הדברת זבובי פירות בכל אזורי הארץ – טיפול על ידי מדבירים מוסמכים ומחירים נוחים – פסט מאסטר

אם אתם מגדלים עצי פרי בגינה או בשדה חקלאי או שהמטבח שלכם צמוד לעצי פרי שונים, סיכוי גבוה כי מתישהו תזדקקו לשירות הדברת זבוב הפירות בשטח שלכם. מדובר בחרק מעופף באורך של כ-5 מ"מ, בצבע חום-צהבהב עם פסים, אשר נראה כמעין עכביש עם כנפיים, אך למעשה מדובר בזבוב אשר הופיע לראשונה בישראל אי שם לפני יותר מ-100 שנים ומאז מתרבה וגורם לנזקים רבים בכל רחבי הארץ.

אנחנו בפסט מאסטר יודעים כיצד לבצע הדברה נגד זבוב הפירות בצורה יעילה ומציעים לכם את השירות בפריסה ארצית רחבה, במחירים משתלמים במיוחד. מהו זבוב הפירות, מדוע חשוב לבצע הדברה שלו, איך זה מתבצע, כמה עולה הדברה כזו ומדוע כדאי שתתקשרו אלינו בהקדם כשאתם מעוניינים להדביר את הזבוב הבעייתי הזה? בואו נתחיל…

 

הדברת זבוב הפירות הים תיכוני – מדבירים מורשים (מחירים מעולים)

✔️ מדביר זבובי פירות מוסמך לביצוע הדברה נגד זבוב הפירות בבית, בגינה או בכל מקום אחר

✔️ שימוש בחומרים בטוחים לסביבה ואפשרות לשיטות הדברות ירוקות לפי דרישת הלקוח

✔️ גרים ליד פרדס? יש לכם עץ הדר בחצר הבית? מפסיקים לסבול מזבובים! צרו קשר

✔️ אנו שמחים להציע גם פתרונות הדברת זבוב הפרי באמצעות מלכודות דבק, כולל טיפול מנע

✔️ לקבלת מידע נוסף על הדברה נגד זבובי הפירות ולהצעת מחיר מהירה >>

אנו זמינים בטלפון: 050-8303463

 

הדברת זבוב הפירות
הדברה נגד זבוב הפירות בכל הארץ – אפשרויות רבות להדברה ירוקה

 

 

מהו זבוב הפירות ומדוע חשוב להדביר אותו?

זבוב הפירות (אשר ידוע גם בשם זבוב הפירות הים התיכוני) הגיע לארצנו לפני שנים רבות ומאז מסרב לעזוב ומתרבה פה ללא הפסקה, בעיקר בשדות חקלאיים וגינות שבהם מגדלים עצי פרי למיניהם. הוא יכול לחדור גם לבתים ולהופיע במטבח, בחיפושיו אחר פירות רקובים בתוך הפח. קל מאוד לזהות אותו בזכות היותו צבעוני לעומת זבוב רגיל ובעל מראה שדומה לעכביש עם כנפיים.

הדברת זבוב הפירות חשובה מאוד מאחר והוא מסוגל לגרום לנזקים רבים לפירות שגדלים על העצים, במיוחד לפירות הדר, תפוחים, אגסים, רימונים, אפרסקים, שזיפים, מנגו ועוד. למרות הדעה הרווחת, זבוב זה גם מסוגל לפגוע בירקות כגון עגבניות. כיצד הוא עושה זאת?

✔️ התבססות בעץ ברגע שנקבת הזבוב מוצאת עץ פרי ומחליטה להתרבות בו, היא מטילה את הביצים שלה בתוך פירות.

✔️ התפתחות רימות – הביצים מתפתחות עם הזמן לרימות, שמתחילות לנקב את הפירות מבפנים ולמעשה הורסות אותם לגמרי.

✔️ זבובים בוגרים – הרימות מתפתחות לזבובים בוגרים וכל התהליך ממשיך שוב ושוב, במידה ולא מתקשרים עם מדביר זבובי פירות שישמיד אותם לחלוטין.

נקבת זבוב הפירות מטילה במהלך חייה מאות עד אלפי ביצים ובשל מוגבלות התעופה שלה, ברגע שהיא מחליטה להישאר במקום מסויים, הסיכוי לגדל בו פירות וירקות כמעט ואינו קיים, אלא אם מחליטים לפעול ומתקשרים אל חברה מקצועית כמונו שתבצע הדברה מקצועית ויעילה ותנקה את השטח לגמרי.

לקריאה מורחבת: הדברת זבובים

 

תעודת זהות: מי אתה זבוב הפירות? תכונות ומאפיינים

תכונה / מאפייןתשובה
שם מדעיזבוב הפירות הים תיכוני – Ceratitis capitata
שמות נוספיםפריזבוב ים תיכוני/ זבוב הים התיכון
גודל המזיקכ-5 מ"מ: חרק מעופף המזכיר עכביש עם כנפיים
האם מסוכן לאדם?לא
נזקים אפשריים להם גורםנזקים נרחבים לגידולי פירות חקלאיים
תזונה עיקרית של זבוב הפירות הזבוב תוקף מאות סוגי עצי פרי וביניהם עצי נשירים על כל סוגיהם, לרבות: תפוח, רימון, אפרסק, שזיף, גפן, מנגו, ותאנה ובנוסף גם יסב נזק לירקות רוויי נוזל וסוכר כגון עגבנייה ופלפל.
צבע המזיקחום-צהבהב עם פסים
טיפול בזבובי פירות (שיטות מובילות)ריסוס (כימי או הדברה ירוקה), מלכודות דבק עם או ללא רעל
מחיר הדברת זבוב הפירותהחל מ-200 ₪

 

כיצד מדבירים את זבוב הפירות בבית?

במידה ורוצים לבצע הדברה של זבוב הפירות בבית, ההדברה מבוצעת באמצעות ריסוס קל, תוך איתור המקור להופעתו וטיפול ממוקד בו. הוא אומנם אינו מסכן את האדם מבחינה בריאותית, הוא אינו עוקץ ואינו מעביר מחלות, אך הוא בהחלט מהווה הפרעה אסתטית ואף יכול לזמזם בלי סוף ולהציק ולכן חשוב להדבירו.

כאשר מדובר על הדברת זבוב הפירות בשדות חקלאיים וגינות, ניתן להשתמש בחומרי הדברה מסוגים שונים, אך חשוב להבדיל בין עצים שנועדו להפיק פירות למאכל לבין כאלה לנוי.

בימינו קיימים חומרי הדברה כימיים נגד זבוב הפירות שמסוגלים לחסל את הזבובים הבוגרים לחלוטין. אלא שחומרים אלו מסוכנים מאוד אם בולעים אותם, מה שמונע את האפשרות להשתמש בהם להדברת עצים שמפיקים פירות למאכל, מה גם שהם אינם יעילים כנגד הביצים והרימות שמסתתרים עמוק בתוך הפירות.

 

הדברה ירוקה נגד זבוב הפירות

אז מה עושים? במקום שימוש בחומרים כימיים, מדביר מקצועי ישתמש בשיטת ההדברה הירוקה שאינה מזיקה כלל לאדם, אך ביכולתה לחסל את אוכלוסיית זבוב הפירות הים תיכוני ביעילות ובמהירות. הדברת זבוב הפירות הים תיכוני בצורה ירוקה כוללת מספר שיטות שניתן לשלב ביניהן:

הדברה ביולוגית לזבוב הפירות – כאשר מדובר בשטחים נרחבים, מומלץ להשתמש בהדברה ביולוגית נגד זבובי פירות או זבובונים מסוג זה. ההדברה כוללת פיזור של אוכלוסיית זבובים עקרים, כך שתתפוס את מקומו אך לא תוכל להתרבות בעצמה. לאחר פרק זמן של מספר ימים עד שבועות ללא ניתן עוד להבחין בזבוב הפירות הים תיכוני.

מלכודות ללכידת זבובי פירות – מדובר למעשה בסוג של מדבקות נגד זבוב הפירות. המדבקות מכילות על גבן חומר שמושך את זבוב הפירות (פרומון), שבמגע עימן מנוטרל ואינו יכול להמשיך ולנוע. את המדבקות תולים ליד הפירות ובכך מפתים את הזבוב הבוגר "לטעום" ולהידבק. מאחר והמדבקות הללו אינן פעילות נגד הביצים והרימות, יש להשתמש בהן על בסיס קבוע והן משמשות גם לצרכי אבחון זבוב הפירות ומניעת ההדבקה בפירות מלכתחילה.

רצוי מאוד גם לשלב עם שיטות ההדברה הירוקות, ריסוס ייעודי שאותו מיישמים מסביב לעצי הפרי, מבלי שנוצר מגע עם הפירות עצמם. ריסוס זבוב הפירות עוזר להשמיד את רוב אוכלוסיית הזבובים במקום וגם את הרימות שנופלות מהפירות ומתפתחות לזבובים בוגרים מתחת לאדמה. בנוסף רצוי להתקין גם רשתות על העצים, במטרה למנוע מנקבת הזבוב להטיל את ביציה בתוך הפירות ולהתרבות.

 

מחיר הדברה של זבוב הפירות – כמה זה יעלה לכם?

עלות הדברת זבוב הפירות אינה נחשבת ליקרה והיא תלויה בעיקר בגודל השטח שרוצים להדביר. הדברה של עץ בגינה פרטית נגד זבוב הפירות תעלה בדרך כלל בין 200 ל-400 שקלים וכאשר מדובר על גינה עם מספר עצים, המחיר ינוע בין 300 ל- 500 שקלים. הדברה של שדה חקלאי גדול יכולה להגיע גם ל-1000 שקלים.

✔️ מחירון ההדברה המומלץ של פסט מאסטר

מלבד מחיר משתלם תקבלו מאיתנו גם אחריות בכתב על העבודה לתקופת זמן ארוכה, כך שמדביר יגיע אליכם לביקור נוסף, במידה והזבובים יחזרו. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים והצעת מחיר משתלמת במיוחד.

 

ראו גם: זבוב הזית הדברה


favicon

פסט מאסטר מדבירים מורשים - מספר רישיון הדברה 3372 - כאן לשירותכם לכל שאלה, בעיה או עבודת הדברה נדרשת. אנחנו מספקים שירותי הדברה בכל אזורי הארץ במחירים נוחים והוגנים.