביר מחלות מאחר והוא נושא על גבו ובתוכו חיידקים רבים.

הרשויות המקומיות מבצעות הדברות יזומות נגד תיקנים אמריקאיים במערכות הביוב בתחילת כל קיץ וזו הסיבה שלעיתים רבות תגלו ג'וקים מתים בבית לאחר שברחו מתעלות הביוב.

ריסוס לבית מהווה את דרך ההדברה הטובה ביותר נגד התיקן האמריקאי וההדברה מבוצעת ישירות לתוך כל פתחי הביוב בדירות עצמן ובפתחי הביוב הראשיים של בנייני מגורים ומקומות עבודה.

חשוב לציין כי יש לפנות את המבנה למשך מספר שעות עד להתפוגגות חומרי ההדברה.

 

איך להיפטר מתיקן אמריקאי
התיקן האמריקאי – גדול, כהה ולרוב עשוי לעורר בהלה במעופו

 

תיקן גרמני בבית – קטן יותר אך בעייתי לא פחות

אם התיקן האמריקאי מגיע לתוך הבית דרך פתחי הביוב או דרך חריצים בקירות, בחלונות ובדלתות, הרי שהתיקן הגרמני עושה זאת בדרך שונה לחלוטין – הוא תופס טרמפ בתוך משלוחים שונים שמגיעים לביתנו (למשל, אריזות קרטון של מוצרי מזון או מוצרי חשמל) ולאחר מכן מוצא לעצמו פינה קטנה ונסתרת להתרבות בה.

כשיש תיקן גרמני בבית הוא עשוי לטפח מושבות אדירות מבלי שתשימו לב לכך, בתוך שקעי חשמל, מוצרי חשמל (מתקני  מים, מדיחי כלים ועוד), חריצים בקירות, משקופי הדלתות ועוד.

הסכנה הבריאותית שיוצר תיקן זה היא החשיפה לצואה שלו, שמצטברת בתוך המכשירים החשמליים וגם בסביבתם, כאשר ג'וקים אלו יוצאים לאתר מקורות מזון חדשים. כאשר הם מוצאים מקור מזון, הם מזהמים גם אותו.

התיקן הגרמני יכול לגרום נזק גם למוצרי טקסטיל שונים ולמעשה גורם בהם להיווצרות חורים.

✔️ כיצד מדבירים את התיקן הגרמני? ובכן, במקרה הזה ריסוס נגד ג'וקים בבית אינו יעיל מאחר וגם אם זיהיתם כמה ג'וקים גרמניים בתוך הבית, סביר להניח שקיימת מושבה גדולה שלהם במקומות נסתרים שאליהם לא ניתן להגיע על ידי ריסוס.

אז אם מצאתם ג'וקים קטנים בבית חשוב מאוד שתתקשרו אלינו על מנת שנבצע הדברה יסודית שתגיע גם לכל מקומות המסתור שלהם וזאת באמצעות פיזור של פיתיונות מורעלים על בסיס עמילן, מקור המזון האהוב על סוג הג'וק הזה. הג'וקים יאכלו את הפיתיונות ויעבירו את הרעל אל תוך מקומות המסתור, מה שיהרוג את המושבה כולה.

 

איך להיפטר מג'וקים בבית
הכירו את התיקן הגרמני – קטן ובהיר יחסית

 

ג'וקים בבית – האם כדאי להדביר לבד?

כל מי שנכנס למרכול או לחנות עשה זאת בעצמך יכול לבחור בימינו מבין קשת רחבה של תכשירים שמיועדים להשמדת תיקנים, כך שנשאלת השאלה האם כדאי לכם לנסות ולבצע את ההדברה לבד או להזמין חברת הדברה מקצועית ולהתקשר אלינו?

הנה טבלה שמרכזת מספר שיטות להרחקת ג'וקים באמצעים ביתיים:

חומר/ שיטת הדברה ביתית נגד ג'וקיםמידע על הדברה ביתית בדרך זו
תרסיס הדברה כימי לשימוש ביתיקוטל מיידית ג'וקים וחרקים נוספים. חסרונו העיקרי – עלול להיות מסוכן לבני אדם ולבעלי חיים. חשוב להרחיקו מפני ילדים, על מנת למנוע שימוש לא זהיר בחומר זה.
שמן מנטהשמן בעל ניחוח הנחשב לנעים בעיני בני אדם – אך מרחיק ג'וקים. יש לערבבו עם מי מלח ולרסס באזורים בהם נראו תיקנים ברחבי הבית.
שמן ניםבערבוב עם מים נוצר תרסיס יעיל יחסית נגד תיקנים, הקוטל גם טפילים נוספים ועשוי, במידה מסוימת, גם למנוע התרבות חיידקים ונגיפים.
שמנים אתריים כגון למון-גראס וציטרונלה תערובת של שמן אתרי עם מים מייצרת תרסיס ביתי אפקטיבי נגד תיקנים שמומלץ להתיזו במקומות "מועדים לפורענות".
מניעה פיזית של כניסת ג'וקים לתוך הבית שמירה על ניקיון כדי לא למשוך תיקנים המחפשים מזון; אטימת פתחי חשמל ומים למניעת חדירת ג'וקים מהאיזור שמחוץ לבית, או חדירתם פנימה מתוך מערכת הביוב.

האם שיטות אלו להרחקת ג'וקים אכן יעילות לטווח ארוך? בדרך כלל לא . מצד אחד, התיקנים אכן יעדיפו שלא להתקרב, כאשר הותז חומר ביתי שריחו דוחה אותם, רוסס תכשיר הדברה שקוטל אותם או שנחסמה הכניסה הפיזית לבית בפניהם, אך השיטות הללו יחזיקו מעמד לטווח הקצר בלבד והתיקנים ככל הנראה יחזרו במהרה, אם לא תתבצע בבית הדברה מקצועית.

המסקנה היא חד משמעית אם כן – ג'וקים בבית מדבירים אך ורק באמצעות התקשרות אלינו לפסט מאסטר על מנת שנבצע זאת באופן מקצועי ובטוח, במיוחד אם גיליתם ג'וקים בבית יותר מפעם אחת במהלך תקופה קצרה.

עליכם לקחת בחשבון שהתכשירים שנמכרים בחנויות יעילים רק נגד כמות קטנה של ג'וקים בבית, אך בכל מקרה לא מסוגלים לפתור את הבעיה לזמן ארוך ולצמיתות.

בנוסף, שימוש שאינו נכון בתכשירים הנמכרים בחנויות עשוי לגרום ללא מעט נזקים בריאותיים, שכן הם כוללים בתוכם חומרים רעילים. על כל זאת ועוד, למדבירים מקצועיים יש את הציוד המתאים ביותר להחדרת חומרי הרעל עמוק אל תוך פתחי הביוב נגד התיקן האמריקאי ואת פיתיונות הג'ל היעילים ביותר, בכל מה שקשור לתיקן הגרמני, כך שתוצאות ההדברה תמיד יהיו יעילות וטובות יותר.

מדבירים מקצועיים בעלי המלצות כמו שלנו גם ידעו להבדיל בין סוגי ג'וקים בבית ובהתאם לזאת לבחור בשיטת ההדברה היעילה ביותר כנגדם. הם גם ידעו היכן בדיוק כדאי להדביר והאם יש צורך בהדברה גם נגד מזיקים נוספים שמתגלים בבית.

חשוב גם לציין כי מחיר הדברת ג'וקים בבית הוא כל כך נמוך כך שבכלל לא כדאי לכם להשקיע ברכישת חומרי הדברה ולסכן את בריאות המשפחה או חיות המחמד שלכם.

כמה עולה להדביר ג'וקים בבית? המחירים נעים בטווח שבין 200 ל-400 שקלים כאשר מדובר על ריסוס ג'וקים בבית ממוצע ומעט יותר כאשר מדובר בשיטת פיתיונות הג'ל המורעלים.

בכל מקרה, אצלנו בפסט מאסטר תמצאו מחירים משתלמים במיוחד לכל שירותי ההדברה, כולל הדברת תיקנים, וגם תקבלו אחריות מלאה על העבודה לאורך כל הקיץ, כך שתמיד תוכלו להזמין מאיתנו שירות של מדביר ג'וקים בבית ללא תוספת תשלום.

 

להיפטר מג'וקים בבית באמצעות הדברת מנע

כעת כשאתם יודעים איך נפטרים מג'וקים בבית בצורה הטובה ביותר, חשוב גם שתדעו מתי הכי כדאי לכם להזמין את שירותי ההדברה שלנו. רבים ממתינים עד לעליית הטמפרטורות והופעת הג'וקים לראשונה על מנת לבצע הדברה.

דרך התנהלות שכזאת אמנם מבטיחה שמרגע ביצוע ההדברה על ידי המדבירים המקצוענים שלנו, התיקנים לא יופיעו עוד לפרק זמן ממושך, לפחות עד הקיץ הבא. אלא שניתן לבחור גם בדרך אחרת שכוללת טיפול ממוקד, יעיל וקצר שימנע את הופעתם מלכתחילה וזאת באמצעות הדברת מנע.

היתרון של הדברת מנע הוא שלא נתקלים בג'וקים מגעילים ומפחידים בבית לאורך תקופה ארוכה ונמנעים מהנזקים שהם עלולים לגרום, וכמו כן, פעולת ההדברה יכולה להתבצע תוך שימוש בחומרים פעילים עדינים יותר ובריכוזים הרבה יותר נמוכים מאשר ברגע שהג'וקים כבר מופיעים, מה ששומר על בריאות דיירי הבית.

בשורה התחתונה, מומלץ מאוד לטפל בג'וקים בבית כבר בסוף האביב, אז גם המחירים של השירות נמוכים יותר מאשר בתקופת הקיץ בה הביקושים לשירותי הדברה קופצים משמעותית וכך גם המחירים.

איך להיפטר מג'וקים – תשובות לשאלות נפוצות

ג'וקים מגיעים לבתים שלנו במהלך חיפושיהם אחר מקורות מזון ומקומות בהם יוכלו להתרבות באין מפריע. לעיתים התיקנים מגיעים לתוך הבית גם עקב מנוסתם ממקומות המחיה שלהם, למשל כאשר ישנה מצוקת מקום בביוב או כאשר הרשות המקומית מבצעת הדברה בתוך פתחי ביוב גדולים.

הג'וקים נכנסים אל תוך הבית בעיקר דרך פתחי הביוב, כאשר מדובר בתיקן האמריקאי, אך גם דרך חריצים שונים בקירות, בחלונות ובדלתות ולעיתים, כמו במקרה של התיקן הגרמני, דרך מוצרים שונים שמגיעים לביתנו כמו מוצרי מזון, קרטונים, מכשירי חשמל ועוד.

אם אתם מגיעים לאמבטיה וחדר הרחצה ומבחינים כל פעם מחדש בג'וקים, הרי שהדבר מצביע על הופעתם דרך פתחי הביוב. ההדברה שלהם צריכה להתבצע על ידי החדרת חומרי ריסוס אל פתחי הביוב, מה שמבטיח חודשים רבים ללא הופעת תיקנים נוספים.


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.