ריסוס נגד עשבים יכול להיעשות בחצרות של בתים פרטיים, בניין משותף, גינות ופארקים, שטחים חקלאיים ועוד. אנחנו בפסט מאסטר נדע להתאים את סוג ההדברה בהתאם לצרכים שלכם, צרו קשר לקבלת שירות ממדבירים מורשים במחיר הוגן

אם אתם מתכננים לטפח גינת נוי או אפילו שדה חקלאי, חשוב שתיקחו בחשבון כי הדברת עשבים שוטים היא חלק בלתי נפרד מהעניין. רק כך תוכלו לשמור על מקום נקי ומטופח ואף על הגידולים השונים שלכם. אלא ששימוש לא נכון בחומרי הדברה נגד עשבים יכול לא רק שלא להועיל לכם אלא אף לפגוע בכם, בסביבה שלכם ובגידולים עצמם. אז מה עושים? פונים אלינו לפסט מאסטר על מנת שנבצע ריסוס באופן מקצועי.

אנחנו נשלח אליכם מדביר עשבים מורשה לכל מקום בארץ והוא כבר ידאג לשמור על הגינה שלכם נקייה מעשבים רעים ולהדריך אתכם לגבי פעולות נוספות שתוכלו לבצע בעצמכם מפעם לפעם.

מהי החשיבות של הדברת עשב שוטה, אילו סוגי עשבים קיימים, כיצד מדבירים עשבייה, מחיר הדברת עשבים ומזיקים שבתוכם ומדוע חשוב שתיעזרו בחברת הדברה מקצועית כמונו על מנת לבצע זאת? את כל התשובות תקבלו במדריך הבא שהכנו עבורכם.

 

הדברה עשבים בגינה של בית, בניין, שטח חקלאי ועוד במחירים מעולים

✔️ ריסוס נגד עשבים שוטים או עשבים רעים עם אפשרות להדברה ירוקה בכל הארץ

✔️ הדברת עשבים אורגנית בגינת הבית או בחצר הפרטית, ריסוס עשבייה ומזיקים

✔️ הדברת עשבים בדשא, בחיטה, בכותנה, במטע ועוד ע"י מדבירים מורשים

✔️ הדברת עשבים בחורף, בקיץ או בכל עונה אחרת כנגד כל סוגי המזיקים

✔️ להדברת עשבים או ריסוס עם אחריות כתובה, חייגו כעת >>

לפרטים התקשרו לטלפון: 050-8303463

 

הדברת עשבים
הדברת עשבים לגינה של בית או חצר, לשטחים או ציבוריים או חקלאיים. מדבירים מורשים בלבד

 

 

מדוע חשוב לבצע הדברת עשבים?

כאשר מדברים על הדברת עשבים שוטים מתכוונים למעשה לעשבים רעים, כאלה שלא תורמים ליופי של השטח המטופח ואף מסוגלים לנצל את כל מקורות המים והאור על חשבון הגידולים השונים. מכך ניתן להבין כי הדברת עשבים רעים חשובה מאוד על מנת שהשטח שלכם אכן יראה מטופח במקרה של גינת נוי או יוכל להצמיח גידולים שונים במקרה של שדה חקלאי.

מעבר לזאת, עליכם לקחת בחשבון כי ככל שתיתנו לעשבים להתפתח ללא ביצוע הדברה, אתם מסתכנים בחדירה של מזיקים שונים שאוהבים להסתתר בין העשבים, ביניהם עכברים, חולדות, נחשים וחרקים שונים.

 

אילו סוגי עשבים שוטים קיימים?

קיימים מספר סוגי עשבים שוטים שדורשים הדברה, דוגמת עשבי דשא ועשבים רחבי עלים, כשחלק מהם גדלים רק בעונות מסוימות בשנה (עשבי עונות חמות או קרות) ולאחריהן הם פשוט נובלים ומתים. חלק מעשבים אלו משאירים שורש באדמה ומסוגלים לחזור ולגדול באותו מקום בדיוק בעונה הבאה (עשבים רב שנתיים) ואילו אחרים פשוט מתים בסוף העונה גם ללא ביצוע הדברת עשבים מקצועית (עשבים חד שנתיים).

לא משנה איזה סוג של עשבים שוטים צומח בגינה או בשדה החקלאי שלכם, המשותף לכל סוגי העשבים הללו הוא היכולת שלהם לצוץ ולהתפתח במהירות, תוך כיסוי שטחים נרחבים, לעיתים גם תוך צמיחה לגובה.

עשבים רעים סוגיםמאפייניםעשבים – זנים ומינים
עשבים של עונות הקורסוגי העשבים הצומחים בעונות הסתיו והחורףקיסוס, איכלאה אלף העלה, תלתן לבן, נזמית לופתת, כוכבית מצויה
עשבי עונות חמותסוגי העשבים הצומחים בעונות הקיץ והאביבכף אווז לבנה, חלבלוב, ריג'לה או רגלת הגינה, אבוטילון תאופרסטוס
עשבי דשאעשבים הצומחים על גבי ובקרבת מדשאות בהן העשב מוצא את התנאים האופטימליים למחיהזיפן כחלחל, אצבען ריסני, דבקה זיפנית
רחבי עליםלרוב עשב שקשה לרסן עקב קצב הצמיחה המהיר יחסית המאפיין אותותלתן, גדילן, שינן שורש שן ארי, קיסוס, חלמית מצויה, צמחי קוץ
עשב חד שנתיעשב אשר ממצה את מחזור וזניו מתים בסוף עונתם גם אם לא יתבצע ריסוסאצבען ריסני, זנב שועל מצוי, דבקה זיפנית
עשב רב שנתיזנים המחייבים ריסוס אם – עשבים שנטייתם תהיה להופיע באופן חזרתי מדי שנה ויש לרססםשינן שורש שן ארי, גומא הפקעים

הדברה נגד עשבים – שיקולים שצריך לקחת בחשבון

ראשית כל, חשוב להדגיש כי לא כל מדביר רשאי או יודע כיצד לבצע הדברת עשבייה בגינה או בשדה חקלאי ושהדבר שונה מתהליך הדברה רגילה של חרקים. לצורך העניין נדרשת הסמכה מתאימה וכמובן שכל המדבירים שלנו מחזיקים בה.

הידע הרב שלהם מאפשר להם לדעת כיצד לפעול בהתאם למספר שיקולים:

#1 תיזמון ההדברה – את ההדברה של העשבייה מבצעים בדרך כלל בשעות הערב או הלילה. הסיבה לכך טמונה בעובדה שרוב חומרי ההדברה רגישים מאוד לקרינת השמש ומתפרקים בחשיפה אליה. נדרשת פעולה ממושכת על מנת לטפל בעשבים שוטים עד תום ולכן התזמון המדויק חייב להתרחש.

#2 עונת השנה – הדברת עשבים בחורף שונה מהדברת עשבים בקיץ. בחורף ניתן לפזר את חומרי ההדברה בצורה המוצקה שלהם (בדרך כלל בצורת גרגירים) ולתת לגשם לחלחל אותם לאדמה במשך כשבועיים. בקיץ, כאשר העשבים כבר גבוהים וצפופים, יש לטפל בהם על ידי הדברה ישירה באמצעות ריסוס עשבים נוזלי.

#3 התאמת החומר – חשוב מאוד שהחומר המרוסס יתאים לקטילה של סוג העשב שעומד על הפרק וכמו כן, לא יזיק לגידולים שיבואו איתו במגע באופן בלתי נמנע. לשם התאמת החומר נדרש ידע וגם ניסיון רב וכל אחד מהמדבירים שלנו מחזיק בהם. בנוסף אנו מקפידים על שימוש בחומרי הדברה אשר מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה בלבד.

#4 הדברה משולבת – לעיתים עולה הצורך בשילוב חומרים ושיטות הדברה שונות וזאת כאשר מתגלה כי המקום אינו סובל רק מעשבים שוטים אלא גם ממזיקים נוספים כגון חרקים, מכרסמים ופרוקי רגליים. המדבירים שלנו מתמחים גם בכך וגם בכך.

 

הדברת עשבים שוטים
ריסוס או הדברת מזיקים מקצועית בתוך עשבים

 

כיצד מדבירים עשבייה?

לאחר שהמדביר שלנו יגיע אליכם ויבצע אפיון מדוקדק של השטח, הוא יוכל לבחור בהתאם בין מספר שיטות הדברה יעילות:

✔️ ריסוס עשבים בגינה – כאשר מדברים על ריסוס נגד עשבים מתכוונים לשימוש בחומרים כימיים שונים שמהווים רעלים שחונקים את העשבים ומייבשים אותם. חומרים אלו מגיעים בצורת אבקה, גרגירים או נוזלים, שאותם מוהלים במים לדרגה הרצויה בהתאם לצפיפות העשבים וסוג העשבייה. כל סוג של חומר מטפל בעשבים מסוגים שונים ומיועד עבור גידולים מתאימים.

חומר ריסוס עשביםלאיזה עשבים מתאיםחומרים פעילים
אגן יצרני כימיקלים: אבקה רטיבה סטרייקעשבים רב שנתיים וחד שנתייםFlumioxazin
תכשיר גרגרי של מרחב אגרו: גרגרי רונסטארעשבים חד שנתייםOxadiazon
תפזול בע"מ: תרכיז נוזלי טייפוןחלמית, דורת ארם צובא, פספלון מורחבGlyphosate
אגן יצרני כימיקלים: תרכיז נוזלי וידזולחד ורב שנתייםAmmonium Thiocyanate Aminotriazole
תרכיז נוזלי גאלופ של כ.צ.ט בע"מגביע, אמיתה, ברומיתדטורה, קחוון, יבלית, אבוטילון, חיטה, אלבסיני, אמיך, אצבען מאדים, כף אווז, זיפן ונוספיםGlyphosate
אגן יצרני כימיקלים: גרגרים מסיסים ראונדאפ מקסGlyphosateזנים שונים של דגנים ורחבי עלים למיניהם

הדברת עשבים אורגנית – בשיטה זו נעשה שימוש בתכשירים שמכילים חומרים אורגניים בלבד שאינם רעילים כלל לאדם ולבעלי חיים אחרים. תכשיר הדברת עשבים מאוד יעיל על בסיס אורגני הוא כזה שכולל שמן ציפורן וחומצת לימון. אלא שלעומת ההדברה הכימית, ההדברה האורגנית אינה סלקטיבית ואינה מאפשרת התאמה לסוגי עשבים ספציפיים, כך ששימוש אינו נכון יכול בהחלט להזיק לגידולים שלכם. כמובן שהמדבירים שלנו יודעים מתי כן ניתן להשתמש בשיטה זו.

הדברת עשבים טבעית – כוללת שימוש באמצעים שקיימים בכל בית, כגון שפיכת מים רותחים על גבי העשבים או פיזור מלח. הדברה זו נחשבת לעדינה מאוד והיא יעילה ביותר כנגד עשבים חד-שנתיים או הדברת עשבייה בגינה קטנה שבה משחקים ילדים.

 

ריסוס נגד עשבים שוטים – דוגמאות מהשטח

הנה מספר דוגמאות של הדברת עשבים מהשטח, בהן אנו מטפלים מדי יום בהתאם לסוג המתחם והגידולים שעומדים על הפרק:

✔️ הדברת עשבים בדשא – הדברת דשא אינה מהווה משימה קלה. מדובר בצמח שמשמש לא רק ליופי אלא גם לצרכי משחק של הילדים ולכן חשוב לבצע בו הדברה מאוד בטוחה. הדברת עשבים במדשאה אינה מבוצעת בריסוס אלא על ידי תכשיר גרגרי שמופעל על ידי מים, כדוגמת רונסטאר. את הגרגרים מפזרים ומשקים באופן מסיבי עד שהם נמסים וחודרים לאדמה ושם מרעילים את שורשי העשבים.

✔️ הדברת עשבים במטע – מטעים סובלים מאוד מגדילה פראית של עשבים שוטים מסוגים רבים. עשבים אלו פוגעים במיוחד בעצים צעירים במטע וזאת בשל התחרות שלהם עימם על מקורות מים ואור. הדברת עשבים במטעים כוללת שילוב של יישום חומרים מונעי הצצה (כגון רונסטאר) יחד עם חומרי רעל שמורשים לשימוש כנגד עשבים ואינם פוגעים במטעים עצמם. חומרים אלו כוללים שמות כמו אוקסיגל, דיורקס, פאלקון ועוד. כל תכשיר שכזה מתאים לעונה שונה בשנה והשימוש בו חייב להיות על פי ההוראות (למשל, השימוש באוקסיגל אסור במהלך הפריחה והלבלוב).

✔️ הדברת עשבים בחיטה – ההבדל בין מטעים לחיטה הוא שהחיטה גדלה צמוד לקרקע ולכן הדברת העשבים יכולה לגרום לחומרי ההדברה להגיע ישר למנות המזון. מסיבה זו נהוג לבצע מחזורים של גידול ללא הדברה ולאחריהם מחזור אחד של הדברה בלבד ללא גידול על מנת להשמיד את העשבייה במקום. התזמון להדברת החיטה הוא בזמן סגירת השורות שלהן, קרי, לפני שהצמח הגיע כבר לממדים הגדולים ביותר שלו ובכך נותרת כבר פחות עשבייה במקום. כל סוג של חיטה מחייב עבודה עם חומרי הדברה מסוג מסוים. ישנה עדיפות להדברה מכנית (הוצאה ידנית של העשבים) על פני הדברה כימית ובכל מקרה על פעולת ההדברה להתבצע רק על ידי מדבירים בעלי הסמכה נדרשת, שישתמשו בריכוזים הנמוכים ביותר של חומרי ההדברה.

✔️ הדברת עשבים בכותנה – כותנה מושקית במי קולחין ולכן מהווה את אחד מהגידולים החשובים ביותר בישראל. על מנת שגידול הכותנה יהיה מוצלח, יש לבצע הדברה טובה של העשבים עוד לפני שניתן לקצור את הכותנה, רגע לפני בוא הגשם. ההדברה חשובה גם למניעת התפתחות עשבים שמסוגלים להכתים את הצבע הלבן של הכותנה, כמו הסולנום השחור. לשם כך המדביר משתמש במגוון תכשירים, ביניהם תכשירי קדם זריעה (כגון כותגן), תכשירים לשלבי הגידול המוקדמים (Prometryne) וטיפול לאורך שאר שלבי הגידול עם Diuron, ראונדאפ ואחרים. יש לבצע את ההדברה בהתאם להוראות וכמה שיותר מוקדם על מנת ליהנות מקרקע מלאה בכותנה וענייה בעשבים.

✔️ הדברת עשבים בסדקי מדרכות – תופעה שגורה שבה עשבים מגיחים מתוך מדרכות ומלבד נזק אסתטי יכולים לגרום גם נזק למדרכות עצמן. מאחר ומדרכות מותקנות על חול, אין שום היגיון להדביר את העשבים הללו באמצעות פתרון גרגירי, שכן החומר לא יוכל לחלחל לתוך החול ולקטול שם את השורשים. השימוש המתאים ביותר לצרכי הדברת עשבים במקומות שכאלה הוא באמצעות חומרי הדברה קוטלי מגע, שפועלים ישירות על העשבים ופוגעים בהם (ראונדאפ ואחרים, בהתאם לסוג העשב).

 

ריסוס עשבים בכביש
ריסוס עשבים בסדקי מדרכות או כבישים

 

הדברת עשבים – מחיר

נסיים במספר טיפים שיסייעו לכם להימנע  מהופעת עשבים מלכתחילה בשטח שלכם: הקפידו להתקשר אלינו ולהזמין מדביר עשבים שיפזר חומרים גרגריים מתאימים בקרקע רגע לפני שהחורף מתחיל. אל תתעצלו והשתדלו לעקור כמה שיותר עשבייה באמצעים מכניים (למשל, באמצעות הידיים). בנו מערכת השקיה שמסוגלת להשקות את הצמחייה והגידולים שלכם בלבד עם מינימום השקיה בשטחים ריקים והימנעו מעדירת אדמה שבה אינכם מתכוונים לשתול, שכן פעולה זו עשויה להעיר זרעים רדומים של עשבייה.

ומה בכל הקשור למחיר של הדברת עשבים שוטים? ובכן, הדבר תלוי בגודל השטח, כמות העשבים וסוג שיטת ההדברה, כשניתן לומר כי עבור ריסוס כימי פשוט, מחיר הדברת עשבים התחלתי של 200 שקלים הוא הגיוני בהחלט. בכל מקרה, אנו מתחייבים לשירות מקצועי עם אחריות ובמחירים משתלמים עבור הדברת עשבים שוטים בגינות נוי, שדות חקלאיים ושטחים נוספים.

אצלנו בפסט מאסטר תמצאו את המחירים המשתלמים ביותר עבור הדברת עשבים שוטים ותוכלו להזמין אותנו לכל מקום בארץ. מוזמנים להתקשר אלינו עוד היום ולקבל את כל הפרטים.

 

לקריאה נוספת: הדברה בגינה


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.